1. 1.
  sonu hiçbir yere varmayan eylem. ya köşeye sıkışmış kuduz köpek gibi ağzından salyalar akıtarak hakaret/küfür eder, ya da saçma sapan kuran ayetlerini döşer de döşer, ya da islamın hak din olduğunu falan zırvalar.

  iyi bende 2+2 eşittir 5 diyip bunun doğru olduğuna inanıp bundan başka hiç bir argüman üretemeden her yerde bunun doğruluğunu savunayım aksini söyleyene de küfür edeyim. aynı mantık. gerçi kime anlatıyoruz. o beyin bassa zaten müslo olmayacak.

  edit: bir de şu çıktı ''gerçek islam bu değil onlarla tüm müslümanları bir tutma''. gerçek islam boru gibi bu kardeşim. hadi uza.
  11 -5 ... kucuk zenci
 2. 2.
  müslümanla konuştuğuna emin misiniz?

  hayır dini birilerinden öğrenip gelen biriyle tartışıyorsan hiç tartışmaya girme. ama bu dingiller yüzünden bütün müslümanlara da laf etme hakkın yok
  3 -3 ... efkarli gocebe
 3. 3.
  sunni ateistlerLe tartışmaktan daha zor değildir. Bazıları dinini cübbeliden öğrenir, bazıları da dini cübbeliden öğrenip ona inanmıyorum der. Çoğu müslüman da o dine inanmıyor.
  1 -1 ... sinirlidudak
 4. 4.
  Cok meraklıydık sizinle din konusmaya. inanmıyorsanız agzınıza almayın benim kutsal dinimi. Kirletmeyin bos bos kelimelerinizle.
  2 -4 ... kazangap
 5. 5.
  bunun benzer versiyonu için- (bkz: bir akpliyle siyaset tartışmak).
  4 -1 ... turkmen begi
 6. 6.
  Tarafsız olmayan bir tartışma olacaktır.

  Müslümanın 'yav he he' demesi ile sonuçlanması muhtemeldir.
  ... tshabalala
 7. 7.
  direk yobaza bağlıyorlar. bak diyorum bazen hani bu kadar katı olmayayım adamlarla konuşuyorum. direk sen acizsin, nefsine düşkünsün, inadına görmüyorsun diyorlar sonra direk donuzu çakıp geçiyorum.
  hiçbir akademik tartışmada bu cümleleri görmezsiniz çünkü bu fikirlerin değil bildiğin duyguların tartışması.
  gerçekten din insanı bitiriyor. dindar insanlarla konuşunca bile kendimi hücreye sıkışmış hissediyorum. beyinlerinin o sığlığında beni sıkıştırıyorlar.
  1 ... allah yok din yalan
 8. 8.
  düşünmeye kapasitesi yetmediği için atesit olmuş ya da bi kaç makaleyle belgeselle ailesinin dayattığı din kavramı yıkılıp atesit olmuş kendisini aydınlanmış gerçeği görmüş zanneden biriyle tartışmaktan iyidir. kişi gerçekten müslümansa harika bi tartışma olur. kusursuz kul değilim ama her türlü konuyu tartışmak en azından insanların kafalarındaki soruyu öğrenmek isterim.
  ... patlayan kebap
 9. 9.
  ben gecen biriyle tartistim burada ozel mesaj ile. Seriat uzerine konusuyoruz. En sonunda soyle oldu:

  - Iyi de sen kendi fikirlerini soylemiyorsun, ezberletilmis dini seyleri tekrarlayip duruyorsun
  + Allah'in hukmu uzerine benim bir sey soylemem dogru olmaz.
  - Peki.

  Bu sekilde sonlandi. Kendi fikirlerini olusturamadan, cevirme arapca'dan bozma iddialarla ezberci bir tutum var muslumanlarin cogunda. Ayrica yine cogunda tartisirsa dinden cikacagi korkusu hakim.
  2 -1 ... zevce
 10. 10.
  arada bir ağızları doluyken konuşmalarına sebep olur. *
  kaç kere de diyoruz biz şeederken konuşmayın diye. zuhahahha..
  örnek olarak:

  https://www.uludagsozluk.com/e/36919565/
  1 ... system error