bugün

- bir öğrenci bilet lütfen.
- öğrenci kimliğiniz?
- ee şey abi valla evde unutmuşum..
- kimliksiz tam ödemek zorundasınız
( cüzdan, çanta vs karıştıırlır)
- abi ya unutmuşum valla...

cinsinden diyalogları yaşatır ilk başlarda. sonra bir tam derken koyar adama. bir müddet sonra da acı gerçeği kabullenir ve şahane bir tam olursunuz.
(bkz: hah şimdi tam istediğim gibi oldu)
her yaşayışında insanın içini sızlatacak,''abi ben öğrenci diye uzatayım da sen laf yapma tam al'' bile dedirtecek , kabullenmesi zor an.
öğrencilikten sivil hayata geçiş olarakta ifade edilebilir.

insana acı acı koyar... çeşitli çözümler bulmaya yeltenirsiniz ama ne kadar fayda eder, tartışılır.klasik kıyafetle tam,kot vb. de öğrenci verebilirsiniz. pasom var kardeşim:)
(bkz: buyudugunu anladigin anlar)
acıların en büyüğüdür. indirimli tarife olmanın dayanılmaz hafifliğinin gitmesiyle hayata atılmak zorunluluğunun yaklaşmasıdır.
karabük-safranbolu arası çalışan minibüslerde arada ki farkın 10kuruş olduğunu öğrenme gerçeğidir.4 yıl nasıl keklenmişiz, bir de utanmadan kimlik isterlerdi.*
genelde öğrenci evinde kalan adamın ailesinin yanına geçmesiyle olur. öğrenci dediğin 55-60 kilo civarıdır, eve gidince 75 e çıkar, tam olur.
(bkz: kampuscell den iştecell e geçis)
(bkz: bir tamdan bir öğrenciye geçiş)
bu ay içersinde şahsen yaşanan, sinir bozucu, "artık sende herkes gibisin" durumu. hayır ben okulumun adının yazdıgı, ögrenci oldugumun ispatı pasomu geri istiyorum deseniz de içinizden, bir devir kapanmış başka bir devir başlamıştır çoktan.
zor bir geçiş dönemidir... keşke okulu uzatsaydım bile dedirtir, sinemada öğrenci bileti alamamak, iett'de paso yerine tam akbil aparatından * kullanmak, o salak şeyi yanında taşımak zorunda olmak vs.. ama zamanla alışırsınız, insanoğlu nelere alışmıyor ki * ...
otobüslerde bir öğrenci uzatırken bir tam uzatma dönemine geçiştir. insanı derinden yaralar. yaşlandığınızı hissedersiniz yada öss ye lanet edersiniz. bütçe açık vermeye başlar. bu dönemde "öğrenciyiz abi yap bi kıyak" olayı da ortadan kalkar sizi siz yapan özelliklerin çoğu başka özelliklerle yer değiştirir. *
güncel Önemli Başlıklar