1. 1.
  cogu yazarın mağduriyetini gidereceğine inandığım haktır. her yazarin sadece bir kere entrysini eksi oylamış yazarın kim olduğunu bilme hakkı olsun.

  bu durum sözlüğün oylama kalitesini büyük ölçüde arttıracaktır.

  Amacın entryi değil yazarı kötülemek olduğu bir ortamdan bahsediyorum. Sırf tipine, savunduğu düşüncelere, arkadaşlarına, hayata bakışına gıcık olduğu için yazarın tüm entrylerini kötüleyen bazı seri ve simultane eksi oylayan ibnelerin aramızda olduğu gün gibi aşikar.

  o kadar gözü dönmüşleri var ki, ahmet necdet sezer başlığı altına yazılan türkiye'nin 10. cumhurbaşkanı entrysini bile kötüleyebiliyor.

  Kısacası sadece bir kereye mahsus her yazarın "hocam bu entryme kim eksi oy vermiş" deme hakkı olsun.

  Bu durum eksi oy verenin kim olduğunun bilinmesinden daha çok, seri ve simultane eksi oylayan kişinin azıcık düşünmesini sağlayacaktır.

  eğer gerçekleşirse bu şekilde gereksiz, sebepsiz eksi oy verenlerin büyük ölçüde önüne geçilebileceğine inanıyorum. en azından tek hücrelinin seri eksi oy vermeden önce bir düşünmesini, "ulan burda tanım yapmış, ellemeyeyim" demesini sağlayabiliriz.

  not: büyük ölçüde kabul görmeyeceğini biliyorum ama çok rahatladım lan.
  9 -1 ... deep
 2. 2.
  rumuz verilsin
  mail adresi verilsin
  ip verilsin
  hiç olmadı rumuzun yanına yıldızlı pekiyi verilsin
  2 ... rakıbalık
 3. 3.
  keşke olsa dediğimiz olaydır ama bu durumda bu öğrenen ibne tanım içerikli olanların dışındakileri eksi oylayacak. yine aynı şekilde yapmaya devam edecek bu da bi çözüm olmaz bu durumda...
  1 ... aquantass
 4. 4.
  bence de gayet mantıklı. mesela her yazarın 3 ayda bir kere hakkı olsun ve bu eksi oy veren ibneyi öğrenme işini de yine moderatörler gözetiminde öğrenme hakkı olsun.
  eksi oyunu aldığı entry numarasını moderatörlerden birisine bildirince kimin oyladığını öğrensin ve özelden kendisine neden kötülediğini sorsun..
  1 ... trablus
 5. 5.
  eksi oy vereni bilme hakkının henüz kullanılıp kullanılmadığı üçüncü kişiler tarafından bilinmeyeceğinden dolayı her simultane eksi oy veren ibneyi dikkatli oy vermeye zorlayacak projedir ayrıca.
  ... deep
 6. 6.
  bir insan açığa çıkacağını bile bile, sırf yazarın din, siyaset yada futbol gibi kendisinden farklı düşünceleri var diye, alakası olmayan entrylere eksi oy verebileceğini pek sanmadığımdan, yapılmasının uygun olduğunu düşündüğüm hede.
  1 ... salca
 7. 7.
  herkesin görüşü birbiriyle aynı olmak zorunda değildir. eksi oy almak ta dünyanın sonu değildir,en çok eksi oy alanı götürüp asmıyorlar sonuçta. böyle şeyler kendi düşüncelerine karşı çıkılmayı hazmedemeyenlerin zırvalarıdır sadece.
  1 -2 ... jusenas
 8. 8.
  anladığım kadarıyla bir yazarın entrysini kötü oylayanlardan sadece biri ortaya çıkacaktır bu uygulama ile..?

  eğer durum bu ise katılmıyorumdur, oylamadaki şeffaflığı kaybettirir, yanlış kişi hakkında yanlış düşünmeye yol açabilir.

  ama tematiklere eksi oy vereni öğrenmemiz güzel olabilir;
  fakat bu da çok uzun bir iş olur.
  entrynin köşesinde tematik yazmıyor ki, bunları nasıl öğreneceğiz?
  her seferinde msj mı atacağız modlara?

  (bkz: modlara selam)
  (bkz: caylaksınız) *
  ... trinfr
 9. 9.
  üç hak bir kişiye lan buldum ibne sensin dedirtemezki!!! aslında şöyle olabilir eksi oylanılması beklenilmeyen tanım gibi entryleri kimler eksi oylamış bu öğrenilirse şayet işte bu diyebiliriz...
  -1 ... aquantass
 10. 10.
  hatta kendi aramızda cezalarda verebiliriz. tabii moderaörler yardımı ile

  (bkz: haftanın eksi oy veren ibnesi)
  (bkz: ayın eksi oy veren ibnesi)
  (bkz: yılın en eksi oy veren ibnesi)

  diyerek bu kişileri belirleyip, şayet bugüne kadar olmadılarsa derhal ibne yapılmalılar.
  1 ... trablus