bugün

fetva verme yetkisini kendisinde gördüğü veya başkalarının kendisini bu vasfa uygun gördüğü dakikadan bugüne kadar bu fetvayı vermemişse bu işte başka iş vardır. şans eseri çıbıl avratları bugün görmüş de fetva vereyim dememiş insan lafıdır.

kur'an'ı en azından bir kere okuyan din konusunda konuşur da; turan dursun'un adını duymadan bile ters istikamete 3 günlük yola kaçan korkakların turan dursun hakkında bildikleri işte bu turan dursun öldürülmeden önce karşısına çıkamayan fetvacıbaşıların anlattıklarıdır.

korkarlar http://www.turandursun.com/ sitesine girmeye. cesaret edemezler. kendi kaynaklarından, öldürüldükten sonra bile o fetvacıbaşlarını madara eder. cevab veremezler ve turan dursun, richard dawkins gibi sizin için bile aydınlık adına tek servetleri canlarını ortaya koyanların size ulaşmasını engellerler; şizofren olduğu 7 hastaneden raporlular aracılığıyla. dirisini geçtim, ölüsünden bile korkarlar.

turandursunturandursunturandursunturandursunturandursun demektense gidin bir bakın cesaretiniz varsa, okuyun, hatmedin fetvalarını, sonra gelin cevab verin verebiliyorsanız.

edit: korkularından burayı da kapatmışlar.
islama inananları ve/veya bu lafın sahibini dikkate alanları başlayan öğüt.

islam dışı herhangi bir dine inanıyorsanız,
hiç bir dine inanmıyorsanız
veya ''elhamdülillah islamım ama yerim bu lafın sahibini'' diyorsanız sizi bağlamaz.
aha bu da şeyh akıl-ül mantıki-ül özgüri'nin fetvası.

sene olmuş 2009'a çeyrek var desem hükmü yok. yıl sadece bir sayıdır. ama gelin sağımıza solumuza bakalım. şu aqmun gezegeninde aqmun bazı milletlerine bakalım. şu işsizi marmariste göbek atan, emeklisi cruise gemilerle dünyayı gezen, veledinin fikri, vicdanı hür, bilim insanı marsa çapa sallayan milletlere.

sonra, o kıvrımları şeytanlığa çalışan etle dolu, özgürlüğümüze kullanılmamaktan pas tutmuş beynimizi iki elimizin arasına alıp düşünelim 4 dakika 23 saniye:
ulan ben son sayfa güzelinin memesine bakıp bakmamayla 89 kilo eroinden kazanılmış para arasındaki günah farkını ayıramayacak kadar öküz müyüm de her sakal uzatanın arkasından tuzlukla koşuyorum?

alamanyalı çöpçünün it gibi çalışıp dişinden tırnağından arttırarak yolladığı parayla alışveriş merkezlerinde hisse alıp milletin ahlakına bekçi olanların, ahlakı bir kadının memesine indirgeyip kalanı indiragandi eden çetenin vitrindeki sakallı ortakları bunlar. din, her devrin, her iktidarın, yüzyılların bu işlerde kullanılan kılıfıdır. sizi cennetle bağlar cehennemle sersemletirler ama elleri cebinizden çıkmaz.

karamanlı hayrettin paşa emredüb: ey logaaar, bir cisim yaklaşıyoor..
deyin ulan bunlara ''kimsin seeeeeen'' diye.

sonra devam edin son sayfa güzelinin kıvrımlarına bakmaya. 3 günlük dünyada içinize atıp huseyin uzmez yaşına gelince ''biri gazozuma ilaç atsa da sapıtsam'' diye beklemeyin. yaşınızı yaşında yaşıyın. hayatı ertelemeyin.

aklınız ve vicdanınız yeter. arifin dini olmaz der ibn arabi. tekrar eder edip sharabi.

maddi çıkar değildir herşey. kimi de lafımı dinleyolarr diye kasılır, hayattaki tek derdi budur. bana şıh diyorlar'dır yek mutluluğu. katolik papazı, budist monku, iktidarsızlığın iç patlamalarını ağlama krizleriyle dindiren fetosu gibi.

din konusunda aptal olun. parmağın yönüne bakın ama sadece bir kere. aklınıza yatmıyorsa bu sefer parmağın sahibine bakın ve düşünün ne çıkarı var bu beni kumandalı mayın eşeği sanan hıyar ağasının diye. sonra o parmağı alın ...
hayrettin karaman uzun zamandır yenişafak gezetesinde yazıyor ve hürriyet gazetesi 2002den 1007ye kadar akp yi destekledi. yahu emin çölaşan bu uğurda işten atıldı var mı ötesi? şimdi benim sorum şudur: deniz feneri yolsuzluğu ve saf müslümanların söğüşlenmesi olayı meydana çıkınca bu gazetelerin haram olduğu konusunda bir vahiy mi indi? eğer böyle birşey olmadıysa bu açıklama neden şimdi yapılıyor.
(bkz: osur osur ipe diz)
yazıyı öğlen sularında okuduğumda birilerinin bir yerlerde bir şekilde haklı yorumları çarpıtma olarak lanse etmeye çalışacağı aklıma gelmişti. bunu güçlü önsezilerime değil, erdoğan medyasının ve onun kayıtsız şartsız destekçilerinin muhtemel lafı güzafına olan itimadıma veriyorum. hayrettin karaman'ın gayet kendine yakışır şekilde saçmaladığını düşünüyorum. sebebine gelince;

boykot mevzubahsinde ismi geçen grubun yayınları; deniz feneri derneği davasından önce akp'yi göklere çıkarıyor, ak partisini gerçekten ak bir parti olarak göstermeye çalışıyordu. bu kişilerse bu davadan önce hiçbir şekilde bu yayınlara saldırıda bulunmuyordu. işler ve roller değişince sayın karaman ve benzeri kişiler, ak parti'nin kara yüzü görünmesin diye götten haram uydurmaya başladı.

kendini ne sandığını bilmiyorum ama, hiç de naçizane olmayan bir emir buyurmuştur kendisi. herkes haddini bilmeli diye düşünüyorum.

tanım yok lan bunda editi: allah'ın kulunun allah'ın kulu olduğunu unutması sonucu saçmalanmış saçmalıktır.
kuran ı kerim okumuş biri olarak bir türlü neresinde yazdığını hatırlayamadığım, üşenmeyerek aradığım, fakat bulmadığım farz ve haramlardır.ayrıca bu ülkede bildiğim kadarıyla hilafet kalktı, bazı din bezirganları kendilerine halifelik misyonu yükleyerek ortalığı manupule edip, kendi gazetelerini sattırmaya ve cukka yapmaya mı çalışıyorlar? tabi onlara göre bazı gazeteler okunmamalı. neden mi ? çok basit; sen o gazeteleri okumayacaksın ki keriz feneri pardon deniz feneri yansın. hatta bir fenerle de olmaz, bir kaç fener yansın ki keseler çil çil altınla dolsun. sonrada ver elini amerika.
hayat ne güzel değil mi? vapurlar filan...
haddini bilmez birinin sözüdür.
bir din bezirganının lafı. ne kadar iğrençleşilebileceğinin en açık göstergesi.
kendi menfaatleri için konuştuğu iddia edilen ancak başörtüsü yasağının marmara üniversitesi'nde de uygulanmaya başlanması sebebiyle görevinden ve ayrıcalıklarından istifa ederek tepkisini ortaya koymuş, sitesinden beleş danışmanlık hizmeti veren bir kişi olduğu gün gibi ortada olan hayreddin karamanin lafıdır.
cennetin anahtarını ne zaman satışa çıkaracağının merakla beklendiği bir adamın iddiası.
ey hayrettin karaman aynı delikanlılıkla akp yolsuzlukları için de kükreyebiliyor musun ? yoksa gazeteden kazandığın paradan mı korkuyorsun demek gerekir. deniz fenerini eleştirebiliyor musun delikanlı gibi. kükreyip, hakkı söyleyen vaiz kılığıyla laflar ediyorsun ama aynı delikanlılığı akp için de veya akp medyası için de yapabiliyor musun ? yapamıyorsun, onun için de bu kabarmaların samimi ve inandırıcı değil.
(bkz: mevlana görse sen gelme derdi)
(bkz: tekbir getirin!)
(bkz: atv yi tv den silmek)
http://www.hayrettinkaraman.net/resim/hkaraman.jpg

suratına bakınca tamam abi sen ötmeye ben kaçmaya devam diyorum.
hayrettin karamanın şeyhülislamlığa soyunduğunu açıklayan yazı. hayır ekrem dumanlı'nın yazısı olayı meşrulaştırmaya çalışıyor diyorduk da mehmet karaman daha baskın çıktı. hayır dindar insanları bu yöntemlerle aklını çelmeğe çalışmak kadar yanlış bir şey yoktur.
her zaman kişisel fikirlerini açıklamakta özgür olan bir adamın, kendi kutsal kitabını yazmaya çalışma çabalarının ilk bölümü.
ierleyen bölümlerde, tayyip'i eleştirmek en büyük günah, zahid akman ve türevlerine para göndermek en büyük sevap olacakmış diye duyum aldım ama yine de arkadaş yazmadan bir hareket yapmayın siz.
ekleme: şimdi telefon açtım, bu entry'i eksilemek de günah olacakmış olum ona göre.
islam'a zarar vermeye çalışanları desteklemenin sevap olacağını sananların da olduğunu açığa çıkarmış önermedir. sadece arka sayfalarında çıkan o fotoğraflar yüzünden bile bu gazetelere islami açıdan tavır alınabilir, islam'a aykırı bir şeyi yapmak başka, islam'a aykırı bir şeyin yapılmasını desteklemek ise bambaşkadır, hayreddin karaman da bunu belirtmiştir.
kendi gazetelerinin yediği haltlara bakmadan başkasına bok atmayı marifet sanan gazetecilerin boş zırvaları.
bu sözü söyleyen enel hak deyip, islamiyetteki en büyük günahı yanı şirk koşmayı fiil edinmektedir.

vay be. yakında kitap da indirir.
Taraflı, tarafsız büyük bir kesim tarafından ülkemizin en önemli islam alimi olarak kabul edilen ve fetvaları tüm Müslümanlarca kabul gören Hayrettin Karaman'ın bugünkü yazısıyla verdiği fetvadır. Evet hoca "caiz değil" demiyor; direk farz ve haram diyor, o derece yani.

Şunları söylüyor Hayrettin Hoca:

"...
Ben bu tartışmaya girmeden bir Müslüman olarak en azından "Müslümanım, davranışlarımda islam'ı rehber ediniyorum" diyenlere, ahlak, insaf, vicdan sınırlarını aşan, ideolojik veya ekonomik menfaati için her şeyi mübah sayan, sahip olduğu imkanları (gazete, dergi, televizyon, reklam, sanat...) kötüye kullanan medyayı boykot etmenin farz, onları desteklemenin haram olduğunu ifade etmek isterim.

Kadın vücudu üzerinden para kazanan, kalitesiz ve faydasız diziler yayınlayan, din deyince tüyleri ürperen, her gün dini hareketler, uygulamalar, örgütler ve hizmetler aleyhinde yayın yapan, işi gücü Kur'an Kursları, imam Hatip Okulları, başörtüsü, tarikatlar, din hizmeti için kurulmuş dernekler ve vakıflarla uğraşmak olan, dedektif gibi bunları takip eden, yalan yanlış haberler yapan... gazeteleri ve kanalları evlerinize sokmayın, satın alarak ve reklam vererek desteklemeyin; aksi halde manevi sorumluluğunuzun ağır olacağını unutmayın."

http://yenisafak.com.tr/Y...08&y=HayrettinKaraman