bugün

Zenginin malı züğürdün çenesini yorar misali...
kahveye değil, fincanın üzerindeki logoya ve dolayısıyla mekanın girişindeki logoya para vermiştir.

klasik pazarlama yöntemlerinden biridir zira;
'ürün değil sosyal statü satmak'

yine de tercih meselesi tabii..
* *
Sistemin kölesi olmuştur. 15 Lira'ya bir paket çay alınır. O çay da aşağı yukarı 1 ay gider.
Bana 5lira versin ben yaparım.
15 lira ile zengin olmayacagini bilip keyfine gore hareket etmistir. neden hayat cok dumduz lan sizin icin?
gerizekalıdır. savunanlar da dünyanın en gerizekalı en saf en yalama insanlarıdır.
Büyük kahve şirketlerine para yediren insandır. Duyarsızdır, hiçbir şeyden haberi yoktur. Starbucks'a gidip adını bir karton bardağa yazsınlar diye cebinde olan paranın yarısını orada bırakıp çıkanlardır. Ve bilmezler ki kapitalizmin en ala köleleridir. O kahve şirketlerinde bir günde dönen paranın milyonda biri bile köle gibi çalıştırdıkları işçilere verilmemektedir. Durumu olmayan insanların sırtından milyoner olanlar ve onlara kazandırtanlara selam olsun. Kahveniz hakkı verilmeyen emeklerle dolu, afiyetiniz bol olsun.
Var böyle tipler tabi de napican mahalle kahvesinde 50 kuruşun hesabını yaparlar ama orda tik yok hesap neyse onu belki fazlasiyla öderler entellik dantellik işte başka bisey değil. gitmedik mi bizde gittik ama sarmiyo bilader sokaktan toplamiyoz parayı.
üstüne sosyal medyada bunu paylaşıp ne kadar sıradan ve basit birisi olduğunu kanıtlar. iğreniyorum sosyal medyada her allahın günü bir yerlere gidip onları duyuran kişilerden.
Vermem diyordum verdim efenim. Karaköyde bir mekandaydık. Arkadaş kurbanı olduk. Neydi adı? Afagato mu neydi.
Hem fakir hem salağız yemin ediyorum.
Şimdi bu tespiti White chocolate mocca mı yudumlarken yapıyorum.
Vayt caklita vereceğim parayla bimden bir kutu vip kahve alabilirim.
içmekte olduğum kahvenin parasını cöpe atıyor gibi bir hisse kapılıyorum ama ne ara bu dükkana girdim hatırlamıyorum. Lanet olasıca kapitalizm.
"Sıtarvaks" müdavimi.
bir kahveye 15 lira veren ama bir kitaba 20 lira vermeyen tiptir.

Orada burada elit takılmak ister, ama cahildir, kaçınılmaz.
15 tl lik kahve alır bir hafta içerim.
imaj satın alıyordur, "mekanda olmak" satın alıyordur ve görünüyordur.
her maça 100 tale yatıran iddaacılara dert olmuştur.