bugün

yapcak başka bir şey olmadığı için yapılası güzel işlerden bir tanesidir.
dizi güzelse mümkünse hiç kalkınmasındır başından..
söz konusu olan dizi lost ise veya bir sezonunda 25 bölüm ve her bölümü 40 dakika olan bir dizi ise zordur.

lost'un 2 sezonunda toplam 49 bölüm var. her bölüm ortalama 40 dakika desek, toplam 33 saat yapar. 1 gün de 2 sezon izlemek imkansızdır. 1 günde 1 sezonunu dahi bitirmek çok zordur o da 17 saate dek geliyor.
spartacus blood and sand den bahsediliyorsa ya da greys anatomy nin birinci sezonundan yarım sezon izlemek gibidir.
yıllık izinlerde yapılabilir. misal ben lost un beş sozonunu birden izledim ongünde. *
supernatural'ın 3.sezonu 16 bölüm olması yüzünden izlenilebilir, bölümler akıcı en azından. gelin görün ki dexter'ın bir sezonunda 12 bölüm olmasına rağmen o bölümler akmadığı için insan izleyemiyor.
takdiri hakeden insan işi. ben mesela lostu baştan sona bir cumartesi öğlenden sonrası izlemiştim. altı kat taktir edildim zamanında.
bölümlerin içeriklerini daha sonra hatırlamamaktır.
gossip girl dizisinin 3 sezonunu bir haftada bitirdim..evet evet manyagım...
izlenebilir ancak nereye oturulduğu önemlidir.
daha da beteri için ;

(bkz: lost kampı)
bir dönem prison break için yaptığım şey.
reklam girince reklamdan sonra ne olacak diye düşünme derdi yoktur. bir bölüm bitince haftaya ne olacak diye düşünmeye gerek yoktur. şiddetle tavsiye edilir.
gözleri bozabilecek eylemdir.

bu konudaki ilk ve son girişimim 24'ün sanırım 5. sezonunu bir gecede izlemekti ama aralıksız 8 bölüm dayanabildim. sabah olduğunda ciddi anlamda çift görüyordum.
(bkz: çüşünüz)