bugün

Utandigi andir,siz utanmayin mk.
kendisini aldatan erkek için ağladığı andır.
Erkeğe inandığı an.
Kabul edelim olum yaramaz varlıklarız biz. işimiz gücümüz müptezellik gudubetlik. Bir de pompa.
http://m.uludagsozluk.com/e/36592845/
biz bunları balinalarla, penguenlerle anlattık.
biz bunları denizatıyla, arılarla anlattık.
anlattık ama okuyan olmadı.*
Sanıldığı an en tehlikeli andır.
aşık oldukları zamanlardır ulan ne dersen yaparlar he erkeklerden daha bağlanıyor bazıları.
tuvaletteyken yanlışlıkla kapıyı açtığınız andır.
göz göze gelirsiniz, 3-4 saniyelik sessizlik...
daha aptalını bilmem.
(bkz: Momnesia)

hamilelik ve lohusalık döneminde.

bu konuda yapılan çalışmalar doğrultusunda bunun sebebinin doğa kanunlarından yola çıkılarak annenin tamamen çocuğa odaklanmasını sağlamak amacıyla hormonal kaynaklı olduğu için ya da bu dönemde çocuğuna odaklanmasından ileri geldiği yönünde açıklamalar mevcut.

her zaman olduğu gibi bu iddiayı - çalışmaları destekleyenler ve desteklemeyenler var.

bunu savunan kaynaklarda verilen bilgilere görE,

gebelik döneminde kadınların beyni %3 ila %5 oranında küçülüyor. eski haline dönmesi kişiden kişiye değişmekle birlikte doğumdan sonraki 6 ayı buluyor. hatta 6 ay - 12 ay arasında yayılabiliyor.

gebelik döneminde oksitosin hormonu seviyesi yüksekliğinden unutkanlık seviyesi de artıyor.

Plasenta Beyin olarak adlandırılan bu unutkanlığı açıklaması Hafıza yetersizliği,unutkanlık kadınların başka şeyleri düşünmelerini önleyerek gebeliklerine odaklanmalarını sağlıyor.

hala mit mi gerçek mi olduğu ise araştırılan bir konu.

ilgilenenler için

https://www.amazon.com/Ex...ice-Dads-Be/dp/0789205386
http://www.idefix.com/Kit...NO_jI-L6dMCFYI4GwodsZMFZw
Herkesin içinde kur yaptığı an.
16-24 yaş arası her kız/kadın aptaldır.
Onu bunu bilmem ama bu entry de biri sanki erkekler için yaşıyomuşuz gibi davranarak yazmış. Bence en aptal olduğu an erkeklere bu kadar üstün olduklarını zannettirdikleri andır. Utanç verici.
aşık olduğu an. bizzat yaşanmış tecrübe edilmiştir.
Benim eski kız arkadaşım, sigara içerken mala bağlardi. kız zehir, kafa yanıyor azizim. ama o sigarayı yaktı mı. iq 5 e iniyordu. sarıp iciyordum o zamanlar. tabi sarma sönüyor. külü düşüyor filan ama bu sanki ilk defa iciyormus gibi şaşkın şaşkın bana bakardı, kocaman gozleri vardı. ben de sigarali dudaklarından operdim onu.
körkütük aşık olduğu an. birde karşılıksızsa ısrarcı davranıp kendini rezil eder. yapmayın bunu . azıcık gururlu davranın
Bir erkeğe bağımlı olduğunu kabul edip buna alıştığı andır.Para herşey değil ama her kadının yanındaki erkekten bağımsız bir ekonomik durumunun olması gerek.
Kadın erkek bilmem ama bir kişinin en aptal olduğu an kendini en akıllı sandığı andır.
Net aşık olduğu an, çünkü beyni direk işlev görmez hala geliyor.
Aldatıldığında verdiği tepki anıdır.
Başka bir kızın aşk hayatı hakkında yorum yaptığı an.
Geçen gün denk geldim gerizekalı önceki gün Günaydın mesajını saat kaçta attığı üzerine analiz yapıp sevgilin seni aldatıyor kanısına ulaştı.
aşırı özgüven ve kibir ile yüklendiği andır.kendinin farkında olan kadın en zeki kadındır.
Uykuya dalmak üzere olduğu an ya da uyandıktan sonraki beş saniye.
Kendinden zeki bir adamla karşılaştıgı an.
Sabah uykuyla uyanıklık arasındaki andır.
Aşık olduğu zaman.
Bilmiyorum ama en sevilesi anıdır. Çok tontiş oluyorlar.

Not: yazar burada tontiş kelimesini kullanarak bu ana sevimlilik katmak istemiştir. Saygı. Sevgiler...
sen insana çok güven veriyorsun dediği andır.