bugün

batılı ülkeler alın terleriyle emek verip çalışıp, dünyaya ve evrene dair bir keşif yaptığında, bunu hemen dininin kitabına mal eden müslümandır... ya güzel kardeşim o ifadeler öylesine muğlakki nereye çeksen oraya gelir zaten... yapma gözünü seveyim neden bunlar kuranda vardı da sen bulmadın bunları o zaman ?
"ilim çin'de de olsa alınız" hadisini bilmeyen aptal, at gözlüklü ateistlerin islamı karalama kampanyasınıdır. size itibar etmeyeceğiz.
ortaya çıkmadan önce geniş bilgi zenginliğini kendine saklayan müslümandır. atayizler bilmez. (bkz: anlayamazsiniz).
neresinde var diye sorduğun zaman susacak olan müslümandır. açıp da okumaz ama sorsan her yazandan haberi var. sanki kendisine indirildi o kitap.
aziz baba veriyor ayarı... https://www.youtube.com/watch?v=8tyDy9BZAi4
kimi cahilin zayıf (uyduruk anlayın) bir hadis olan "ilim çin'de de olsa alınız" hadisini ileri sürerek desteklemeye çalıştığı müslümandır. hayır, ileri sürdüğü hadisin zayıflığı bir yana, yapılan eleştiriye yanıt niteliği yok ama analitik düşünme yeteneğinden yoksun olanlardan daha fazlası beklenemez tabi...

http://www.sorularlaislam...aynagi-verir-misiniz.html
bir gün böyle dinle dalga geçileceği kuranda yazıyormuş.
kimi cahilin benim mezhebimi bilmeden yaptığı entry e refere. ben şafii mezhebine bağlıyım. benim için bütün hadisler doğru.

bre akılsız adam. açılan entrynin ironi olduğunu anlamadınm mı sandın? islamın bilimsel olmadığını belirten salakça bir beyan olduğunu anladığım için bu cevabı verdim.
hazıra konan müslümandır. niye kızıyosunuz.
varsa Müslüman daha önce niye yapmamış gerizekalı mıymış dedirten başlık.
hiç kimseye zararı olmayan müslümandır. şimdi benim anlamadığım bu müslümanla senin derdin ne?
Varsa sen niye keşif yapmadın sorusunu akla getirir .
Doğrusunu söyleyen Müslümandır. Biliyorum buna da mana verecekler. Olsun ama imanımızı tazelettiğiniz için müteşekkiriz.

http://www.mumsema.org/mu...tonun-musluman-olusu.html
vay arkadaş! kaptan cousteau da ailesi de müslüman olmadığını defalarca açıkladılar ama hala aynı yalan!...

hayır, o değil, bir de üstüne, kuran'daki bilime aykırı iddialardan birisi, ciddi ciddi doğruymuş ve de mucizeymiş diye sunuluyor ve kaptan couseau'nun sözde müslüman olmasının sebebi olarak gösteriliyor!..

http://www.mucizeyalanlar...in-birbirine-karismamasi/

bu yalanın bir benzeri de neil armstrong'un ayda ezan sesi duyduğu ve de müslüman olduğu yalanıydı. adam ne ezan sesi duyduğunu, ne de müslüman olduğunu anlatana kadar dilinde tüy bitti ama hala aynı yalanı tekrarlamaktan ve kendisine sormaktan bıkmadılar.

sizler var ya sizler... hakikaten ahmaksınız...
ilim çinde de olsa aliniz' mis. iyi de sizin daha bilime, bilim adamina sayginiz yok. adamlarin 150 yildan uzun süredir çalistigi, sonuçlar elde ettigi, mekanizmalarini bir bir çozdügü, içerisindeki eksiklikleri bir bir tamamladigi bir bilim dali olan evrimi kabul etmiyorsunuz. onu da geçtim evrimin 'bilim' olmadigini iddia ediyorsunuz. sizin derdiniz ne kuzum? neye bilim diyorsunuz? kuran dinletilen bir bitki nin daha hizli büyümesi olayina mi? bu arada onu da açikliga kavusturayim. o deneyi inceledim ve kesinlikle bilimsel bir karsiligi yoktur. çünkü deney kontrollü degildir. bir bitkiye kuran okuyarak, diger bitkiye kuran okumayarak kontrollü deney yapilmaz. bilmek isteyenler için de söyleyeyim. yapilmasi gereken su gruplari olusturmaktir:

hiçbir sey sese maruz kalmayan bitki, kuran okunan bitki, ayni ses özellikleri kullanilarak baska bir kitap okunan bitki (mesela suç ve ceza olabilir), çok farkli ve alakasiz bir makamda kuran okunan bir bitki, sese maruz birakmadan ama hizli büyümesini sagladigini bildigimiz bir komponent eklenen bitki. tabi bunlarin hepsinde bitki türleri, toprak türleri ve eklenen her sey ayni olmalidir. ve bu iddayi kanitlayabilmek için deney sonucu söyle olmalidir; yapilan 3 farkli tekrarda kuran okunan bitki okunmayandan ve ayni ses özellikleri ile baska bir kitap okunan bitkiden anlamli derecede daha hizli büyümesi ve büyüme hizinin son kontrol grubu olan hizli büyüme garantisi olan conditionla çok farkli olmamasi gereklidir. farkli makamda kuran okunan bitkinin büyüme hizi ise sadece sizin hipotezinizi güçlendirecek bir gruptur, o da eger makamdan bagimsiz olarak bitki büyüme hizini artiriyorsa sizin hipotezinizi güçlendirir.

tanim: kutsal kitabinin her seye kadir olduguna inanmis, normal bir müslümandir.
"Ey cin ve insan topluluğu, ölümden kurtulmak için, göklerin ve yer yüzünün bucaklarından geçip kaçmaya gücünüz yeterse geçin, kaçın; fakat geçemezsiniz bir kudret olmadıkça."

bana bakın embesil sürüleri. bu yukardaki kurandan bir ayet. açık bir şekilde uzay'a gidişin imkansız olmadığı çok büyük bir kuvvetle olabileceği yazıyor.

bana bakın gerizekalılar bu ayette belirtilen gücü 1300 sene sonra bir ülke bulabilmiş. sen hala "ıhı ama müslümanlar niye bulamıyo ıhı" diyorsun.
"Göklerde Ve Yerde Zerre Miktarı Birşey, O'ndan Gizli Kalmaz. Ne Bundan Küçük, Ne Bundan Büyük Hiçbir Şey Yoktur Ki, Apaçık Bir Kitapta Olmasın"

at gözlüklü yobaz ateistler. burda da zerre diye bahsedilen atomdur. "ne bundan küçük" diye bahsedilen şey ise atomdan daha küçük parçacıkların olduğudur.

iyi dinleyin andaval madrabazlar atom altı parçacıkların proton ve elktronla sınırlı değil fotonlara kadar gittiğini cern'de 10 larca ülke milyar dolar harcayarak anlamaya çalışıyor. sen hala " ıhı ama müslümanlar bulamıyor" diyorsun.
oylar hadepe diye bir şeylerde yokmu lan dedirtir. eksilemeyin lan yoktur ve kutsaldır bizde biliyoruz okadarını halla halla.
mesela bundan 5000 yil önce söylenmis bir misir atasözü der ki;

'If one tries to navigate unknown waters one runs the risk of shipwreck'.
tr: 'eger ki birisi bilinmeyen sularda yol bulmaya çalisirsa batma riskini de göze almis demektir'.

yani burda bilinmeyen sularda yol bulmak dedigi, navigasyonun icad olacagiydi ki bes bin yil sonrasinda icat edildi. hadi bunu da açiklayin, at gözlüklü yobaz ateyizler hadi.

buna benzer bir seydir.
ayranı fazla kaçırmış müslümandır. şunların haline bir bakın ya!...

kalkmış kuran'da "zerre" kelimesini bulmuş, hemen "aha da atom ve de atom altı parçacıklardır" diyor!.. insanda zerre kadar akıl olmazsa böyle olur işte!..

başka "göklere kaçmak"tan bahsediliyor, demek ki kuran uzaya çıkılabileceğini bildirmiş oluyor!...

gülüyorum ve de üzülüyorum... yazık...

diğer bir madrabaz da yasin 38'den bahsediyor. buyurun:

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

madrabaz önce dünyanın döndüğünden bahsediyor ki kuran'da öyle bir ayet yok (sahi, niye yok?!). hemen yanına güneşin hareketini eklemiş ve de ikisini de yasin 38'e bağlamış!.. ne ki sadece güneşin hareketinden bahseden yasin 38 aynı zamanda dünyanın hareketinden de bahsediyormuş gibi görünsün!...

işte klasik bir şarlatan numarası!.. illüzyonistler ne yapar? bir elleriyle dikkatinizi başka bir yöne çekerken, diğer elleriyle çaktırmadan numaralarını yaparlar. aynı hesap...

madrabazımız aklınca bir taşla iki kuş vurmaya çalışıyor. ilk kuş izah ettiğim gibi dünyanın döndüğü gerçeğini kuran'da varmış gibi göstermek. ikinci kuş ise güneşin galaksi merkezi etrafındaki hareketini yasin 38'de bahsedilen hareketmiş gibi sunmak. oysa yasin 38'de güneşin herkesin gördüğü hareketi kastediliyor ki aslında o hareket güneşin hareketi değil, dünyanın kendi etrafında dönmesinden kaynaklanan bir görünümdür. güneşin galaksi merkezi etrafındaki hareketi gözle takip edilemez.
" Şüphe yok ki bunda düşünenlere ibretler var."

düşünen biri olduğum için şükür.

düşünüp ibret almazsanız böyle kıvırmaya çalışırsınız.
hallerine bakınca düşünmeyi bilenler için ibret oldukları kesin olan müslümanlardır.
Bir dindarın Olağan kaçış noktasıdır. Bir bilim insanı da bu zihniyete ancak güler.
güncel Önemli Başlıklar