bugün

yanlış bir harekettir. Çünkü bu mikro organizmalar bunu bilmezler. Evet.
atatürkçü müslüman olan herkesin türkçesiyle birlikte kolayca bileceği suredir. ama bir akpliye sorsan belki bilir bilirse de anlamını bilmez.
(bkz: Biz ihlası kevseri sizden öğrenecek değiliz)

Neyse Kemalist değilim bana ne oluyorsa. Ama Atatürk'e hayranlığımı her yerde söylerim.
Küçücük aklıyla en basit, en kısa sureyi ezberleyebilmiş dinci kafaların sevinerek hava attığı.

Yiyorsa ayetel kürsi, AMENERRASULÜ ile gel bana.*
Kemalistin blue screen vermesine sebep olacaktir.
canı sıkılan bir adet malın yapacağı eylem.

önce git istiklal marşının 2 kıtasını ezberle , sokak röportajlarında soruyolar rezil oluyorsunuz.
süphaneke ile din profesörü olduğunu sanan çocuğun dramıdır.
Cumaları bakara makara yapmaya benzer. Ama google'a girip ayet sallayanların partisi bunu görmezden gelir.
Cahil olunur ama kara cahil olunmaz be arkadaşım yok kemalistler dinsiz yok kemalistler kuran bilmez yok kemalistler sure bilmez yahu size ne nedir bu sıkıntınız bilir Bilmez neden bu kadar dert olmuş Kemalistler size hiç anlamam insanlığa bakın sonrada gerisine boşverin merak etmeyin biz karşımızdaki insanla muhabbet ederken çakma müslüman mı türk mü kürt mü laz mı ermeni mi diye kimseyi ayırt etmeden konuşurlar buda bizi ayıran özelliktir belkide sizde insanları insan olduğu için konuşmayı tanımayı deneyin insanlık yoksa istediğin kadar dindar ol ne fayda.
mallıktır.

durduk yere birine neden ihlas sorarki bir insan? hayatın sırlarını çözmüş olduğuna inanıyorsan, karşındaki de dinliyorsa anlatırsın. bunun dışında kişinin dini inancı, dini vecibelerini yerine getirip getirmemesi sadece kendini ilgilendirir.

diğer taraftan bakarsak bir çoğu gayet iyi bilmekle birlikte bunu her önüne gelen yerde dillendirmez. din herkesin kendini ilgilendiren bireysel bir olgudur. siyasal islamcı olunca kendine cennetin anahtarı verilecek sananlar, efendilerinin günahlarına da ortak olduğundan habersiz yaşayıp gider, bazısı da yazar olup bol keseden sallar.
(bkz: trollere prim vermek)
kendini allah zanneden müslüman beyanı .
kendini imam zanneden akepeli iddiasıdır.
kemalistim ve kuranın yarısını ezbere biliyorum arapçasından... ve emin olun dinlerini müslümanlardan da çok çok iyi biliyorum... bildiğim için de agnostiğim zaten... bilmesem imanlı olurdum...
bir kemalist olarak biliyorum diye cevaplayacağım sorudur. siz gavatlara göre izmir sabah akşam sikiş sokuş yeri aq. izmire gelip burada en az bir yıl yaşamayanlar konuşmasın aq.
Kuranı ezbere bildiği halde türkçesini anlamayan orospu çocuklarına dert olmuştur.
muhtemelen kulhuvalla olarak biliyordur.
yüzlerce ya da binlerce yıl önce yazılmış büyülü sözleri bilmemesi ayıp değildir.

bilinecek çok daha değerli şeyler var dünyada.
yunan deniz tanrısınin ne buyurdugunu merak etmediğim gibi bu sureleri de hiç merak etmem.
Bir kemaliste ihlas suresi sorulmaz.
Kemaliste kemalizm dininden sorular sorun. Başka dinlerden sorulan soruları bilmemesi doğal.
Nutuk tan ayetler sorun mesela. Ya da kemalizme imanın 6 şartını sorun.

Sorarken dikkat edin ama. Laikatak geçirebilir.