1. ?.
  belli başlı konularda, kimi zaman da medyada son noktayı koymak amacıyla sözlük yazarlarına atfedilen eylem. yani amaç odur ki, bu yapılanın ahlaksız bir şey olduğu mesajı verilsin, ayrıca son noktayı koyup "siz hepiniz pis ve korkaksınız"la muhatap konuşamayacak duruma getirilsin.

  "bir nick arkasına saklanıp atıp tutmak"

  ama burası bir internet sitesi. beni burada denetleyecek bir kurum yok ki. ben michael jackson ismini kullanıp da yazarım. benim michael jackson olup olmadığımı nerden bileceksin. belki de oyum gerçekten. internetin doğasında olan bir şeyi neden bir yüzsüzlük olarak ortaya sürüp bunu bir kalkan olarak kullanırsın. bana o zaman bir gazetede köşe yazarlığı ver, bak bakalım bu söylediklerimin daha ağırını orada gerçek ismimle söylemiyor muyum.
  6 -2 ... laz pacino
 2. ?.
  son günlerde de görüldüğü gibi ismini vermek istemediğim bir kaç televizyon kişisi tarafından, internet kültürüne sahip olmadıklarının anlaşılmasını sağlayan eylemsi.*
  ... purpledreamz
 3. ?.
  3-5 tane kendini bilmez kalasımsı ve odunumsu insanın yaptığı eylemin çoğunluğa mal edilmesi hadisesi.
  ... karpuzkabugu
 4. ?.
  nickim mulayim atip tutsam ne olur kaleci miyim ben? diye uzun uzun dusunduren filliyat.
  2 -1 ... mulayim
 5. ?.
  (bkz: herkes nickini kaldırsın, adını, soyadını, cinsini, bir de medeni halini yazsın kampanyası)
  ... delismen
 6. ?.
  valla sözlüğümüzde büyük çoğunluğun ve belki herkesin yaptığı eylemdir.
  neden? burda pek çok konu başlığı ve kişi var,biz de onları yerine göre refere ediyoruz yani bi yerde atıp tutmuş oluyoruz...

  he hakaret kavramı var,evet o başka.
  ... selmagezinir
 7. ?.
  atip tutanlar hakkinda da atıp tutulduğuna göre çözümü olmayan durum. nick arkasına saklananlarla birlikte nick seçip yazmak dediğimi yap yaptığımı yapma demektir.
  ... doksanüç
 8. 1.
  klavye delikanlılarının yapmış olduğu heyecan verici atraksiyon.
  hatta "nerde oturuyorsun? söyle gelecem oraya, bekle beni.." falan da derler...
  ... inheritance vice
 9. 2.
  bir nickle yazdığında bulunamayacığını sanan, kanunlardan bihaber cahillerin genel olarak internetteki davranış biçimidir. gerçekte artistçe atıp tutmanın sonunun bir hapishanede sonuçlanabileceği, türk ceza kanunlarından, telekominikasyonla savcılık işbirliklerinden bihaber toplumsal kesimin iletişim biçimidir.
  ... felsefekazani