bugün

çeşitli ipuçlarını izlemekle yapılabilecek çalışma. bir kız varoşsa

- sinirlenince köylü aksanı ortaya çıkar
- seks karşılığında maddi manevi menfaat peşindedir
- kendisi aldıysa malı çok değerlidir
- içkiden korkar
- evde çay, dışarda kahve içer.
semt oturuşu yapıyorsa kesin varoştur.
bir insan nike diye nixe alıyorsa ve ben ayakkabısında o yazıyı okuyorsam ve o kadın starbucksta ise kesinlikle onu varoş sayıyorum.
Kültür seviyesinden anlaşılabilir. Kültürsüz ise bir insan ya zengindir ya fakir. Yada mayasında vardır kültürsüz eşşek olmak ne bilem.
Pantolon paçasının bacak boyundan daha uzun olması yüzünden bilekte toplanması. Toplanan kısmı da içeri kıvırma. Hadi varoşluktan boyun kısa ve herkese olan o tuman sana uzun geldi, Terziye gitmedin bari feyz alıp dışa doğru kıvır da bi'şeye benzesin. Saçını da evde kendi boyuyorsa ve ortaya çıkardığı renk bakır-dore -plazada çalışanından tut da, dönercide çalışanlara kadar tüm türk kızlarının birçoğunun saçındaki şu abes renk- ise bal gibi varoştur.
Bazen sadece ufacık bir detay ele verir o da burundaki sadece keko ve varoş kızlarda bulunan hızma.
Zenginmiş gibi görünmeye çalışır.
fakirse varoştur. net
hemencecik size listeleyebilirim.
-haliyle tavrıyla şu yeni zımbırtı youtuber şeysi kızları gibi davranıyorsa
-aynı o bahsettiğim youtuber kızları gibi tırnaklarını boyarlar, makyajlar aynı yaparlar, onlar hangi ürününden o ay bahsettilerse hemen onu alır onu giyerlerse (hayır ben izliyorum oradan biliyorum-buradan selamlar cem yılmaz abime)
-moda neyse ona uyanlardansa (ulan şuan bütün okuldaki kızlar aynı saç renginde. Bir ayakkabıyı bir fakültede en az 10 kişide görürsün)
-ben kızlarla anlaşamıyorum ya erkeklerle daha iyi anlaşıyorum (!) -?!'^+%&/-
-olmadık yerde mekanda iğrenç kaba saba bir oturuş biçiminde elinde sigara arkadaşlarıyla konuşurken bağıra bağıra küfür ediyorsa.
-ailesiyle telefonda konuşurken onları azarlıyıp, üff püff demesiyle (klaslarına uymaz çünkü o anda ailelerinin konuşmaları)
-yaz kış güneş gözlüğü takıyorsa
-yazın cool durmak için shortun altında bot giyenler (!) -?!'^+%&/-
-sırf sevgili olsun diye erkeklerin yanında şekilden şekile giriyorsa

şimdilik aklıma gelenler bu kadar ama zeki ve orjinal olan biri zaten kimin varoş kimin yapmacık olduğunu nerde nasıl olursa tanır. ;)
Varoşluğunu kabul etmiyorsa varoştur.

(bkz: Paradoks)
futbol kulübü logolu giyiyorsa varoştur.
Saçlar der susarım.
Tuhaf kahkül/perçem modelli arkası uzun ve fönlü saçı bir gün daha fazla kullanmak uğruna yağlı gezendir.
Konuşma biçiminden anlaşılabilir. Cennet Mahallesindeki pembe gibi konuşuyor ise kesin varoştur.
Anadolu kökenli olduğu halde ısrarla ailesinin göç ettiği yerle bir bağlantısı olmadığının altını çizmek bunlardan biridir.
saçları sarı kaşları karaysa varoştur.
'' varoş'' yoksul gecekondu kızını temsil etmiyor değil mi? sığ, basit, cahilse kastedilen susacağı duracağı yeri bilmemesi, kavga esnasında ki tavırları belli eder. artık sosyal medyada bir insan turnusolu olduğuna göre yediğini içtiğini, gezdiğini sürekli insanların gözüne sokmaktan imtina etmeyenler de bu gruba dahil.
kendisi ile ilgileniyorsam net varoştur. ben de varoş biriyim çünkü. davul bile dengi dengine çalar.
Karakteri ile isteklerini çarptıgında ortaya çıkan sonuçtur.
söylediklerine değil de yaptıklarına bakın. daha kolay anlarsınız.
Sosyal medya kullanması.
Dudağını büzmeden konuşamaması.
Hayatı boyunca bir kitap dahi okuyamamış olması.
Popüler olan her boka ayak uydurması.
Uzun bakımsız tırnak.
Çingene rengi kıyafetler giymesi.
Uzun topuklu bot.
Koyu mat olmayan ruj.
Göbeği fışkırdığı hâlde göbek açık gezmek.
Sakız çiğnemek.
Kaşlarının siyah saçlarının sarı! olması,
Lens takıp renkli gözlülere özenmesi ve kendi göz rengim diye yalan söylemesi(çok net anlaşılıyor lens olduğu),
Sallantılı kocaman halka küpe takması,
Dudaklarını büzerek fotoğraf çektirmesi,
Saç uçlarının kırık olması,
Tırnaklarını yemesi veya tırnak yapısının küçük olması,
Takma tırnak takması,
Çıtçıt vb. saç taktırması,
Dip boyasının gelmiş olması,

Not: Marka takıntısı olması en önemli anlama yoludur.

Edit:varoşlar eksilemiş.
dip boyasına bakmak yeterlidir.
yaşam tarzı ve kültüründen anlayabilirsiniz şekilde aramayın.
acun dur tv8 dir bunları izleyip coşuyorsa varoştur.
demet akalın seviyorsa varoştur.
sırf çevresine hava atmak için bir şeyler yapıyorsa varoştur. mesela sevgilisine zorla hediyeler aldırtıp aldırtıp sonra da ah canııım diyip şaak diye fotoğrafını çekiyorsa da varoştur. bakın bunları sosyal medyaya yüklemesinden bahsetmedim henüz.