1. 1.
  dünya edebiyat tarihinde ve sık sık yeşilçam sinemasında boku çıkmış bir vaziyette karşımıza çıkış olan olgudur.
  özellikle kamelyalı kadın adlı romanda ve opera eserinde en güzel şekilde işlenen bu olgu, nedense bana tuhaf gelmiştir.

  akıl yaşları hala bulvar gazatesinin 900'lü ilanlarında olanların pek anlayamayacağı ve toplusal baskıdan çekinenlerin ve köyden gözü açılamış sığırcık yavrusu alıp hayatındaki bütün puştlukları temize çıkartmaya çalışanların şebeklik yapıp şarakaya alacağı bir durumdur bu.

  evet her erkek istesede istemese de bir don kişot reflexine sahiptir. hatta söyle diyebiliriz bir kahraman olabilmek için didinirler.

  belki de her erkek birer belki peygamberdir. hayatın yükümlüklerine ve şartlarina ve golyatlarını dize getirmek işteyen korkusuz korkaktirlar.

  marifetin ari olani daha iyi hale sokmak değil düşmüş olanı, bayaği olani yüce degerlere cikartmanin esas marifet oldugunu bilirler.

  her erkek tatli persembede ki buck olmak ister. kiminin cesareti yoktur, kiminin toplum denen şebeklerden cekincesi vardir beceremez. ama yapanlar ise birer kizildenizi ikiye bölen musa mertebesine ulasabilirler.

  aşk ne bileyim bence düsmüs olani yükseltmeye calismak ile gercek anlamda aşktir. yoksa gitmisin nebileyim ari olan cindy crawforda asik olsun ve onu ihya etmeye calisiyorsun. bunun bir kiymeti harbiyesi yoktur. bu ayni gözyaslarini pasifik okyanusuna akıtmak gibi bir şeydir.. ammavelakin sen onlarini sina çölünde bir papatya için harca iste mucize sahibi olursun.

  cet amour me tue et si ça continue
  je crèverai seul avec moi
  près de ma radio comme un gosse idiot
  écoutant ma propre voix qui chantera

  je suis malade complètement malade
  comme quand ma mère sortait le soir
  et qu'elle me laissait seul avec mon désespoir

  je suis malade c'est ça je suis malade
  tu m'as privé de tous mes chants
  tu m'as vidé de tous mes mots
  et j'ai le coeur complètement malade
  cerné de barricades t'entends je suis malade
  18 -6 ... mulayim
 2. 2.
  Tek hayalim. Evet evet, bildiğiniz orospuya. Kerhanelerden aşık olunacak hatun çıkmıyor artık. Çorludakinin bile cılkı çıkmış, son duyumlarıma göre. Ah orospu nevin (kimse üstüne alınmasın) seni hala unutamayanlar varmış, öyle diyorlar. Kaç kişiyi aşık ettin kendine de elalemi birbirine düşürdün Allah bilir. Çok vebal var boynunda.

  Neyse nevinden sıyrılıp kendi müstakbel orospu aşkıma gelmek niyetindeyim. Aşık olacağım kadının kaç kişiyle yatıp yatmadığıyla ilgilenmiyorum açıkçası yeter ki benle yatarken başkasını düşünmesin. Zaten işi profesyonelliğe dökmüş biri olacak eğer söz konusu mekanların güzide çalışanlarından birine aşık olursam. Meksika sınırına iltica etmeyi düşünüyorum bulduğum anda hayatımın aşkını. Ordan ver elini havana. O tarlada puro sarmayı öğrenir Latin hatunlardan ben de sosyal kurumlardan(ki elini sallasan sosyal kuruma çarpar) birine kapağı attım mı ne kevaşelik kalır ortada ne de gereksiz namus endişeleri. Burada olsam Karı benim karım olacak, yatak odamla ilgili benden başka herkes ilgilenecek. Hangisi daha fazla namusuzluk acaba? Ben biliyorum.
  17 -12 ... 2 ile bolunmeyen tek sayilar
 3. 3.
  (bkz: paint it black)
  5 -1 ... pammuk
 4. 4.
  don juan'ın ölümüne sebep olan durumdur. yüzlerce prensesi, dere bey kızlarını peşinden koşturmuş ve bir sokak fahişesine aşık olup onun uğrunda ölmüş.
  sonuçta karşındaki bir insan ne olursa olsun sevilebilir;aşık olunabilir.
  12 ... atnicki
 5. 5.
  arkadaş tarafından anlatıldığında, 'vay mına koyum ne yaptın sen' diye tepki verilebilecek hadise.
  4 ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
 6. 6.
  (bkz: masumiyet)
  (bkz: kader)
  (bkz: zeki demirkubuz)
  13 ... antilopyawrusu
 7. 7.
  (bkz: muamele)
  3 ... meureate
 8. 8.
  aşık olduktan sonra aşkının arkasında durabilmek esas iştir. aşık oldun ne oldu için içini yer. erkek adam gibi adamsan alırsın o hayatın içinden ve geçmişini hatırlatmadan kadının yaparsın. ama nerde böyle mert erkek ve buna müsade edecek toplum. ama zor iş. erir gidersin. bitersin.
  11 ... kurremkarmerruk
 9. 9.
  ot ile b.k arasında karar veremeyen gönülün rastgele seçim yapma hadisesidir.
  2 ... iceri terligi
 10. 10.
  (bkz: porno filmdeki kadına aşık olmak)
  1 ... jikase