bugün

hepsi böyle şaşırmadım.
cahil birini bulmuş anlaşılan marifet gibi burada paylaşıyor ya da uyduruyor. ne oldu şimdi aklınca sen haklı çıktın öyle mi? azıcık mantıklı hareketler yapın be şu entryi yazarken harcadığın zamana yazık.
kafanıza göre yaziyonuz gene.
ama evet bu dediğiniz derecede din cahillerimiz mevcut. hatta belki daha fazlaları ama bu demek degil ki bütün müslümanlar öyleler.

bu sorunun şöyle bir cevabi olabilir. hindistanda inege tapan arkadaşin hiç islam diye bir dinden haberi yoksa o kimse cehenneme girmez. hatta fetret diye tabir edilen devirler vardır. peygambersiz gecen donem demektir. bu arada islamla sereflenmek nasip meselesidir. gunumuz müslümanları olarak en buyuk sıkıntımız taklidi iman sahibi olmaktan kaynaklaniyor.

asıl olan tahkiki imandir. boyle salak salak sorularda mantıklı cevaplar vermek, sağlam müslüman olmak, dinini sevmek buna bağlıdır.
ben:hinduizm hakkında ne biliyorsun
müslüman:ineğe tapıyo gerizekalılar
ben:hindistan'da doğsaydın büyük ihtimal sende ineğe tapıcaksın
müslüman:onlar kadar salak olmazdım araştırır hak din olan islamı bulurdum
ben:dinlerinde 1 tane peygamber var tam 950 yıl yaşamış,peygamberin biri karıncayla konuşmuş,diğeri kuşla sohbet etmiş,yeni doğan bebek direk konuşmaya başlamış,bakire kız çocuk doğurmuş,mağarada 309 yıl uyuyup kalkanları var,bastonla denizi ikiye yaranları var,bastonu yılana dönüşenleri var,eşeği ölüp 100 yıl sonra eşeği dirilenleri var,ayı ikiye bölenleri var
müslüman:dediğim gibi tam gerizekalılarmış bunlara inanmak aşırı derecede salak olmak lazım çok şükür müslümanım
ben:kuran'ın Türkçe'sini okudun mu?
müslüman:kuranı arapça dışında bir dille okumak haram çarpılırız okumadım
ben:sol elle ekmek yemenin kuran'da geçtiği yazıyor mu?
müslüman:cami hocası söylediğine göre yazıyo sen cami hocasından daha iyi mi bileceksin.
güncel Önemli Başlıklar