1. 1.
  Zaten devlet vergilerle 1 maaştan fazlasını alıyor.
  12 -1 ... bir burcu geldi gecti burdan
 2. 2.
  hasssiktir lan ordan.

  kandil gecesi küfrettiriyon adamı.
  8 -1 ... omelass
 3. 3.
  Maaşım yok maalesef
  Ama olsada bağışlarmıyım bilemem.
  ... haylaz sirin
 4. 4.
  dolayli ve dolaysiz olmak uzere zaten %70i vergiye gidiyor.
  3 ... kerberos34
 5. 5.
  maaşım yok olsa da bağışlamazdım yani üzgünüm ama devlet önce bana gereken yardımı yapsın.
  1 -1 ... pieces
 6. 6.
  Sebep? Zaten anasını ağlatıyor maaşın vergilerle.. yarısını zaten bagisliyorum, geri kalan her aldigim şeye de vergi ödüyorum.
  Daha ne kadar bagislayacam?
  1 ... son picikan
 7. 7.
  Yabancılar sultan hamite araba vermeye kalkmışlar, almamış. Neden diye sormuş yakın dairesinde bulunanlar, demiş ki;"ben alırsam sadrazam da ister" sonra "araba fabrikasını benim yurdumda kurarsanız kabul edebilirim ancak" der. Siz (akp) osmanlının tırnağı bile olanazsınız tırnağı..!

  Kaynak mı lazım? Para mı lazım? Bu
  Elinde üç-beş kuruşu olan Vatandaşın maaşıyla olmaz. Devlet arazilerini ormanları un şeker çay fındık fabrikalarını satarak da olmaz. Nasıl olacak peki bu işler? Satın bakalım o makam arabalarınızı önce hele bi samimiyetinizi görelim..senin devletinin kaynağa ihtiyacı varken sen o mercedese binemezsin...
  2 -1 ... gazeloglu
 8. 8.
  Bir adım sonrasında bobreğimizi de verelim mi devlete? Vergilerle, kesintilerle, uyduruk kalemlerle devlet zaten senin canına okuyor. Bu gün devlet dese ki benzin bedava ben sadece vergisini alacağım, o benzine en az 4 lira ödersin. Devlet önce kendinden başlasın tasarrufa o zaman. Vekiller kıyak emeklilikten vazgeçsin, tüm kurumlardaki makam arabası saltanatı bitsin, ne işe yaradığı belli olmayan özel kalem makamı ve danışmanlıklar kapatılsın. Niye her seferinde okkanın altına ben gidiyormuşum birader?
  ... abaninaltindakisopa
 9. 9.
  Neden? medyaya tamamen hakim olmak için verilen yüz milyonlarca dolarlık krediye katkı yapmak için mi? her gereksiz memurun altına audi a6 çekilsin diye mi? meclisteki milletvekilinin binlerce liralık telefon faturasını ödemek için mi? halktan önce kemer sıkması gereken birileri aklıma geliyor açıkçası fakat ümidim yok.
  ... wesley sabbah
 10. 10.
  Maaş mı kaldı lan? Karnımız aç.
  1 -1 ... ulkucuwolf