1. 1.
  Taraflı, tarafsız büyük bir kesim tarafından ülkemizin en önemli islam alimi olarak kabul edilen ve fetvaları tüm Müslümanlarca kabul gören Hayrettin Karaman'ın bugünkü yazısıyla verdiği fetvadır. Evet hoca "caiz değil" demiyor; direk farz ve haram diyor, o derece yani.

  Şunları söylüyor Hayrettin Hoca:

  "...
  Ben bu tartışmaya girmeden bir Müslüman olarak en azından "Müslümanım, davranışlarımda islam'ı rehber ediniyorum" diyenlere, ahlak, insaf, vicdan sınırlarını aşan, ideolojik veya ekonomik menfaati için her şeyi mübah sayan, sahip olduğu imkanları (gazete, dergi, televizyon, reklam, sanat...) kötüye kullanan medyayı boykot etmenin farz, onları desteklemenin haram olduğunu ifade etmek isterim.

  Kadın vücudu üzerinden para kazanan, kalitesiz ve faydasız diziler yayınlayan, din deyince tüyleri ürperen, her gün dini hareketler, uygulamalar, örgütler ve hizmetler aleyhinde yayın yapan, işi gücü Kur'an Kursları, imam Hatip Okulları, başörtüsü, tarikatlar, din hizmeti için kurulmuş dernekler ve vakıflarla uğraşmak olan, dedektif gibi bunları takip eden, yalan yanlış haberler yapan... gazeteleri ve kanalları evlerinize sokmayın, satın alarak ve reklam vererek desteklemeyin; aksi halde manevi sorumluluğunuzun ağır olacağını unutmayın."

  http://yenisafak.com.tr/Y...08&y=HayrettinKaraman
  4 -2 ... irfy
 2. 2.
  bu sözü söyleyen enel hak deyip, islamiyetteki en büyük günahı yanı şirk koşmayı fiil edinmektedir.

  vay be. yakında kitap da indirir.
  4 -1 ... isvicreli bilim adami
 3. 3.
  kendi gazetelerinin yediği haltlara bakmadan başkasına bok atmayı marifet sanan gazetecilerin boş zırvaları.
  -1 ... system error
 4. 4.
  islam'a zarar vermeye çalışanları desteklemenin sevap olacağını sananların da olduğunu açığa çıkarmış önermedir. sadece arka sayfalarında çıkan o fotoğraflar yüzünden bile bu gazetelere islami açıdan tavır alınabilir, islam'a aykırı bir şeyi yapmak başka, islam'a aykırı bir şeyin yapılmasını desteklemek ise bambaşkadır, hayreddin karaman da bunu belirtmiştir.
  2 -4 ... westphalia
 5. 5.
  her zaman kişisel fikirlerini açıklamakta özgür olan bir adamın, kendi kutsal kitabını yazmaya çalışma çabalarının ilk bölümü.
  ierleyen bölümlerde, tayyip'i eleştirmek en büyük günah, zahid akman ve türevlerine para göndermek en büyük sevap olacakmış diye duyum aldım ama yine de arkadaş yazmadan bir hareket yapmayın siz.
  ekleme: şimdi telefon açtım, bu entry'i eksilemek de günah olacakmış olum ona göre.
  1 -1 ... regulus
 6. 6.
  hayrettin karamanın şeyhülislamlığa soyunduğunu açıklayan yazı. hayır ekrem dumanlı'nın yazısı olayı meşrulaştırmaya çalışıyor diyorduk da mehmet karaman daha baskın çıktı. hayır dindar insanları bu yöntemlerle aklını çelmeğe çalışmak kadar yanlış bir şey yoktur.
  -1 ... suicidal imbecile
 7. 7.
  http://www.hayrettinkaraman.net/resim/hkaraman.jpg

  suratına bakınca tamam abi sen ötmeye ben kaçmaya devam diyorum.
  2 ... pis cocuk
 8. 8.
  (bkz: atv yi tv den silmek)
  -1 ... ehl i dil
 9. 9.
  (bkz: tekbir getirin!)
  ... benim amcamin cevresi genis
 10. 10.
  (bkz: mevlana görse sen gelme derdi)
  ... thaliia