bugün

minnacık para ödülüne tübitak soruları soran bir yarışmaydı. ben tüm sayıları alt alta topluyordum, sonuç çıkmıyordu haliyle ehe.
eskiden trtde vardı böye bir program bide bi ressam adam vardı titan beyazı kullanıodu noldu acep *
ütü kokan pazar günleri akşamlarının vazgeçilmez yarışma programı.
--spoiler--
bir keresinde bir yarışmacı program sonunda sorulan 'tamam mı devam mı' 'ya devam dedi. ya iki katını kazanacak ya da ayrısını kaybedecekti. çok sağlam para kazanmıştı yarışmacı ve galiba trt bu parayaı veremeyecek durumdaydı çünkü gelen aşağı yukarı soru şu şekildeydi.
1 1 1 1 7 2 50 kullanarak 900 küsüre ulaşmak.
--spoiler--

1+ 1 = 2
7+ 2 = 9
9* 50 = 450
450* 2 = 900

veya

1+ 1 = 2
7+ 2 = 9
2* 9 = 18
18* 50 = 900

tanım : arada hediye olarak kitap veya hesap makinası veren trt yarışması.
işlem sorusunda rakamlar verilir verilmez favori yarışmacının butona basıp işlemi doğru yaptırmasıyla ekran başında mal gibi kalınması ve insanın kendisini gerizekalı hissetmesine yol açan şirin yarışma programı.
bir de bir herif vardı bilmem kaç hafta üst üste yarıştıydı. adam işi gücü bıraktı bir ay bu programdan geçindi. işe gitmiyordu, stüdyoda yatıyordu. sunucu da ortalığı şenlendirmek amacıyla "evet sayın memişoğlu bu bir rekor. size de rakip dayanmıyor canım ahhaaha." şeklinde abuk espriler yapmaya çalışırdı. 10. haftadan sonra kıçlarından format uydurup adamı postaladılar. "öhöm sayın memişoğlu 10 hafta limitine ulaşmış bulunuyorsunuz. yarışmamıza renk kattınız. sizinle bir aile gibi olduk. artık tüm türkiye tanıyor sizi. çok teşekkür ederiz efenim."
efendim her seferinde gaza gelip elime kağıt kalemi alırdım bu seferdir bulucam diye. olmadı lakin, hiç beceremedim. *
izlenmesi zevk veren ama programın ilerleyen dakikalarında insanın kendisini gerizekalı gibi hissetmesine sebebiyet veren yarışma programı.
yakında hediye olarak gazoz vereceği düşünülen bilgiye dayalı trt yarışması.
yarışmacılara sürekli sayın bilmem kim diye hitab eden sunucuya sahip program.bu kadar kibarlık zor olsa gerek

-7 harf bir coker
+evet sayın balta cevabınızı alalım
-cevabım foturaf
+maalesef sayın balta bu cevabı kabul edemiyoruz
-anuğuza goyum bu nasıl?
+eheehe sayın balta çok şakacısınız ehemm şey evet sıra işlem sorumuzda...
26 yıldır yayınlanan ve levent ülgen ve meriç aydın ın trt 1 de sunmaya devam ettiği yarışma, sanırsam büyük ödül 250.000 lira. bir de arada sokağa çıkıp, rastgele kişileri seçip kelime ya da işlem sorusu sorup, bilirlerse 500 lira veriyorlar.
bazen jüriler de işlemi yapamazdı veya kelimeyi bulamazdı işte o an en güzel anlardan birisi idi.
özellikle i$lem soruları kaliteli olan yarı$ma. gerçekten zeka isteyen sorular çıkabiliyor bazen. en güzeli de soruları çözen jurinin ciddiliği ve bilgiliği...
fazlasını ziyan gören işçi,memur,emekli. (bkz: minimal yaşamak)
ilk kez bir yarışmacısının 250.000 tl kazandığı yarışma.

sunucu levent ülgen yarışmacıdan daha çok sevinmiştir.
güncel Önemli Başlıklar