bugün

kısa bir yol çok sürmüyor. cok umut baglamamak gerekir.
Ben bir seye cok istedigimde ve bunun icin beklemem gerektiginde uyumak isterim. Haftasonu hep uyumak istedim pazartesi olmasi icin. Ve simdi de uyumak istiyorum hemen sabah olmasi icin. Uyku bir kacis degil kavusma yolu benim icin.
anlık kaçıştır...
uyanıyorsunuz, değişmemiş bir şey. sadece erteliyorsunuz; yalnızlığınızı, kırgınlığınızı, üzüntünüzü, pişmanlığınızı, özleminizi, içinizde birikenleri, hayal kırıklığınızı, gönül acınızı...

mesela özdemir asaf ne der:
yalnız hep uyanır ikinci uykusuna...

öyle işte. uyanıyorsunuz geri yalnızlığınıza, acınıza, kırgınlığınıza, pişmanlığınıza...
(bkz: bir uyku türü olarak kaçış yolu)
üniversite sınavına hazırlanırken mutlak eylemdir . veyahutta müziği son ses açar kulaklığı takıp uyuma şeklide buna dahil olabilir .
uyku bir kaçıştır, rüyalar ise çıkmaz sokak. ya geri dönersiniz ya da uyanırsınız.
bir kaçış yolu olarak değilde anlık sorunlardan uzaklaşma olarak görülmelidir. uyuyunca hafıza kaybı yaşayabilenler içinse ideal bir kaçış yoludur.
"kaçtığın gerçekler rüyanda ebeler" gerçeğine erememiş ademin avuntusu.
evet bunu bende çok yaparım!

sinirler gerginse ya da uyanıkken aklımdan çıkmayan bir durum varsa ki

genelde detaycı olduğum için kafama taktıklarım mevcuttur.

böyle durumlar da birden fişimi çekip uyumak isterim.

uyanınca konu kafadan gider ya da sinirim azalmış olur.
Uyku; yarı ölümdür. Rüya alemine dalmaktır. Vazgeçilemeyen tek şey.
ancak sınav gecesi gerçekleşendir.
(bkz: ben nasıl panik atak oldum)
depresyon ki insanlar ın gercekleştirdiği durumdur.uyku her derde ilaç...
sorunları düşünmekten yorulan beyninize mola verdirmektir. bu tip uyku, uygun mekan ve zaman beklemez, nerede ve saat kaç olursa olsun ölü gibi uyursunuz.
uyumak ertemlemektir. acıyı dindirmektir.
hatırlamakdan kaçışta (geçici de olsa) bir numaralı yoldur.
uyu ve unut.
ders çalışmak istemiyorsam direk kafamı ilk boş bulduğum yastığa koyup uyurum.
birde annemin habire beni eleştirip dır dır etmelerini dinlememek için iyi bir yöntem , uyku...
yatağa yatıp yalnız kalınca düşüncelerle daha beter oluyor aslında.
(bkz: bir çaresi bulunur elbet)
(bkz: bir uyuyup uyanalım)
güzel bir çıkış yolu gibidir hayattan.azar mı yedin bas uykuyu, kavga mı ettin bas uykuyu, tartıştın mı bas uykuyu, sıkıldın mı bas uykuyu.başta iyi gibi gelir, kulakları tıkayarak gözleri kapayarak herşeyi geride bırakmak, kaçabildiğini zannetmek. yalnız bas bas da nereye kadar. uyandıktan sonra herşeyi bırakıldığı gibi bulmak içler acısıdır. bundan sonra ya takkeyi öne koyup düşünülür ya da tekrar uyku.
05-01,25-04 tarihleri arasında denedim uykuyu bir kaçış yolu olarak
acıkırsın, yemek yoktur uyursun. bunalıma girersin, çözüm yoktur uyursun. sigara yoktur, saat geçtir uyursun. sınav vardır, çalışmamışsındır otomatik olarak uyursun. 'uyumak gibi bir eylem olmasaydı ne olacaktı?' sorusunu akla getirmek lazımdır.
kendini kaybetmek, ve kaybettiğini anı bilememek çok değişik duygudur, dünyadaki bütün kafa yapan, insana kontrolünü kaybettiren ne kadar madde varsa hiçbiri uyku etkisi yaratmaz aslında, gözler kapanır, bazen siyah bir duvar görülür, bazen bembeyaz bir sayfa görülür sonra ayna olur kendini görürsün, kafanı çevirirsin, düşüncelere dalarsın, sonra uyanırsın. evet o arayı bilmiyoruz. çok güzel kaçamak.
Kısa süreli bir kaçıştır. Elbette yüzleşmek zorunda olduğumuz şeyleri erteletmekte işe yaramaz. Fakat o uyku öyle tatlıdırki.
en güzelidir. uyuyup uyandığında her şeyin düzeleceğini sanırsın inatla. ama her seferinde olmaz işte. uyandığında yine her şey aynıdır ve sen devam etmek zorundasındır onlara katlanmaya.