bugün

ben bu konuda yılmaz erdoğan ile aynı fikirdeyim,

bir kadının kalitesini gösteren en büyük detay "şuh bir zekadır"
mizah anlayışı.
Bakımlı olması.
gözündeki barkod okuyucu.
Çok bilgili ve kültürlü olmasına rağmen egosunu bir kenara bırakıp saçmalığınızı ciddiye alıyorsa o kadından kalite akıyordur benim gözümde.
Kültür seviyesi ve müzik zevki.
illaki sevgiliniz veya eşiniz için değil genel olarak türkü sevmesi, oturuşu, konuşması.
maalesef o kaliteye ulaşılamadı .
Erkeğe gösterdiği ilgi alaka ve erkeğin memnuniyeti.
hesabı sana bırakıyorsa kalitesizdir. kadınlık terimi tartışılır ama insanlık tartışılmaz. insan olduğunu unutmuş, yediğini bile cinsiyetci olarak bölmüş biri kalitesizdir.
Toplumun zihniyetine rağmen kendi yolundan ilerleyen hatun benim gözümde kalitedir.
Yemekten sonra geğirmesi yemeği elle yemesi ağzının soğan kokması.
düşünce yapısı
oturması kalkması
dişleri ve gülüşü
ayakabısı
tırnakları ve saçları.
instagramda danla bilic’i takip etmemesidir.
aileden gelen asalet ve görgü çünkü bunlar sonradan kazanılmıyor.
daha sonra da eğitim, kültürel donanım, tarz sahibi olma vs diye gidiyor.
- yemek, çamaşır, bulaşık, ütü gibi ev işleri haricinde kendisini benzersiz ve üretken kılacak bir uzmanlık alanının, bir düşünsel sermayesinin var olması.
- sırtını bir adama dayamadan da hayatını idame edebileceğinin farkında olması. karşı cinsine banka muamelesi yapmaması.
- karşı cinsinden olan herkesi süper kahraman gibi algılamaması. adamların duygusal ve insani yanlarını yok saymaması.

kısacası; hayatı salt paraya ve tüketime endekslemeyen, insan odaklı biri olması.
kalitesini derken, iyi ve kötü kalite, olarak ayrımı yapılması gereken başlık. yani bir kadının, uzaktan bakıldığında, ne kadar hanımefendi, kibar ve güzel kadın denirken, bunu ispatlama zorunluluğu olmasa da, doğru analiz ettirip, iyi anlamda kalitesini belli etti dedirtmesi lazım. öbür türlü kötü anlamda kalitesini belli etti al işte, dedirtmemek için.
100 000 km'de olmasına rağmen hala tek marşta çalışması.
medeni cesaretidir.