bugün

manzarasının iyi olup olmadığına bakılmamalıdır bence çünkü deniz kenarında mis gibi mekanlar ve gayet hesaplı. hesaplı dedim di mi o zaman fiyatlar çoğu zaman bize bişeyleri anlatır dükkan kirası yemeklerin kalitesi vs.
Basittir;

- Mekanın önünde veya garajında olan araçlar 100 bin lira ve üzeri ise,
- içeride ki bol makyajlı kadınlar + ve üzerlerinde mücevherler var ise,
- giyimleri 10 nurara 5 yıldız ise,
- yemeklerin isimleri havalı ise,

o mekan elittir arkadaş.
menüye bak. fiyatları incele. 15 liradan pahalı makarna varsa elittir.
ödediğin hesapta gizlidir. misal geçenlerde arkadaşın ısrarı ( daha doğrusu kafa sikişi ) nedeniyle Tekirdağ sahil kesiminde ismi lazım değil bi mekana gittik. normal bardak limonataya 6 lira hesap ödeyince mekanın son derece elit olduğuna kanaat getirdim. O günün gecesinde mekana molotof atacakken arkadaşlar zor tuttular.
MENÜ, MÜZiK, DEKORASYON.
mekana gelen insanlara bakmanız yeterlidir. elit olmak çok pahalı olmak mıdır sorusunu aklıma getiren önermedir.
şarap menüsüdür.
temizliği. menüye on beş liralık kahve koyup karafatmaların cirit attığı bir mekanda oturmak hiç elit değil. dekorasyon da temizliğin tamamlayacısı zaten.
çayın niteliği, niceliği ve fiyatı.
mekanın elitliği nitelikle ters, nicelik ve fiyatla doğru orantılıdır. elit mekanda çay soğuktur, sallamadır, büyük fincandadır, ince belli bardak bulunmaz, gereksiz pahalıdır,
ayrıcana da yer yerine mekan diyorsunuz sinir oluyorum.
bagcilarda degilse elittir.
benim kriterlerim bu kadar.
elit seçkin demektir. bir ticari kuruluşun da tek derdi alacağı paradır. dolayısıyla ne kadar az kişi orada bir şeyler tüketebiliyorsa o kadar seçkin bir mekandasınız demektir.
menüleri yanardönerli ise ve adisyon kesip şak diye masanın üstüne koyan garsonları yoksa elittir.
yemekten sonra ikram olarak çay geliyorsa elit değildir.

(bkz: sokayım böyle elitizme)
içerde 30+ ve masada yanlız oturan bakımlı hanımlar varsa,
Yada ben varsam elittir. Giriniz.. Ayrıca,
Lan bi bitirseydim hemen eksilemeyin..
Tuvaleti çamaşırsuyu kokuyorsa elit degildir.
Şişe su en aşağı 3 tl ise kesin elittir orası.
elitliğini bilmiyorumda kalitesi, verdiği islak mendilin kolay açılırlığıyla doğru orantılı arkadaş.

ben bunu bilir bunu söylerim.

bazı mekanlarda dişliyom lan bu ıslak mendili bildiğin açacam diye.

bazı mekanların verdiği ıslak mendil akıyo ama.

vıjıırrt diye.

brıııt diye bazen.

çok mutlu oluyorum o zaman işte.
Tuvaletinde kaliteli bir ses sistemi klasik müzik çalıyorsa elittir.
Yemekler kocaman tabakta kucuk geliyorsa elittir.
Arkada Kömürlüğü varsa elittir.
çay 1 tl veya daha ucuz ise keko mekanidir

2-3 tl arasi ise normaldir. sevgili ile gidilebilir. hem ortamı güzeldir hemde çok fazla ücret ödememiş olursunuz. yani liseli arkadaşların sürekli takilmalarini önermem çünkü liseli icin 2-3 lira önemli bir paradır.

3-10 lira arası ise elittir.

10+ ise 2x elittir. harbi harbi elittir yani. hatta çay olmayabilir o derece.
(bkz: valet parking)
Param yetmiyorsa elittir.
Bir mekan hakkında fikir edinmek istiyorsanız tuvaletine bakabilirsiniz.
(bkz: tuvaleti)
güncel Önemli Başlıklar