bugün

hangi konu hakkında yazardınız arkadaşlar ?

ne bileyim doğa mı ? kadın mı din mi siyaset mi ? insan pskolojisi mi ? ekonomi mi ? kendininizi hangi düzeyde bilgili görüyorsunuz ?

ben din hakkında yazardım bana gayet ilgi çekici geliyor.
Yazıyorum zaten. Evet.
türkiye: 2015 vs 2020

konu: 2015 de 450 euro olan asgari ücretin 2020 de 250 ye kadar düşmesidir.
Din kitabı. O iyi para getirir.
polisiye bir olayı anlatan roman serisi çıkartabilirdim. ya da the walking dead konulu bir kitap fena olmazdı.
Dram bir roman yazardım. Milletim acıyı seviyor. Çok tutulur yok satardı.
Üşenirim ben.
Mutlak Hızlı düşündüren ve felsefi dili olan bir kitap olurdu. Konu olarak düşüncenin sosyal etkiyle olan ilişkisi ve insanın nasıl bu etkiden kurtulup tümüyle kendi halinde, bir etki altında kalmadan düşünmeyi ve yaşamayı elde edebileceğini ele alırdım. insanın toplumsal hayvan yerinde nasıl kendine yakışır değerde kalacağını öneren bir metin içerirdi. Referans olarak sosyal psikoloji alanında uzmanlaşmış kişileri bilgi ve deneylerini kullanmakla birlikte insanlık tarihi boyunca uygulanmış kitlesel manipüleleri ve doğurduğu ideolojileri süreçleriyle birlikte örneklendirirdim. Çok aydınlatıcı bir kitap olurdu.
Otomatik portakal tadında bir distopya yazardım.
2016:Demokrasi(!).
fiziksel ve ruhsal enerjiler.
taşradaki küçük bir mahallenin insanlarını yazardım.
hayatımı yazarım 20 cilt kitap çıkar 50 sezon da dizisi sürer yemin ederim .
ismini bulur yatardım. Uykum var.
Adı, neden olurdu...

Ve muhtemelen nedenler içerisinde kaybolurdu kelimelerim.
Sürekli kitap fikrinin karşıma çıkmasını hayatın bir mesajı olarak algılıyorum. Yakın zamanda yarım kalan şiir kitabımı tamamlayıp, deneyimlerimden yola çıkarak insanlara naçizane tavsiyelerimi aktarabileceğim bir kitap yazacağım umarım. Her şey sanat için, sanat ise insan için...
güncel Önemli Başlıklar