bugün

Bir kro tarafından bulundurulması ve kullanılması gereken aksesuarlardır.
+Oyalı Mendil
+Beyaz Çorap
+80 derece limon kolonyası
+Pantolon arka cebinde sarı kırmızı plastik tarak.
beyaz askılı atleti unutmak olmaz.
tesbih ve altın kolye vazgeçilmezleridir.
pantolonunun içine soktuğu çizgili tişört.
boyunda asılı gümüş cevşen.

bende de var.

ben de kroyum o zaman*.
- parlak takım elbise
- siyah rugan ayakkabı
- tesbih
- mendil

Aksesuarların yanında oldukça kuul gösteren birkaç detay;
- 3-5 jilet yarası.
- ''only god can judge me'' dövmesi.
Tuttuğu takımın cırt cırtlı cüzdanı.

Edit: hey eksi veren! O cüzdanı kullanma annem bak sana kro diyollar.
Edit2: Ulan ne kadar çok varmış bu aksesuarı kullanan kro.
Kot pantolona taktığı ince kemer. Ömür boyu kullanabilmek için en büyük boyunu seçerler. Köprüsü kaybolduğu için mutlaka belini ikinci defa dolayabilecek kadar olan kısmı serbest nizam sallanır.
Güneş gözlüğü ve empeüç pileyır kafada yarım kavanoz jöle ve dinlediği müziğe göre şekillenen yüz ifadesi.
bir isveç kronuyla tanışmıştım. hiç aksesuarı yoktu. bu kadar.
camları full siyah beyaz şahin.
Gömlek cebindeki kırmızı marlboro.
kemere takılı cep telefonu kılıfı.
öncelikle "kıro".

yazım hatasıdır.
üzerinde yazı bulunan gömlek.
genellikle tofaş marka arabalara binip alman marka arabaya çevirme hastalığı oluyor kendilerinde.
Cusp tepesi.
Edit: ben kron diye şey etmiştim.
beyaz çorap der susarım.
Kesinlikle zincirdir.
para.

kıroyum emme para da ben de. *
ağzında geveleyip durduğu kürdan.
Sigara tabakası. Onu cebinden iki parmakla çıkarıp hızlıca çevirerek avucunun içine aldıktan sonra aynı elin baş parmağıyla yaylı kapağının düğmesine basıp çotanagümbele diye açılmasını sağladıktan sonra sol eliyle sigarayı sünger kısmının ucundan tutarak alır. Yanlamasına tüm sigarayı dudaklarına sürdükten sonra ağzına sokar. Tabakanın kapağını patanakütembelah diye tek eliyle kapatır. Aynı elin iki parmağıyla tabakayı avucundan alıp hızlıca aynı cebine geri koyar. Boşta kalan eliyle kot pantolonunun fermuar bölgesinden cinsel uzvunu avuçlayarak kısa bir masaj yaptıktan sonra nerede daha çok seviyorsa o tarafa doğru yatırır. Sigarayı süngerli kısmından ısırarak dişlerine alır ve konuşmaya müsait hale getirdiği ağzı ile "la oğlum geçen bir yevru süktüm 20 liraya amma ne ömüyo beaaah" derken az önce sikini kaşıdığı elini arkadaşının sağ omuzunun üzerine koyar. evet.
nokia n serisi (takoz) cep telefonu, serçe parmağa takılan taşlı yüzük, beyaz çorap, boncuk tespih, clipper çakmak + kırmızı marlboro, aviator güneş gözlüğü bu aksesuarlardan bir kısmıdır.
klasiklerin çoğusu geçmişte kalanlardır, zamanla birlikte kroluk ve aksesuarları da değişiyor efenim. ama şahsımın en çok gözlediği yeni kro aksesuarı yüksek fiyatlı akıllı telefonlar, adam candy crush oynamak için bir telefona 2000 lira veriyorsa kıro ötesidir. kadın erkek fark etmez.
kesinlikle en az 3 ön düğmesi açık gömlektir.
artık açmaya gerek kalmadan direk böyle satılanları buluyorlar herhalde
ve de artık 'v' yaka olmaktan çıkmış t-shirtler utanmasalar mideye kadar açıp baklava gösterecekler.