bugün

internette sizin için şöyle yorumlar var deyip mikrofon uzatırlar bazı ünlülere, o da bu müthiş cümleyi çıkarır ağzından bir nickin arkasına saklanıp sağa sola atıp tutmak kolay, kolaysa gelsinler kendileri bir şeyler üretsinler der. birkaç ünlüden * bizzat ben duydum bu cümleyi.
evet ben yalnis, sadece ismimi yazmaktan çekindiğim için nick kullanıyorum zaten.
-SEN HiÇ NiCKiN ARKASINA SAKLANMIŞ ADAM GÖRDÜN MÜ?
-YOOOO
-DEMEK iYi SAKLANMIŞ...
sözlüklerde ve üyelik sistemi olan herhangi bir sitede hiçkimsenin yapamayacağı harekettir. bir karın agrın varsa gider, olayı yargıya tasırsın herkesin bilgisi veritabanında kayıtlıdır. site sahibi de yasal bir süreçte bunları vermek zorundadır. dolayısıyla buram buram hazımsızlık kokan söz.
(#1151955)
sadece sözlük değil, bütün sanal ortamlar için geçerli olan durumdur.
(bkz: bir nickim etmezsin)
yayın organlarında; sözlüklerle ilgili bir konu konuşulurken, varlığı kesin cümle.
"bir nickin arkasına saklanan insanın yorumlarına ne diyebilirim ki?" gibi
(bkz: nick the chopper)
benim işime geliyor saçma sapan bir ismin ardına saklanmak. o kadar ki biri adımı sorduğunda bile geriliyorum! bazı şeyleri söylemek, saçmalamak, saçmalamamak, sinirlenmek ve günlük yaşamda yapılamayan daha binlerce şeyi söyleme lüksüne ve kontrolsüzlüğüne sahip oluyorsun belli saygı ve ahlak kuralları çerçevesinde tabi. o nemrut, otoriter, mesafeli insan olmaktan çıkıp yeri geldiğinde yavşayabiliyorsun bile! 'aman ne bilecekler ben olduğumu...' diyorsun, ta ki birinin seni okuduğunu hatırlayana dek! * kastedilen lafını edip sonra korkak bir sıçan gibi saklanmak değil, günlük hayatta giydiğin maskeni çıkarıp daha samimi ve içten olabilmek, sana söyletilmeyenleri söyleyebilmek, masken olmasa bile yüzünün görünmüyor olmasının verdiği güven ve sana zarar gelebilme olasılığının daha az olduğunu bilmek!

yoksa lafımızın arkasındayız tabi...
taşı sıksa suyunu çıkaracak kadar heybetli bir nick seçme ya da rejim yapma nedeni.*
sayılarla daha da kolayla$an i$lemdir. *
+3-2-1 önüm, arkam, sağım, solum.. saklanmayan sobe.
+nick sobe! dur dur.. arkanda kim var senin?
genellikle insanların yüzünüze söyleyemeyecekleri şeyleri dile getirebilmelerine ortam sağladığından dolayı sıköa yaşanan bir durum.
sözlükte durup dururken başlığınızın altına "kendisini sözlüğün diktatörü olarak gören..." gibilerinden bir entry yazıp da zirvede karşılaştıklarında iki lafından birisi "aabi" olan kişilerin yaptıkları davranıştır. acıdım, ellemedim.

(bkz: yaşanmıştır)
sanal alemin en büyük numarasıdır.

herkes bir nickin arkasına saklanır zira. istesen de, istemesen de.
(bkz: zirve07)
başka bir yazara, kendi hesabınızdan yazmaya kıçınızın yemediği şeyleri, başka nickin arkasından yazmaktır.
(bkz: korkağın başarısı iyi saklanmaktır)
"en büyük hile hilesizliktir". nick'in mi var derdin var.
masal gibi: bir var-mış , bir yok-muş. öyleyse devam...
nickleri kısa fakat boyları uzun ya da enine geniş insanların zorluk yaşayacakları bir tespittir...

ben çok zorlanıyorum sözlük saklanayım diyorum kafamı saklasam kıcım açıkta kalıyor bir türlü tamamıyla saklanamadım gitti...
gölgesinden filozof çıkaran yazar.
yazı yazdıktan sonra hiç bir anlamı kalmayan durumdur.
benimki çok geniş, kilolu da değilim. olmayınca olmuyor.
güncel Önemli Başlıklar