1. 1.
    aziz nesinin sözüdür.

bir müslüman atatürk ü seviyorsa ahmaktır
    11 -9 ... tyson fury
  2. 2.
    vay be demek ki aziz nesin bir tanrı değilmiş. şok, şok, şok diye başlık açmanız gerekirdi ki insanlar bir anda hastahanelik olmasın bu haberle.

aman allahım biz aziz nesine tanrı diye tapıyorduk, faket nasıl olur da saçmalar, faket nasıl?
    2 -1 ... narcomedian
  3. 3.
    Şuan pek inançlı sayılmam ancak inançlı bir insanken aynı şekilde Atatürk'ü seviyordum. Şimdi vefat etmiş insana kötü bir şey demek istemiyorum ama bunun karar merci aziz nesin mi? Aziz Nesin'nin zaten o oteli yakan yobaz comarlardan ideoloji ve inanç olarak farklı olsa da zihniyet olarak pek farklı olduğunu düşünmüyorum.
    2 ... trans man
  4. 4.
    aynı aziz nesin islam hakkında neler demiş acaba.

uğraşmayın ben yazayım.

dinlerin sonu tuvalet çukurudur. daha neler yazmış etmiş söylemişte söylenmez yani.

hani o fikrini beğendiyseniz bunuda bonustan yersiniz artık.
    3 -4 ... sebbaha kadar mokoko
  5. 5.
    Katılmadığım aziz nesin sözü.

Bence bu söz bir ekstremist müslüman olarak değiştirilmelidir.

Çünkü ekstremistler dışında kimse saplantılı emeller taşımaz. Birleştirici olur. Atatürk aslında Müslümanlara ekstremist aktivistler den ayrılma şansı vermiş ve dinini şeyh tekellerinden kurtarma ve araştırma hakkı tanımıştır.

Eğer ekstremist olmayan bir müslüman Atatürk'ü sevmiyor ise ahmaktır. (Kuyruk acısı da olabilir.)
    3 -2 ... uzay muhtari
  6. 6.
    (bkz: adamın gol diyor)
    1 ... ecdadin torunu
  7. 7.
    Aziz nesin şeyhim değil, şıhım değil müridi değilim. Söylediklerinin hiç biri kimseyi bağlamaz. Soylemlerinde, yazılarında doğru olduğu konular var. Yanlış olduğu konular var. Bu durum görüş, fikir beyan etmektir sadece. Doğru ya da yanlış konusu da bağlayıcı degildir. Fikir beyan etmektir sadece. Sonuçta yazdığı söylediği hersey kendi görüş ve fikirleridir. Sadece kendisini ilgilendirir.
    1 ... huzursuz adam
  8. 8.
    Aziz nesin in söyşedigin her söze katılmak zorunda degiliz. Müslümanım aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal atatürk'ün ilke ve inkılaplarını takip ediyorum.
    2 ... mslmknplt1
  9. 9.
    Saçma bulduğum aziz nesin sözü.

Aziz nesin ve onu yaratan döneme göre müslümanlar öcüydü. Evet, bunlar da öcü korkusuyla büyümüş nesiller.

Peki, müslümanlar için Atatürk öcü müydü? Ya da daha ötesi, Atatürk e göre müslümanlar öcü müydü?

Şimdi bu iki dehayı karşılaştıralım, Atatürk ve nesin? Atatürk, nesin in görebildiği neyi görmemişti? Kemalizm işte biraz da bu. Helvadan Atatürk yaratmak. Hem karnın doysun, hem de pastan dursun. işte sonsuz hayatın ve mutluluğun sırrı.

Peki, Atatürk bunca uğraşı niye vermişti? ingiliz, yunanı, ingilizden ve yunandan daha çok sevdiği için mi?

Ya da koltuk, mevki, makam için mi yoksa iflah olmaz bir islam ve Müslüman düşmanı olduğu için mi? Süzme zekalıysanız, süzün içinden birini.

Müslüman dünyasının sorunu aynen yerinde duruyor, hiç bir bahane başarının yerini tutmaz.
    1 ... tea man
  10. 10.
    madem ortak müşterekiniz vardı adamı ne demeye madımak'ta yakmaya kalktınız o zaman?
    2 ... abaninaltindakisopa