bugün

Sevgili günlük;

bu aralar evden acayip bunaldım.sahibim olduğu iddaa edilen hanfendi zaten gündüzleri mütemadiyen sabah aynı saatlerde çıkıp, "iş" denilen mekana gidiyor. bu kadar sevdiğine ve her gün gittiğine göre iyi bir ortam olmalı.akşam eve gelir gelmez de bilgisayarın başına çöküyor. bu akşam merakıma yenilip monitörün tam önüne zıpladım. (bkz: http://www.uludagsozluk.com)sitesi açık ve sürekli klavyede bazı tuşlarla oynuyor. arasıra da nedensizce monitöre bakıp kahkahalarına engel olamıyor. can sIkIntIsından napacağımı şaşırdım, yan apartmandaki kedi web sayfasını hackleyelim dedi ama bir kalkmıyor ki şu kız şu masadan boş bi anda halledivereyim.

çok yalnızım sözlükkk çokkkkkk
cancazımmm günlük,

sahibime az önce telefon geldi.. o da gayet neşeli bir şekilde, "beni bu uludağsözlükten başka hiçbirşey güldüremiyor son günlerde" gibi talihsiz bir cümle kurdu. demek benim sabah yaptığım tüm şirinliklere laf olsun diye gülümsüyormuş..bu arada sözlükte yazar mı olmuş ne amannn havasından geçilmiyor.yarından tezi yok bu sözlüğü bir mercek altına almam gerektiğini düşünüyorum..birazdan sahibimi sözlükten koparmak için balkon demirlerine konan kuşları yakalamaya çalışıyor gibi yapıcam.. bu taktiği her zaman yemiştir.. o heyecanla tüm geceyi benim yanımda geçirir...görüşürüzz
tekrar merhaba günlük, az önce balkondaki kuşları yakalama taklidi yaptım biliyorsun sahibimin dikkatini çekmek için, ancak bir anda dengemi kaybedince farkettim ki benim uçma yeteneğim söz konusu değil. daha kötüsü bu mesajı sokak kedisi rıfkının yardımıyla köşedeki internet kafeden yazıyorum..sahibim farketmediii bileeeeeee, lütfen biri ona ulaşsınnnn
sevgili sözlük, evet evet yanlış duymadınız, sokak kedisi rıfkı ile sözlük yazarı olma ve sahibimin bütün entrylerine eksi oy verme kararı aldığım için sözlüğe yazar olarak katılıyorum. bu arada sözlükten hiç bir yazar arkadşaın sahibime haber vermemiş olması da içimi parçaladı. * tüm yazarlara çok kırgınım sözlük. beni anlasan anlasan sen anlarsın. *
sevgili günlük, arnold civardangezer nickli yazarımız kedi kumu olayını gündeme taşımış ve tüm kedilerin sorunu olan bu unsuru gözler önüne sermiştir. (bkz: saygılarımla)biz kedilerin kanayan yarası konumundaki kum olayına toplumsal bir bakış açısı ile çözüm önermesini de beklemekteyim, zira henüz alafranga wc kullanabilecek düzeyd eolmadığımı da farkettim az önce, sahibim görmeden bir çözüm bulma arayışı içine girmeliyim. bir süre entry giremezsem affolaaawwwwwwwwwwwww.
sevgili günlük,
bugünü yine cam kenarında pinekleyerek geçirdim. mart geldi geçti bak aylardan mayıs. sokakta bi sürü kedi görüyom ben, ama çıkamıyom dışarı. sıkılıyom sonra. minderde kıvrılıp yatayım diyorum. dışardan diğer kedilerin seslerini duyuyorum. patilerimi tıkıyorum kulaklarıma ama olmuyor. sağa sola izler bıraktım bugün, bakalım belki sahip anlar artık. çok zor durumdayım günlük.
sevgili günlük,

artık herşey için çok geç. (bkz: arnold civardangezer)(#237127) kod adlı yazar arkadaşımızın yazısını görüp bilimum kedi arkadaşlarımı da ayartarak kedi kumuna hayır pankartı açtık evin balkonunun önünde. lakin, yazarımız yan çizdi.korkarım benim sahibim olacak o cadalozun tehditlerine maruz kaldı.

en kısa zamanda sahibimin gönlünü alma yollarını içeren bir entry girilmezse, protestomuzun ikinci aşaması olarak evin önünde soyunma eylemi ve bu da yemezse benzin döküp kendimizi yakma eylemi yapacağız. çünkü alafranda wc üzerindeki denemedeki başarısızlığım (bkz: ya bi sus yaaaaa)adlı sahip zihniyetçe farkedilmiştir.

tüm kamuoyunun dikkatine.

gelişmelerden sizi haberdar etme dileğiyle..
sevgili günlük;

değişiklik yok yine jerry'i yakalıyamadım.
sevgili günlük,

bugün yine çok sıcak, evde daral geldi ama dışarı bırakmıyorlar. bende onları köpek ettim kaka yapmıyorum 3 gündür. ödleri patladı. ilk başta çok hoşuma gitti bu durum evde bir telefon trafiği, bir telaş, bıyık altından güldüm durdum. pişman olacağımı nerden bileyim. önce ağzıma ince borumsu gibi bi şey sokup kaygan bir sıvı yutturdular. ulan yapacaktım kakamı ama sinirimden iyice kaçtı. ikinci günün sonunda telefonda konuşurlarken duydum, sürekli lağman diye bir laf geçiyordu, lağman ne demek günlük bilmiyorum ama pek iyi bi halt olmadığını tahmin ediyorum. uykuya verdim ben de kendimi. saatlerce uyuyorum günlük. ama adama rahat vermiyor bunlar tam rüyamın ortasındayken ağzıma yine o boruyu sokup bu sefer iğrenç tadı olan bir sıvı yutturdular. pişman olmaya başladım artık günlük, bu sefer kuma gidip yapmaya çalışıyorum, ıkınıyorum ama bir şey çıkmıyor, panik olmaya başladım artık günlükçüğüm ya hiç yapamazsam artık, ya içimde patlarsa. neyse günlük ben karnıma masaj yaptırmaya gidiyorum şimdi. öptüm günlük
sevgili günlük. sahibim kedi kumu almayı unutmuş. çok fena anketim geldi. baktım bilgisayar açıktı. ben de sözlüğe yaptım. *
sevgili günlük;

bugun cok kasvetli bir gün, kasap ahmet amca yine ters yaptı, kemik falan vermedi. balıkcı rıza abi balık baslarını diger mahallenin kedisi hıdoya verdi. teyzemin kızı satanistlerin eline düştü, kardeşim maho kapaklı çöp kutusuna girdiğinde, sokak p.cleri tarafından kapak üstüne örtülerek boguldu. annem üst sokaktaki hayro denilen capkın kediyle yiyişirken, o esnada yoldan gecen mahmut amcama yakalandı ve mahmut amcam tarafından 56 yerinden şişlenerek öldürüldü. beni sorma kendimi içkiye verdim. artık yasamak zor geliyor. ne kokmuş balık başı, ne pilav ne de bir baskası..elveda..
sevgili günlük;

bu gün canım çok sıkıldı. sahibim ilk defa beni azarladı günlük, bana bağırdı. üstelik sadece onu eğlendirmek için bir iki tırmık attım ona şaka mahiyetinde. ona saldırdığımı düşündü günlük, onun canını acıtmak istediğimi sandı. elbette benimle kedi olmayacaktı, ama bana olan sevgisini gösterebilirdi be günlük. insanların güzel zamanlarında yanında olan, kötü zamanlarında bir köşeye siktir edebilecekleri bir hayvan mıyım ben günlük? insanlar ne acaip varlıklar, hep iyi güzel gün bekliyorlar, kötü günlerden değer çıkarmayı bilmiyorlar. iyi gün dostu sanırım hepsi. oysa ben hep onların yanındayım günlük, sadece onun yanında olduğumu göstermek istemiştim, sadece ona değer verdiğimi göstermek istemiştim. yanlış anlaşıldım be günlük. kaçıcam bu evden, burda bana rahat yok.

imza: mırnav.
sevgili günlük,

müjde! sonunda sıçtım. evde bir bayram havası esti. nasıl mutlu oldular sana anlatamam. yani bokumun bu kadar değer kazanacağını bilseydim daha önceden yapardım. bana yutturdukları iğrenç şeylerden olsa gerek kendimi kum kabına nasıl attım bilmiyorum. saldım gitti hepsini, 3 günün acısını çıkarttım valla. sıçmak gibisi yokmuş günlükçüğüm. nasıl bir ihtimamla bana bakıyorlar bilsen. sulu mamalar gelsin, ciğerler gitsin, herşey önümde. ama işte tek sorun yine dışarı bırakmıyorlar beni. bütün gün camdan dışarıyı seyrediyorum. camın önüne tek gözlü necmi geldi az önce nanik yapıp kaçtı. şimdi iyice iyileşmeyi bekliyorum. dışarı çıkınca ilk işim necminin bıyıklarını yolmak olacak. şimdilik benden bu kadar günlükçüğüm. see you -ha ingilizce öğreniyorum nasıl ama-.
(bkz: bir sokak kedisinin günlüğü)
dear günlük,
iki haftadır viskıs viskıs diye anırmama rağmen sahibim olacak deyyus yemek artıklarını önüme sürüp, s.ktir olup gidiyo. neymiş efendim, kedi dediğin ne bulursa yermiş. ulan it komando eğitimi mi veriyosun kedi mi besliyosun?. hayır, bakamıcaksanız almayın kardeşim.
sevgili günlük,

şu an bu yazıları sana yattığım yerden yazıyorum. bu karı, karı diyorum kusura bakma günlük asabım çok bozuk, bu fata beni kutuya koyup yine o herife götürdü. ikisi birden sıkıca kavradılar beni ve kıçıma bir şeyler battı. can havliyle pati savurdum tabi bende. gözlüklü herifin eline geldi, bağırdı öküz. oh iyi oldu. neyse hemen eve döndük sonra. kimseye yüz vermedim, pişman olurlar diye bekliyorum. en sevdiğim mamalardan verdiler. aklı sıra gönlümü alacak şıllık (pardon günlük). yemedim tabi, biraz vicdanı sızlasın. ben yemeyince korktu tabi başımdan ayrılmadı dakikalarca. şimdi intikam planları yapıyorum günlük. ya koltuğa işeyecem ya da en sevdiği bluzunu eşeleyecem. şimdi gidip mamamı yiyeyim günlük, güç toplam lazım.
Mart aylarında melissa p. Kitaplarıyla kendi alanında rekabete girebilecek günlüklerdir.
muhtemel bir bilge karasu kitabıdır.
sevgili günlük, artık yoga yapmayı bırakıp sözlükte anket doldurmaya karar verdim.
sevgili günlük,

bu ev bana zindan oldu iyice. fata çok uyuyor bugünlerde, ben de sıkılıyorum, o uyanana kadar kendimi oyalamaya çalışıyorum ama nereye kadar günlük. sabah baktım olacak gibi değil öperek uyandırayım da mutlu olsun, beni koynuna alsın sonra kahvaltımı versin istedim. sürpriiiiz diyerek kucağına atladım. günlük sana nasıl diyeyim bilmiyorum birden canavar oldu bu, yani böyle mi uyanılır altıma sıçıyodum resmen. zaten karnı ağrıyomuş ben de ona işkence ediyomuşum, falan filan bir sürü duygu sömürüsü yapıp yorganı kafasına çekti yattı yine. bugünlerde beni hiç anlamıyor, çok sıkıcı olmaya başladı, bunalımda sanırım. evde yakaladığım birkaç sinek olmasa hiç atraksiyon yok, gençliğim heba oluyor diye korkuyorum günlükçüğüm. seçimler de geçti aday olamadan. önümü kapatıyor bu iki ayaklı, alıp başımı gitmeyi düşünüyorum artık. haydin öptüm günlük...
günlükçüm,

bugün uyandım, sevgili sahibimin beni elektirk masrafından kurtarmak için beslediği fikrine kapıldım. yoksa ben geldiğimden beri neden elektirkli battaniyesini kaldırıp onun yerine benimle yatsın ki?? söylesene günlük yoksa biraz fazla mı nankörüm ha?? uyandıktan sonra sahibimle kahvaltı yaptım o okula gitti sonra. ha okuyup da ne olacaksa artık geri galiba biraz... sonra evde dikkat çekip yalnız kaldığımı ve artık benimle daha çok ilgilenmesini göstermek için ha birazda burnunun hafif sürtmesi için kendimi camdan aşağı attım. ama çaktırmada az kalsın kırıyoduk çanağı. bizi kandırmışlar günlük be 4 ayak, 9 can... yalan bunlar günlükçüm. ecel geldi mi vaden doldu mu o kadar bitti... tık... kader kımet herşey alnımıza ne yazılmışsa o valla. sonra şu yan evdeki kediye takıldım biraz valla taş gibi hatun ha... bi de acayip yazılıyo falan bana. dur hele bi sen dur mart bi gelsinde gösteririm ben ona. mırrrrrr mırrr mırrrr. e işte sonrası bilindik be sahibim geldi buldu beni falan işte eve gidip yemek falan yedik. aman aşık mıdır nedir çok bayıyo bu araalr beni. neyse günlük yeter bu kadar hadi ben gittim daha çok işim var gidip halıların tüylerini kaldırcam sahbimin yün kazağını tırmalıycam. uf yoruldaum ama ne zaman amekli olurum sence???
sevgili günlük,

sonunda vize çıktı, sokağa bırakmaya başladılar beni. sana gıcık necmi den bahsetmiştim. hani sürekli pencereye gelen, nanik yapıp kaçan embesil kedi. hiç sokağa çıkamayacağımı sandı salak ama evde geçirdiğim geceler boyunca intikam kurgusunu hazırlamıştım bile ben. çıkar çıkmaz gözüm bunu aradı, balkon çıkıntısının altında gölgede yatarken buldum. noluyo demesine fırsat vermeden yanına koşup iki pati patlattım suratına. hahah gafil avlandı, sindi kaldı olduğu yere. yapıcan mı lan bi daha dedim, aman etti ben de bıraktım fare oğlu fareyi.

bütün gezdim durdum, eski arkadaşlarla takıldım. eve döndüğümde fata ya gidip yemek vermesi için mızıldandım. dönüp bana baktı ve yüzüme haykırdı. bu pislik neymiş, saçım başım dağılmış mış vs. bir sürü azar işittim. azar yetmezmiş gibi bir de banyoya soktu beni, yıkadı. hayır çizicem yüzünü gözünü ama sonra akşama aç kalırım diye cesaret edemedim. katlanıyoruz be günlük işte. sen olmasan ne yapardım bilmiyorum. beni hiç bırakma günlük.
sevgili günlük,

bugün hapse girdim. ne yaptım bilmiyorum ama demir parmaklıklar arasına hapsetti beni fata ve çekti gitti. işlediğim bir suç var mı diye düşünüyorum ama aklıma hiç bir şey gelmiyor. bir ihtimal buzdolabının üstündeki sevimsiz kavanozları aşağı itelemem olabilir diye düşünüyorum ama inanasım gelmiyor. günlükçüğüm burda ne kadar kalıcam bilmiyorum ama şimdiden volta atmaya başladım. kafes o kadar küçük ki iki pati de bitiyor. açık görüş verirler mi acaba? ayrıca burda yemekler çok kötü, verdikleri suyun içinde de ölü bir sinek vardı. yan hücrede başka bir kedi daha var. seslendim ama cevap vermedi. kendini uykuya vermiş, anlaşılan müebbet onunki. bir ara gözlüklüyü görür gibi oldum hani şu kıçıma bir şeyler batıran herif. anladım ki bu herif hem doktor hem de gardiyanlık yapıyor. bilmiyorum günlükçüm ya kafam çok karıştı. kendime acilen bir tesbih bulmam lazım dakikalar geçmiyor burda. alacağı olsun fata nın yargısız infaz etti beni. sana yine yazarım günlükçüm. dualarını eksik etme. haydin eyvallah.
günlük bak bugün ne oldu?

hani sana bağsettiğim sarı varya bugün biraz daha bana yanaştı ve neler olmadı ki!
biz oscar la yürüyorduk öğretmenler parkında minnoş ile o sarı kediyi gördüm. yanlarına gitmeyecektim ama oscar zorladı gittim. selam verdim minnoş'a 'bizi biraz yanlız bırakırmısın?' dedim tabi dedi. biraz yürüdük park bitti sokağın köşesine geldiğimizde artık niyetimi belli ettim. elledim! memelerine doğru indim 'ne yapıyordun' diye tepki verdi. dedim 'ne diyorsun sende istiyorsun beni günlerdir seni takip ediyorum' diyerek bida yaladım sonra o da dayanamadı yiyişmeye başladık. bakkal yusuf amcanın apartman boşluğuna girdik. serindi püfür püfür esiyordu. orada birbirimiz olduk çok ateşliydi şıllık hala belim ağrıyor.

ya biliyorsun ben kimseyi sevemem ibnelik içime işlemiş. onu elde ettim aslında benim gözüm pıtır'ın arkadaş ortamında onun manyak kız arkadaşları var orda da gözüme kestirdim bi şıllık var tosun'a vermiş öyle duydum bana neden vermesin. biliyorum bende şerefsizlik var ama dayanamıyorum. beni sadece sen anlıyorsun günlük. hadi iyi geceler.

(bkz: nankör kedi)
sevgili günlük,
mart ayı geldi geçiyo bende tık yok korkuyorum günlük korkuyorum. yoksa yoksa ben ibne miyim? hayır hayır. miyüüühüühüü.
güncel Önemli Başlıklar