bugün

*
"kız olarak kategorize etmesek, bilmeyen biriyle satranç oynamak desek de olur" denilen başlık.

güçler eşit olduğunda en az tavla oynamak kadar zevli olacak hadisedir.
bir kıza yenilen bir erkeğin içinde kalmış olması muhtemel uktedir.
kızların satranç bilmediğini varsaymak da garip bir varsayım olmuş, tabi bu varsayımı yapanların da içinde kalmış olması olasılık dahilindedir, hatta yüksektir efendim.
satranç sabır işidir. at, fil, şah, mat bunlar fani şeyler. o yüzden sabırsız bir insansanız ve eğlence istiyorsanız en iyi çözüm tavla.
(bkz: başlıktan adam çalmak)
fazlasıyla kasıp ulen yenilmecem yoksa tüm karizma biter dedirten olaydir, olabildiğince kaçınılmalıdır.
dise dis kapisabileceginiz bir rakip olduktan sonra karsinizdakinin cinsiyeti onemli degildir.*
kızların büyük bir çoğunluğu satranç bilmediği için çok zor bir müsabaka olmalıdır.
hayatta yapabileceğiniz en kısa satranç maçıdır.
-cengiz bu fil capraz mı gidiyordu ?
--müjgan oyunun yarısı geride kaldı, sen ne soruyorsun. bırakalım istersen
-tamam tamam devam et kalkma... *
-at "l" şeklinde oynuyor kale de "t" dimi
--müjgan "t" nasıl oynanır, allahını seversen bi göster ben yenilgiyi kabul edeceğim, söz...
referans için cemsbg'ye başvurmanızı tavsiye edebileceğim durumdur.
kız ağzı açık bırakacak derecede güzelse, zorlu bir hareket yapıp düşünmesini sağlayarak, dakikalarca izlemenize fırsat veren olay.
tavlayı bile zor bilen kızlarla satranç oynamak zordur..

at neden l çiziyor, fil niye çağraz gidiyor diye sorarlar..
satrancı uzman derecede bilseniz de,hiç bilmiyor havası vermeniz gereken bir oyundur.*
bir kızla satranç oynamaktan ziyade, ilk defa satranç oynayıp oyunda rakibine yenilirken kız arkadaşının seni kurtarması mükemmel bir duygudur.
bir erkekle oynama ile aynıdır. satranç da cinsiyet değil zeka önemlidir.
kıza karşı beklentilerinizle orantılı olarak oynamanız gereken satranç oyunudur. bir de kızın ne güçte olduğunu bilmeyip, hava yapmamak çok yararlı olur. çünkü zehir gibi satranç oynayan hatunlar tanırım, hatta bi tanesi "beni yen sana vereceğim -almanya" demişti. feci yenildik, o zamandan beridir o mahalle de dolaşmıyorum.