bugün

sakın bulaşmayın polis çağırın. bir kere döven adamı dövdüm karı koca benden şikayetçi oldu, kadın bana saldırdı az kalsın herifi darp etmekten ceza alıyordum. karı koca arasına girilmez. daha kötüsü adam emaneti size takar silahını çıkarır o anlık sinirle şarjörü size boşaltır. her olaya polis gibi müdahale etmeyin.
ayırırım.
ben kendime yakışanı yaparım amk.

kadın orospu gibi cavlarsa sonra bana kısmet o da artık.
Polis çağırmak en doğrusu. Şimdi kadın der ben şikayetçi değilim adam der sen kimsin lan karışıyorsun bir ton muhabbet. Al başına belayı sonra. Sakat iş o işler.
-konuyla alakalı değilsem

-konuyu bilmiyorsam.

polisi ararım

ve

varsa polis gelene kadar kamera ile çekim yaparım.
Oturup izleyecek değiliz tabi ki müdahele edip olayı yatıştırmak maksadıyla döven kişi erkekse kafayı gömerim, döven kadınsa olay riskli olur biraz, temas etme durumunda tacizci konumuna düşünebilirim, o yüzden konuşarak sakinleştirmeye çalışırım, sanırım.
bende adamla beraber kadını döverim. bi erkek canı yanmadığı müddetçe kadın asla dövmez dövüyorsa sorun kadındadır. net.
televizyon izler gibi izlerim.
Polisi ararım.
Yıllar evvel Böyle bir durumla karşılaştım. Polisi aradım. Olay esnasında Elim ayağım titredi hatta adresi verirken bir an sokak adını unuttum korkunçtu benim için. Ben izlerken korktuysam o kadını düşünün. Çok kötü.
umarım bir daha karşılaşmam.
Kavgacı birisi değildir. Evime kimse şikayete gelmedi küçükken. Büyüyence de öyle oldu. Fakat Mahkeme mektubunu yakalayamadım. Neyse yine olsa yine kadına saldıran şerefsizi bilinci kapanıncaya kadar döverim.
Psikolojime bağlı ne yapacağım belki yürür giderim belki ateşli silahım var ise sıkarım gider.
Dayak yiyen kadın dayak atan adamın eşi sevgilisi nişanlısı ise oh olsun der bakmam görmezlikten gelip yoluma devam ederim ki böyle yapıyorum.

insanlar aklını kullanmak zorunda ve tercihlerine göre yaşamak durumunda.
Bunun için insan kendini geliştirmeli.

Bir örnek: çiftlikbank mağduru olup, bu kadar insan aptal olamaz diyerek parasını tosuna kaptıran mağdur için ağlamak aptallıktır.

Kendini sahip olunan mal gibi erkeğe sunan, yatak odası ve mutfak arasında yaşamı (ki kadına şiddet uygulayan erkeğin dünyası budur) algılayamayan beyne sahip olan birine neden acıyayım?
Çoğu şiddet gören ve boşanan kadınların ortak noktası "aaah! Şimdi ki aklım olsaydı" pişmanlığıdır ve bunu çok duydum.
Ne ekersen onu biçersin.
polisi ararım devlet güvenlik birimleri vatandaştan daha kolay mudahale eder sonlandırır.
araya girip her halükarda başımı belaya sokmaktansa, ararim gül gibi emniyet müdürlüğünü. derim memur bey burda kari/koca birbirini kırıyo. gelin. sonra kamerali telefon varsa kayda alırım.

neden araya girmem?

ikisi birleşip bana cemkirebilir.

arada kalip yaralanabilirim.

bu risklere girmeye değmez.
Kadını öldürmek üzereyse? Polis mi cağıracaksiniz? Videoya da çekin bari. Emine bulut cinayeti, izmir' deki pompali tüfekli cinayette kimseye ibret olmamış anlaşılan.

Sizler gibi düşünmüyorum. Eğer bir kadin şiddet görürken olay anında oradaysam o tesadüf değildir. Allah beni sınıyordur.
Bir şey yapmam gerekir.

7 yaşında bir kadını öldürülmekten kurtardım. Kahvehanenin önünde kadını koyun gibi kesecekti adam yatırmış. Tüm erkekler izliyordu sadece diplerinde hemde.

Ben köpeğimi adamın üzerine saldım. En çok sevdiğim dostumu elinde benim kadar bıçak olan bir adamın üzerine saldım. Saldır dedim. Epey dikkatini dağıttı. Adam haplanmiştı. Yoldan geçen bir adam arabasıyla durup korna çalıp durdu. Adam kadını boş araziye götürdü öldürmek için. Ondan sonra da birileri arkasından saldırıp etkisiz hâle getirdi.

Kadın 6 aylık hamileydi. 19 yerinden bıçaklanmıştı . Bebeğin Kesesi patladı. Yaralarını sardık. Ambulans götürdü kadını. 3 ay sonra kucağında bebegi ile teşekkür etmeye geldi.

Adam hapse girdi.

Hem bir kadını hem bir bebegi kurtardık.

Evet boş kahramanlığa kalkışmayın. Tabiki size de zarar gelebilir ama örgütlenerek saldırganı etkisiz hâle getirebilirsiniz .
Hiç bişey yapmamanızı tavsiye edicem.

3 kez böyle bir duruma denk geldim, dayanamıyorum sonuçta kadın güçsüz zavallı bişey dayak esnasında ama yardımına gitmişken o benim erkeğim döver de sever de karışma dediği an, orda filminiz kopuyor zaten. Edeceğim yardımında amk diyorsunuz.

Sikseler karışmam, yiyorsa dayak vardır sebebi, belki de yoktur ama banane. Hayatındaki insanı iyi tanısın.
Hicbir sekilde olaya mudahale etmem. Yoluma devam eder giderim.

Pesin edit: erkegim ve bu ulkedeki toplumsal ya da iki iliskiler sonucu meydana gelen olaylarla alakadar olmuyorum. Elin karisi yuzunden bicagi taksalar veya silahi varsa mermi manyagi yapsalar ya da olayi ayiracagim diye geceyi karakolda gecirmek daha mi iyi ? Yesinler birbirlerini kendi aralarinda.
Hayırlı işler der geçip giderim . Bu ülkede artık haklının yanında olmakta suç aq . Banane
Hayırlı işler der geçip giderim . Bu ülkede artık haklının yanında olmakta suç aq . Banane