bugün

hafiflik hissi. rahatlarsınız. kitabı düşünürsünüz. kütüphanenize diğerlerinin yanına yerleştirirsiniz itina ile. mutlu sondur. ama yetinmeme durumu çok feci. bir tane okumak yetmez. okudukça eksikleriniz çarpar yüzünüze. bu da acı gerçektir.
kitap iyi bitmemişse filmin kopması gibi bir kaygı benimseten, öyle hissettiren durum...
hayal kırıklığıdır.eğer sevilerek okunuyorsa bitmesi üzer.iki üç gün etkisinden kurtulunamaz karakterlerin şuan ne yaptığını merak edersin.ve hemen bu derece sevebileceğin başka kitap arayışı içine girersin.ararsın,sorarsın,onun yerini tutmaz aynı kitabı bidaha okursun..okursun..
arınma ihtiyacı duyulur.
kitap uzun ve sürükleyiciyse, aslında bunlara gerek de yok kişiyi sarmışsa eğer kitap, bitirdikten sonra sevdiğiniz, eğlendiğiniz, nefret ettiğiniz, herneyse, o kitapda ki bütün karakterlerin kitabın bitişiyle beraber ölmüş olduğu gerçeği sizi üzer. aynı zamanda kitaptaki düğümlerin çözümlenişi ve sonuca ulaşmış olmanın dayanılmaz hafifliği sarar sizi. bütün bu düşüncelerle kitabı alır ve o ölen karakterleri kitaplığınızdaki yerine koyarsınız. her gördüğünüzde hatırlamak üzere.
kızgın kumlardan serin sulara atlamak gibi bi durum. *
sayfalarca yeni bilgi toplamadaki haz.
keşke bitmeseydi ya da beni de içine alsaydı denilebilir bazen.
kiminde deyim yerindeyse tadı damağında kalır ve etkisinden çıkıp bir yenisine başlaman için biraz zaman gerekebilir.
of bir triplere giriyorum var ya, sanki ben yaşıyorum her şeyi o derece etkileniyorum.
kitaptaki karakterlerin birinde size ait özelliklerden biri veya birkaçı varsa son sayfadan sonra belli bir süre o karakter gibi yaşama ve yeni bir kitapla onu öldürme.
kendimi profesör gibi hissediyorum. sonra bir -iki gün kendime izin veriyorum. çıkıyorum temiz hava alıyorum. sevdiğim bölümleriyle ilgili bir şeyler karalıyorum. sonra bi çukulata ısmarlıyorum kendime. müzik dinliyorum falan.

bir kitap hacı, boru değil.
Boşluğa düşmüş oluyorum genellikle, olm böyle mi bitecekti bu? diye. Ya da daha sonra nasıl devam ettiler hayatlarına? diye sorularla beynim afedersiniz ...
iyi bir kitap bitirdikten sonra etkisinden çıkamayıp başrol kahramanın nerede şuan ne yaptığını merak eden garip bir histir.
güncel Önemli Başlıklar