bugün

görsel
Bu memleketin a*Ina koyuldugunun resmidir. Temel tuketim butun dunyada, ulke ayirt etmeksizin ucuz olmak zorundadir. Sadece geri kalmis muz cumhuriyetinde olur bu derece asiri enflasyon

Ulkecek cok ama cok kotuye dogru gidiyoruz. Allah sonumuzu hayir etsin. Allah bir an once bizi mevcut hukumetten kurtarsin.
(bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
Antalya'da koylu pazari yok. Manavgatta vardi. O da yandi. Oyle uzaklardan atip tutmayla olmuyor. Koyunun disindan da bir dunya var. Mal varenk.
Bıkmadınız saçma sapan satıcıların koyduğu fiyatı o ürünün ederi kabul etmekten. Evet sütler ucuz değil ama 11 lira da değil.
Sütçüye dedim ki "abicim parası neyse vereyim içine su koymadan tertemiz süt istiyorum" dedim. Adam dedi kii "bacım öyle süt bulursan bana da yolla" dedi.
Gel de süt al. Aoc süt yada Torku alıyorum mecburen.
ben 5 tl den alıyorum. üstelik kapıma kadar geliyor. memlekette ne ucuz ki (insan hayatı hariç) süt ucuz olsun...
Ekonomi şahlanmis canım belli.
olsun canım kocaman insanlar oldunuz, zaten fazla inek beslemek doğaya zarar. içmezsiniz olur biter.

ekonomide birşey yok, ekonomi şahane.

tanım: ekonomide ne halt olacağını, kötü yerlere gideceğini kendini yırtıp anlatamamış muhalifin, durumu yeni yeni idrak eden her görüşten insana yaşanmış olan abukluğu alternatif ifade ediş şeklidir. tamam lan, itiraz etmiyoruz herşey de güllük gülistanlık olarak konuşuyoruz. bakın bakalım hayat bu şekliyle nasıl akıyormuş. aa, ama bak moraliniz bozuluyor sanki, oy oranı düşmüş falan.. asmayın yüzünüzü, işler böyle asık suratlarla iyiye gitmez ki, hadi kendinize gelin!
yaşanılmıyor üstat, yaşanılmıyor bu ülkede..
Varank reis belki süt konusunda haklı diyelim. Peki iki kişi otursak bir kilo peyniri iki ekmekle rahat yeriz, değil mi? Bir kg peynir 30 tl'den aşağı değil. Ekmeği saymayın. Sadece bir öğünde bu kadar para verebilmek için ne iş yapıyorsa bu varank reis hazret, söylesin;biz de yapalım. Olmaz mı? Bi' hayır duası alsın bizden. Hırsızlıksa hırsızlık, arsızlıksa arsızlık... Gözünün yaşına bakmamak gerek artık.
inek sütü üreticide 2.70 amk. bizden markete gelene kadar evrim mi geçiriyor bilemedim ki.
(bkz: ehonomi cohhh eyyi)
dünya standartlarına baktığımız zaman
günümüzde herkesin rahatça
alabileceği hala çok çok ucuz fiyatlardır.
süt üretiminde ki girdiler pahalı üretici zaten bir şey kazanamıyor o yüzden çok da pahalı değil.
güncel Önemli Başlıklar