bugün

Lütfen hepsini okuyun.
arkadaşlar kemalistlerin uydurduğu ama hiçbir gerçeklik payı olmayan en büyük yanlışlardan birisidir.
nedenini hemen açıklıyorum.
socrates diyor ki kadın ve erkeği eşit yaptınızı mı bir kere kadın daha üstün olur diye.
socratesin neden böyle dediğini açıklıyorum.

ilk başta kadın ve erkeğin içgüdüleri farklıdır. erkek eşini daha çok korumacı ve daha risk almaya meyillidir. kadına daha çok pozitif ayrımcılık uygulamaya meyillidir. şimdi diyeceksiniz ki yapmasın bunu. biz kadınlar oalrak korunmak kollanmak zorunda değiliz diyenleriniz olacaktır. onlara kocaman harflerle şu cevabı veriyorum bu bir içgüdü. bu bir toplumsal baskı veya toplumsal bir yönlendirme değil. toplumun burdaki rolü sadece erkek ve kadın içgüdüleri belirginleştirmek oluyor.

uzun lafın kısası erkek kadını nazik zarif duygusal güzel ve korunmaya layık bulduğu için korumaya ve pozitif ayrım uydulamaya daha meyilli oluyor.

toplumsal hayattan bununla ilgili bir kaç örnek vereceğim.

bir kavga anında erkek kadının önüne atılır ve canı pahasına kavga eder.
evinize hırsız girdiği düşünüldüğü zaman erkek evin içerisinde hırsızı arar durur. eğer eve hırsız girmişse onun ile amansız bir mücadeleye girer.
ilk buluşmada hesabı erkek öder.
erkek kadına üşümemesi için ceketini verir.
garsondan kadın için şal ister.
garsonu erkek çağırır.
bir felaket anında savaş baskın gibi durumlarda o bölgeyi boşatması için kadınlara öncelik verilir.( titanikte de böyle oldu) kadın ve çocuklara öncelik verilir.
kavga esnadına dövüş anında kadına el kalkmaz.

bunun gibi kocaman harflerle belrtiyorum içgülerimizden kaynaklı binlerce farklılıklar var aramızda.
kadının da içgüdüsel olrak kendisini koruyup koruyabileceği için erkeğini uzun boylu geniş omuzlu sakallı erkeklerden seçmeye meyilli olması aslında tüm iddialarımı doğrular nitelikte.

bir diğer husus estetik.
estetik kadına bahşedilmiş en büyük nimetlerden birisidir bana kalırsa.
saçınızı boyatabilir manikür pedikür yapabilir ağda yapabilir gümüş altın mücevher yakut gibi ziynet eşyaları takabilir makyaj yapabilirsiniz.
o kadar çok da elbise seçeneğiniz var ki.

ama biz erkekler öyle mi saç sakal kıyafet. bunun dışında hiçbir şey bizim üzerimizde güzel durmuyor hatta tam aksine bizi kadınsı feminen gösteriyor.

saçını boyatan erkek altın kolye takan erkek makyaj yapan erkek sakalsız ekek gibi.

sağlık yönünden de bir sürü farklılıklarımız var doğum olayı adet kanaması diğer kadınsal hastalıklarlar gibi.
hatalıklara yakalanma oranlarımız bile birbirinden farklı. ortalama bir kadının ortalama bir erkeğe göre 5 6 yıl daha fazla yaşadığını biliyor muydunuz.

kadınlar daha seçicidir daha çok ayrıtntılara dikkat edet. biz erkekler ise daha yüzeysel daha tek düze kişileriz. mesela erkek olarak siz bir yol gördüğünüzde ilk aklınıza gelen şey muhtemelen o yolun nereye çıktığı olacakken kadın yola baktığı zaman şeritlere tabelelara odaklanacaktır. (bu olayı defalarca yaşadım oradan biliyorum)

şimdi kemalistlere soruyorum kadın ve erkek eşitmiyiz.

eşit değilsek eğer ki siz de biliyorsunuz bal gibi de eşit olmadığımızı neden eşitliği sağlamaya çalışıyoruz.
Anlamı zaman içinde farklılaşmış bir kullanım. Aslında amaç fırsat eşitliğidir ve kadın-erkek olarak değil bütün insanlar arasında fırsat eşitliğidir.
kadınlara seçme seçilme hakkı verip seçimleri kaldırmalarıdır. oy sandığında bile chp bayrağı var, kadın da, erkek de eşit derecede sefilsiniz demek istemiş olabilirler.
https://www.indyturk.com/.../28/139911-1772584703.jpg
Gerçi Kemalistler de dindarlar da aslında tabii olarak kendi cinsiyetlerinin üstün olduğunu düşünebiliyorlar.
gerçekliği gün gibi ortada olan bir iddiadır.
evet ortada kadın erkek eşitliği gibi bir söylem vardır. fakat bunun yalan olan tarafı vardır gerekli olan tarafı vardır. mantığımızı kullanıp bunu iyi bekleyelim. hukuk önünde eşitlik önemlidir ona ne şüphe?
Ülkemizde kadın erkek eşitliğini en çok savunan kesim kemalistler. Aksine sağ kesim tıpkı kuranı kerimde olsuğu üzere kadın ve erkeğin eşit olmadığı erkeğin üstün kadının ise değerli olduğu konusunda hem fikir.
Peki kemalistlere soruyorum.
Madem kadın ve erkeğin hiçbir konuda eşit olmadığını savunuyorsunuz.
Neden o halde salt kadın erkek eşitliğini uyguluyorsunuz?
Sorum kemalist beyfendilere ve hanımefendilere.

Lütfen halen bu yazar kemalistleri küçük düşürmek eleştirmek istiyor gibi boş boş yorumlar yapmayın.
Olur mu?
Kalkmış 7.yy arap iç siyaseti, toplumsal düzeni ve adetleri ile ilgili bir kitabı referans gösterip, ahkam kesiyor yobaz!

Senin abuk sabuk akıl yürütmelerine de, referans gösterdiğin kitaba da ihtiyacımuz yok. Git, hangi medrese köşesinden çıktıysan orada saçmala..
bir adet *m beyinli akltrol kafası saçmalığıdır. her şeyden önce dünyada eşitlik diye bir şey yoktur. eşitli, insan hakları gibi kavramlar insan icadı olup adına insaniyet dediğimiz düşüncelerin uzantısıdır. engelliler, ırklar ve türler arsında da eşitlik yoktur. naziler de zaten fikirlerinin temelini bu gerçeğe oturttılar. sonrası malum. insani görüş doğanın kuralları ile çelişir.

fransız devrimi sonrasında önem kazanan hümanizm akımı bugünün normlarına giden yolu açmıştır. asalet, "göklerden gelen karar" vs gibi safsatalar da insan uydurmasıdır ama, insanı yücelten, önemseyen düşünce olmaktan öte kölelik zihniyetini empoze eder.

türkiye gibi topraktan bağını kopartamamış süzme yobaz ortadoğu ülkelerinde insaniyet ve hümanizma fikirlerinin henüz kök salmamış olmasını normal karşılamak gerek. batı bugünlere bedeller ve canlar ödeyerek geldi. kimseye iyilik yaramaz. deveye diken, "inasanı fikfikleyen" demişler.

eğer yerimizde sayarsak orman kanunlarının işler. zaten yirmi senelik çöküş dönemini analiz edersek, hukukun ve kadın haklarının askıya alındığı ortada. kadın haklarını kısıtlar, sosyal yaşantıdan uzaklaştırırsan kültürel ve ekonomik alanda gol yersin. her meseleyi de eğitime veya eğitilmemiş olmaya bağlamamak lazım. cehalet bilgisizlik değil, bir tavırdır. kültüre yerleşti mi çıakrması zordur. bu nedenle cehalet, görüldüğü yerde ezilmelidir.

kadınlar fiziksel olarak erkekler kadar güçlü değildir, beyinlerinin işleyişi farklıdır, erkeklere göre üstün tarafları da vardır. her birey kadar eşit davranılmayı hak ederler. sağlıklı görüş budur.
Şeriat getiremediği için kuduran bir akit örneği daha. Kadınları ve erkekleri daha iyi bir yaşamda yasayabilmeleri için yaşa önünde eşit yapmaktır amaç. Ben zaten haklıyım kafasıyla ilkel çöl kurallarina mantık aramayı bırakın.
Yok erkek ceketini verirmiş, yok hesabı erkek ödermiş...
Yedi milyar nüfuslu Dünya'da, küçücük bir kesimin boktan televizyon dizilerine bakarak yargıya varınca böyle boş muhabbetler çıkıyor işte.
Regl dönemini hastalık saymandan bahsetmiyorum bile.

Evlatlığının karısına çöken, her bulduğu köle kadını eş ilan eden, yaş ayrımı gözetmeyen adamın huylarını öğüt alan adamlara gel de kadın ve erkeğin kamusal alandaki durumundan, yasalar karşısındaki konumundan bahset.
Çene yormaya değmezsiniz amk.