bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  730 sayfalık ve 4 günde bitirilmiş bir kitapsa, çevrenizdekilerle kopmuş ilişkilerin onarılması gerekir.
  2 ... bohemian rhapsody
 2. 2.
  bireyin kendini yorgun, isteksiz fakat doyuma ulaşmış hissettiği ruh halidir. kitabın yarattığı etkiye göre kişinin bir süre kitabın etkisinde davranışlar sergilemesine sebep olabilir.
  2 ... abisesque
 3. 3.
  genelde bir ohhh çekilip diğer okunacak kitaba bakarak bir öncekinin hayal edildiği durumdur.
  ... kolibandı
 4. 4.
  kitabına göre değişmekle birlikte, kitabı düşünmek, hayatta bulmaya çalışmak, kitaptaki karakterleri aramak gibi şeylere dayanan ruh hali. kitap üstünde düşünmekle geçen birkaç günden sonra normale dönülür ama her şey gibi onun da izi kalır.
  1 ... headacheda
 5. 5.
  kişinin rahatlama, tatmin ve endişe duygularını bir arada yaşadığı andır. endişenin nedeni psiklojiktir zira bilinç altında bir yerde "acaba artık napıcam" şeklinde sorular sorulur, kişi kendini bir boşlukta hisseder. zararsızdır, geçicidir.
  ... ilqim
 6. 6.
  sevistikten sonraki ruh hali kadar karmasiktir.
  ... hreisk
 7. 7.
  "mutlaka su kisiye de onermeliyim, o da okumali." dusuncesinin getirdigi ruh halidir.
  ... yasakani
 8. 8.
  biten kitap iyi ise bir başka kitaba kolay kolay başlayamamak ve yeni başlanan kitapla biten kitabı illa ki karşılaştırmak.
  ... mourner
 9. 9.
  kitaba başlanılmadan önce ve kitabın ortalarında düşündüklerini bitirdikten sonra anladıklarınla harmanlamak ve ne olup-bittiğini kendi kendine aval aval bakarak anlamaya ve bir anlam devşirmeye, sonuç çıkarmaya çalışmak ve bunun için okunan kitabın içeriği ve konusuna bağlı olarak yazarın dünyasındaki hayallere bir süre takılmak suretiyle muhayyilenin sınırlarını zorlamak. sonrasında sonuç başarılı ise büyük bir ohh çekmek ve kendi kendini mutlu hissetmek.
  ... xsentos
 10. 10.
  kitabın başından sonuna dek, kitabın ana karakteri ile tehdite karşı çıkıldığı, tehditten kaçıldığı, dimdik hedefe yüründüğü ve her şeye rağmen finale kadar gidildiği için, tatlı bir yorgunluk.
  eğer kahraman ağır yaralanmış ya da ölmüşse, finali göz önünde şekillendirmeye devam eden, depresif bir coşku.
  2 ... legend of the stranger