1. .
  güngör mengi'nin tatilcilerin oy kullanmasına ilişkin önermesi.

  yahu siz türkiyeyi ne sanıyorsunuz? eşek olsa dahi türkiye'de baskı ile kimseye çarşaf giydirilmeyecegini anlayabilir çünkü;

  1-Osmanlı devleti döneminde dahi tam şeriat hükümleri uygulanmamıştır.

  2-Türk milleti her zaman farklı inançlara ve yaşam tarzlarına saygılı olmuştur.

  3-Bugün türk halkı (akp'ye oy verenler de dahil) böylesi bir zihniyetin çok uzağındadır.

  4-bugün bir ailede anne kapalı kız açık, abla açık bacı kapalı, teyze açık yeğen kapalı vs. açık veya tesettürlü yakın akrabalar vardır. bazılarının tandoğan'da, çağlayan'da kutuplaştırmak istedikleri gibi değildir toplum. onlara göre bacı kardeş dahi kavgalı olmalıdır.

  5-küreselleşme ve etkileşim ile iran dahi sisteme dahil olduğu ölçüde kendi bazı katı kurallarını terk ediyor ve terk etmek zorundadır. avrupa ile tam entegreşmeye giden (bunun için a.b üyesi olmak şart değildir) türkiye daha kozmopolit ve ekonomik istikrarın da hayat tarzının temel belirleyici etken olduğu bir ülke olma yolundadır. küreselleşme ve kapitalizm'den kaçmak ve onların kültürleri etkilemesinden kurtulmak da mümkün değildir.

  baskı ile giyimimize karışacaklar diyipte insanların başını zorla açan zihniyete ve iki yüzlülüklerine yazıklar olsun.
  7 -4 ... bardagin dolu tarafi
 2. .
  baskı ile kimseye çarşaf giydirilemez ama okumak isteyen genç kızların baskı ile başı açılır!
  dar görüşlü diye anlandırılıp yaşam standartları kısıtlanan insanlarlarla aynı ülkedeyiz, peki insanlar arasındaki "eşit" adalet bu mudur? dar görüşlü diye kısıtlanan insanlara ön yargıyla bakanlar, siz ne kadar açık görüşlüsünüz?
  8 -2 ... ebeda
 3. .
  (bkz: BiR ÖMÜR ABD UŞAĞI OLMAMAK iÇiN TEK YOL DEVRiM)
  2 -1 ... a la folie