1. 1.
  imkansız olandır. bir müslümana göre bilim , çığlıklar eşliğinde kafa keserken kesici aletin kafayı gövdeden hangi bölgeden ve dokudan ayıracağını tespit etmektir. bunun dışında zaten gelişmişlik oranına bakılarak bilimin müslümanların seviyesi ve işi olmadığı bilinir. ha ne zaman evrim geçirip , medeniyete girerler o zam.... yok yok o zaman da olmaz. müslüman doğmuş sonuçta...
  6 -12 ... cok balo gordum
 2. 2.
  eskiden olsa yaratılış mevzusu da dahil yapılabilirdi. herifler matematikten felsefeye oradan diğer teknik bilimlere kadar birinciydiler.

  edit: ne var ulan? harezmi'yi, biruni'yi, ömer hayyam'ı, ibni sina'yı da mı bilmiyorsunuz?

  edit2: gerci saydigim adamlarin bircogu da ortodoks islam alimleri tarafindan kafirlikle suclanmis insanlar ama olsun.
  2 -2 ... hic et nunc
 3. 3.
  bilimi sadece evrimden ibaretmiş gibi gören ve evrime karşı ne varsa salakça gören am beyinlilerin yapamayacağı sohbet türüdür. Bilimin müslümanların seviyesi olmadığı iddaa eden daşşak fikirli arkadaşım; http://tr.wikipedia.org/w...lim_adamlar%C4%B1_listesi
  4 -1 ... asil yazar
 4. 4.
  Caiz değildir.
  1 -2 ... feyksmayl
 5. 5.
  köşeye sıkışınca hayırlısı, kısmet ve kader argümanlarını şiddetle kullanmalarına göğüs gerememektir.
  1 -1 ... merhaba ben alfonzo ya siz
 6. 6.
  "Bu dediğin zaten kur'an'da yazıyor" esigine gelindigi zaman tatsizlik çıkacak bir sohbet olur.
  -2 ... 0fu0
 7. 6.
  boşunadır, çünkü karşınızda hiçbir realiteye inanmayan biri vardır, siz ne kadar aklınızı yorar ve bilimsel bir şeyler önüne koysanızda bu bir işe yaramıyacaktır, düşün bir insanın beyni mucizelere inanıyorsa o insana daha ne gerçeklerden bahsedebilirsiniz ki adam mucizeye inanıyor sonuçta, yani aklının algılayamacağı kadar üst bir şeye, sense akılla ona bir şey anlatmaya çabalıyorsun gerek yoktur böyle zaman kaybı olan işlere.
  1 -3 ... ykolmak
 8. 7.
  imkansız değildir. islam alimleri ile sohbet etmeniz gerekir. bilimle alakası olmayan suyun h2o dan olduğunu vb vb bilmeyen biriyle tabii ki sohbet yapamazsın.
  1 ... fuckirlabunlar
 9. 8.
  gayet de yapılabilecek olandır. bu insanlar da eninde sonunda okumaktadırlar çünkü.
  ... semih cumhuriyeti
 10. 9.
  tamlamanın bu denli özürlü haline ilk kez rastladım ve bir cehalet nişanesi kabul edilebilecek iki kelimenin meydana getirdiği acziyete ilk kez bu kadar acıdım. (bkz: bilimsel sohbet)

  çok tuhaf bir sohbet biçimi olsa gerek. bilim denilen sınırsız alanı bir sohbete konu mu edinmek yoksa yapılan sohbete bilimsel bir kimlik kazandırmak mı hem belli değil hem de alanı belirtilmemiş bu sohbetin taraflara neyi ima ettiği mechul. ama icra edilen eylemin muhatabı müslüman olduğu için bilimsellikten kastın yaradılışçılık ve evrim olduğu bir yanıyla ifade edilmiş oluyor. bilimi sohbete çerez yapacak kadar da akademik bir bilinç sahibi maşallah!! yani öyle bilimle haşirneşir ki sohbet ederken bile karşısındakinin cehaletini tespit edebilecek bir epistemolojik kasıntı yaşamakta.. kendisi bir teoriye iman ederken bilimsel bir yaklaşım geliştirmiş oluyor ama bilimsel sohbet edemediği (nasıl ediliyorsa artık) müslüman o teoriye iman etmeyince ilkel olmuş oluyor. valla sizi ve bilimsel tarafınızı evrimini tamamlamış olmakla büyüklük davasında bulunan eşşeğin sikine havale ediyor, varsa çapınız konuşmak ve kaç metretüle tekabül ettiğinizi görebilmeniz için huzuruma davet ediyorum.
  1 ... kecaspy