bugün

Bugün otobüste arka 4lüye bakan ters koltuklardan birine oturdum. Arada bi arka kapı var işte.

Daha sonra 16-17 yaşlarında bir kız ve bir erkek arka kapının önüne kadar geldiler, az az konuşarak gidiyorlar. Kızın hem tişört hem ceket AC/DC. Tek aklıma gelen solistin o cırtlak sesi. Tam bir ergen görünümü var anlayacağınız.

Daha sonra 4lüde oturan 45-50 arası yaşlarda bir teyze kalktı, "çocuğum gel otur şöyle hastasın sanırım." dedi. Çocuk siz oturun, lütfen oturur musunuz; teyze gel otur sağlık önemli falan derken çocuk en sonunda koltuğa oturup ağlamaya başladı. Baya sessiz olmaya çalışsa da sesli bir şekilde yüzünü kapattı ağlıyor eleman.

Dedim çok hasta heralde kötü durumda. Yanındaki yaşlı kadın bi yandan konuşup yatıştırmaya çalışıyor çocuğu. Sonra bi baktım kız dönmüş sırtını bakmıyor bile. Sonra teyzeye de tuhaf gelmiş olmalı ki "Sen arkadaşı mısın?" diye sordu. Kız evet dedi.
"Bir yakınını mı kaybetti?"
"Onun gibi bir şey."

Dedim yazık çocuğa bi yakınına bir şey olmuş. Heralde otobüste öğrendi bindiğinde gayet iyi gibiydi falan diyorum.

Sonra boşaldı otobüsün arka taraf, kız yine arkada başka yere oturdu. Çocuk kalkıp yanına gitti bir şeyler söyledi sessizce. Ama ağlayarak.

Gittikçe ineceğim durağa yaklaşıyorduk. Bir durak önce kız ayağa kalkıp kapının önüne geldi. Çocuk da peşinden kalktı ve muhtemelen ben de ineceğim gibi bir şey söyledi. Daha sonra kızdan "siktir git" diye bir ses gelmesin mi... Çocuk oturup ağlamaya devam etti.

Benim jeton orada düştü. Demek yakınını mı kaybetti sorusuna "Onun gibi bir şey." ha? Arka tarafta kim varsa içi acıdı çocuğa sen nasıl hala böyle egon tavanda davranabilirsin?

Benim durağa geldik, kalktım ayağa çocuğun önünde kapıyı bekliyorum. Dedim ki "Gel kardeşim bi hava alalım, hem anlatırsın bana." Ama ses çıkmadı benden, boğazımda düğümlendi içimden söyledim. Aşağıya indim, gidemedim. Otobus güne giden teyzeleri beklerken tekrar binsem mi düşündüm. Kapı kapandı ve gitti.
askerdeyken terk edecek kadar.
başkasının yatağında diğer adama seni seviyorum diyecek kadar.

evet ancak bu kadar şerefsiz olur, ötesi yok.
illa erkek arkadaşına yada sevgilisine karşı mı yapar bu kötülükleri kızlar.
kardeşine annesine babasına da yapabilir.
Türk kızı işte. Arkadaşın dediği kezbandan başka birşey değildir.
Sınırlarını zorlayabildigi kadar. Kızların serefsizligi de cekilmiyor be kardesim.
2 yıllık ilişkiyi bitirdikten 3 gün sonra başkasının yatağına girip telefon açarak dalga geçecek kadar şerefsiz olabilir.

4 yıl önce bu olayı yaşadıktan sonra buraya şu başlığı açmıştım;

(bkz: eski manitasının sevgilisine verilen ayar)
bir erkek ne kadar olabiliyorsa.
Senelerce çıkıp her iş tamamlanıp evlenme teklifi edildiğinde reddedecek kadar.
Sınırı yoktur.
görsel

bu gadder.
ömrü boyu şerefsizlik yapsa, kendisine ilk şerefsizliği yapan veya yaptıran erkek kadar şerefsizlik yapmış olmaz. olamaz.
Kızlar genelde şerefsiz olur zaten ama maskelerinin altında saklarlar. Bir kızla çıkar çatışması yaşarsanız, onun ne kadar hain ve kaypak olabileceğini anlarsınız.
güncel Önemli Başlıklar