1. 1.
  Sürekli kazıklanan insandır. Bu ülkede 350-400 sayfa kitabın matbaa, ciltleme, dağıtım vs masrafı 9-10 lirayı geçmiyor. Etiketydi, şusuydu, busuydu 12-15 liraya mal ediliyor. Yazar payını falan unutun. 30-35 liralık kitaptan best seller yazarlar bile 3-5 lira kazanıyor. Açın en çok satan yazarların yıllık gelirleri ile kitap satışlarını karşılaştırın.

  Gerisi tamamen soygun.

  Hele ders kitapları ve bilimsel yayınlarda çok daha ağır bir soygun var. Mesela, hukuk kitabı yazan arkadaşımın kitabı şu an piyasada 27 liradan satılıyor. 3. Baskıyı yaptı. Kitap başına parayı falan geçtim, toptan 1500 lira aldı bu adam, o kadar. Onun amacı da emeği kitap olarak basılsın diyeydi.

  Çoklu baskılarda yayınevlerinin korkunç karını düşünün işte.
  1 ... samgold
 2. 2.
  bu konuda birden fazla görüşe sahibim,

  ilk olarak gerçekten okuyan ve kütüphanelerde bulamadığında -ki yeni çıkmış kitaplarda çoğu kez yaşanır bu durum.- okuyamayan insanlar var. hem bu sebeple, hem de satın alındığında kitabı okuyup rafa kaldırınca faydasını tekrarlanamaz hale getirdiğimizden, satın almak yerine ödünç alıp vermek, hediye etmek daha fazla toplumsal fayda yaratacaktır. en azından ben satın aldığım zaman mutlaka hediye ediyorum veya kütuphaneye bağışlıyorum. elimde uzun süre kalmaması için gayret ediyorum ki gerçekten de kolay olmuyor insan kitabıyla diğer eşyalardan farklı bir bağ kuruyor çünkü.

  ikinci olarak, 35 tl yi kitap için fazla gören insanların bir kısmının dört çaya ödediği paradan bahsediyoruz. yani her zamanki gibi yıkan, eleştiren, kulp takan ama günün sonunda hiçbir şey yapmayan bir kesim var. pahalı derler ama bedava kitapları da okumazlar. işte bu okumayan kesimi kitap fiyatları hiç ilgilendirmemelidir. boşa serzenişte bulunmasınlardır. teşekkürler.
  3 ... odnoliub
 3. 3.
  öğrenciye bile atılan kazığın gerçeğidir.

  sonra neden ülke gelişmiyor...
  ... edserous