bugün

aziz nesinin sözüdür.

görsel
vay be demek ki aziz nesin bir tanrı değilmiş. şok, şok, şok diye başlık açmanız gerekirdi ki insanlar bir anda hastahanelik olmasın bu haberle.

aman allahım biz aziz nesine tanrı diye tapıyorduk, faket nasıl olur da saçmalar, faket nasıl?
aynı aziz nesin islam hakkında neler demiş acaba.

uğraşmayın ben yazayım.

dinlerin sonu tuvalet çukurudur. daha neler yazmış etmiş söylemişte söylenmez yani.

hani o fikrini beğendiyseniz bunuda bonustan yersiniz artık.
Aziz nesin in söyşedigin her söze katılmak zorunda degiliz. Müslümanım aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal atatürk'ün ilke ve inkılaplarını takip ediyorum.
madem ortak müşterekiniz vardı adamı ne demeye madımak'ta yakmaya kalktınız o zaman?
müslümanlığa girişte ilk ders olarak atatürkten nefret etmek öğretiliyor sanırım. bıkmıyor ve bitmiyorsunuz. keşke azalarak değil birden bitseniz be öf. hepinizden tiksiniyorum.
Belki biraz ağır söylemiş ama Sonuna kadar katılıyorum.
Bir müslümanın aziz nesinin bakış açısıyla tarihin en değerli şahsiyetlerinden birini yorumlaması.

Ne bileyim.
aziz nesin'in bir roportajindan alıntı söz
orijinal hali “Gerçek Müslüman Atatürk’ü sevemez. Seviyorsa ya ahmâktır ya sahtekâr”

aziz nesin'in müslüman algısına bakmak lazım.
ona göre müslüman olmanız için, dış görünüşünüz sarık, cübbe, çarşaf takunya olaması gerekiyor
diğer yandan zihniyet olarakta cumhuriyet, kadın-erkek eşitliği, vs gibi konulara muhalif olmanız gerkiyor

zaten bu sözü söylerken mülüman'a referans verdiği kişi o dönem almanyada hliavet ilan eden cemalettin kaplan.

roportajın gazete küpürü;
görsel

müslüman sever sevmez bilmem ama her vatansever atatürk'ü sevecek diye bir şey yok.

zaten bu atatürkçü ve kemalistlere bakınca bir müslümanın atatürk hakkında olumlu intiba oluşturması zor.
atatürk'ü ilgi duyup kendisi arşatırır ise sevmesi mümkün
biri hırsızı yolsuzu rüşvetçiyi seviyorsa,

onun müslümanlığı dahi şüphelidir.
Bunu söyleyen de ahmak oğlu ahmaktır.

Allah'a hamdolsun namazını kılan ve tanrı'ya kulluk vazifelerini azami derecede ifa etme gayretinde bir kulum. Atatürk'ü de 21. yüzyılın keşmekeşinde çakalların arasından kurt asaletiyle sıyrılıp Türk milletine bağımsızlığını kazandırdığı ve 2000 küsur senelik devlet geleneğimizi devam ettirdiği için seviyorum.

Kimin ne söylediği umurumda değil. Atatürk'ü sevmek bir müslümanı dinden çıkarmayacağı gibi Atatürk'e sövmek de bir insanı mükemmel bir dindar yapmaz.
Aziz Nesin ve Uğur Mumcu denilen ikilinin her ikisi de Alevi kökenli ailelerin mensubu çocuklardı.

Çok net hatırlıyorum 7 yaşımdayken babam bana Aziz Nesin'in Şimdiki Çocuklar Harika kitabını okutmuştu.

O kadar basit ve sıradan bir dili vardı ki, o yaşta olmama rağmen bile sıkılarak okumuştum.

Hatta trenle kısa bir yolculuk yapıyorduk ve kıvırcık saçlı çok güzel 20'lerinde üniversiteli bir kız "Oha biz Aziz Nesin'i lisede okumaya başlamıştık ne güzel yetiştiriyorsunuz çocuğunuzu" falan demişti anneme babama ve ben o an onun pek zeki bir insan olmadığının farkına varmıştım.

Güzeldi ama zeki değildi yani.

Ama hala hatırlıyorum nasıl oluyorsa çünkü çok güzel bir kızdı.

Neyse konu bu değil.

Asıl konuya gelirsek, bu Uğur Mumcu ve Aziz Nesin denilen ikili ne yazık ki Türkiye'de insanların algılarıyla oynayan ilk ikili oldu zaman içerisinde.

Bunu nasıl mı yaptılar?

Biri çıktı "Bir Müslüman Atatürk'ü seviyorsa ahmaktır." dedi, ötekisi çıktı "Hem laik hem islam Hukukuyla yaşanmaz. Ya laik olacaksın ya da Şeri hukuka göre yaşayacaksın!" dedi ve aslında bugünkü bazı mezhep faşisti alevilerin düşünce yapısını oluşturan iki isim oldular.

Şimdi ne alaka diyeceksiniz.

Arkadaşlar bu aslında çok basit.

Bu şekilde biri ateizm maskesiyle dini bütün insanlara saldıran ilk Alevi olarak geçti tarihimize, ötekisi ise "Hem Laik hem Şeri Hukukla yaşanmaz. Birisini seçmeli insan!" diyerek bugünkü laiklik altına sığınan bazı mezhep faşisti alevilerin bizlere her gün sunduğu kemik düşünce yapısını oluşturdu.

Yani aslında o yıllardan bugünlere doğru kısaca bir bakarsak, şuan ateizm maskesini sadece Sünni islam mensuplarına karşı güttüğü kin ve nefret için kullanan bazı mezhep faşisti aleviler olsun, diğerinin laiklik ilkesi diyerek dini bütün insanlara ikisinden birini seçmeniz gerekli diyerek onları iki seçenek dışında başka bir seçenek yokmuş gibi ele alması olsun.

Aslında her şey çok net.

Tabii siz anlamak istediğiniz kadarını anlayacağınız ve bazılarınız dediklerimin doğruluğunu çok net bildiği için mezhebi gereği eksileyecekler.

Ama bence olan bu.