bugün

Mümkünse susması için tokatlamak en güzelidir. Türkçesi de çekilmiyor çünkü.
Tokatlamadan olanini annem yapti. Kadikoy de kahraman gibi karsilandi. Ama cocuga uzuldum.
şimdi gelip diyecekler ki "ongolozloro ongolozco konostogo ocon tokotloyor mosonoz?"
bakın bu kafada iyi bir kafa değildir.
birden hayal edince komik gelen olay.
(bkz: terörün çıkma sebepleri)
kişinin karşısındakinin ne dediğini anlamadığı zaman verdiği abuk tepki. halbuki anlamadığını söylese bir çözüm bulunur.

not: kürtçe bilmiyorum.
yanlıştır.rahatsız etmeden konuşuyorsa ne konuşursa konuşsun bize ne amk
(#7015076)
toplumun konuştuğu dil belliyse, o toplumun içinde bağıra bağıra yabancı bir dil konuşamazsın. ayıptır. sessiz bir şekilde yanında ki ile konuşabilirsin, o ayrı. görgü kurallarını da mı biz öğretelim? nazikçe uyarılabilirdi ama malum ırktan da çektiğimiz çileler belli. davranışın haklı bir sinirle yapıldığı düşünüldüğünde fazla da tepki gösterilmemesi gerekiyor.
karşılığında yiyeceğiniz tokat sadece "kürt" tokadı olmaz.

geçti o günler uyanın artık.

yalnız olan onlar değil sizlersiniz.
yalnıştır. bırak türkçe bilmesin ki senden farklı görünsün. avrupa bunları hep türk sanıyor.
Faşolara inat, yakında anadilde eğitim serbest olacak ve isteyen istediğini okutacak.
Asıl kürtlerin yaptığı durumdur. Özellikle van ağrı gibi yerlere göreve giden öğretmenlere türkçe öğretti diye demediklerini bırakmazlar. Malesef öyle.
şimdi bu fikiri savunan ve burda öven kendince milliyetci ama özde ırkçı pislik olan kişiler.
toplaşın bişey anlatacam sizede belki olmayan beyniniz bişey algılar.

vakti zamanında silvan da bir çocuk yaşarmış.
okulda hocası kendisini kürtçe konuştu diye arkadaşlar arası tokatlamış ve o gün o çocuk hoca ile kavga edip.
" bir gün sizden bu tokadın hesabını soracaz diye " ayrılmış.
eve gelmiş ve ablasına okumak istemedini çünkü devletin onu kabul etmediğini söylemiş.

ve o çocuk büyüyüp profesyonel bir devrimci olmuş , Silvan ve batman yöresinde namı yürümüş.
Halk ona " agit " demeye başlamış.

sonra bu arkadaş mazlum doğan ve Kemal pir vasıtası ile pkk'ye katılmış ve argk birimlerini kurmuş.
ilk silahlı mücadele fikrini oraya atıp , geliştirmiş.
devlete karşı siirt'e ilk eylemi yapmış ve ardından binlerce gerilla gelmiş..
onun adına kamp kurulmuş ve orda binlerce gerilla eğitilmiş.
kısaca o devletin attığı tokadın bedeli tam 40 bin can ve milyarlarca dolar devletin parası olmuş.

evet o kişi mahsum Korkmaz.
ona sizin zihniyetinizde bir hocanın attığı tokat belki de bu coğrafyanın kırılma anı oldu !

şimdi anladınız mı bir tokat bazen nelere mal oluyor ?

tabi ki anlamadinız sizde düşünecek beyin varmı sanki ? *
bla bla bla tokatlamış bla bla bla.

caniliği temele oturtmak ne kolay amk. sozo bor gon hosop sorocoz.

iyi lan o zaman amına koyım. keşke biz de zamanında kızılcık sopasıyla avucumuz yandığında, cetvel için birleştirdiğimiz 3 parmağımız yandığında deseydik bor gon hosop sorocoz.

her bir sikimi yeyip üstüne kral gibi yaşamak iste, sen ölen öğretmenlerin, askerlerin, halkın, masumun acısını bir tokat ile kotar. zihniyete bak. bir tokat nelere mal olmuşmuş.

yahu bu sik kafalı pezevenk bir de akıllıymış gibi milleti küçümsüyor. bi de tokat bak neler oldu diyor. sen en iyisimi git beyin al. az değil yok çünkü.
Diyarbakır'da bulunduğum süre içerisinde kürtçe konuş lan diyerek dövülen kürt çocuk gördüm ama buna henüz şahit olmadım.
Dilimiz türkçe lakin insanları konuştuğu dilden ötürü aşağılamak hor görmek türkçe konuşan bir insana yakışmaz.
hayvanoğlu hayvanların yapacakları şeydir efendim.
inadına kürtçe konuştuğu için sadece tokatlamakla kalmamak gerekir.