bugün

doğrudur ilk başta sorgulamaz. zira ilk görüşte aşk denen kutsal bi duygu da vardır. fakat işin aslını öğrenince bir nebze olsun üzülür. üzülmesi de gerekli zaten. düşün şimdi aşık olduğun bir kızın başka bir erkekle yattığını düşün, onunla çılgınca seviştiğini, çığlıklar attığını falan düşün. eğer bu yazılanı içten düşünmüşsen ve olsun diyorsan hiç kusura bakma ama midesiz adamın tekisindir.

üzülmelisindir.

ama fazla da sorgulamamalısındır. onu kabul ediyorsan o şekil etmelisin. kimileri var ki ' ben bakire olmayan kızla asla evlenmem ' diyor. çok büyük konuşuyor.

çünkü bilmiyor ki aşk engel tanımaz. öyle bir anda öyle bi yerde öyle bir kadın çıkar ki gözleri yerinden çıkacakmış gibi olur, ayakları yerden kesilir, kalp atışaları hızlanır. ' ben midesiz değilim' diyen adam kendinden geçer.

hülasa aşk sağlıklı düşünmeyi engeller. ilerleyen seneler de sorgulamaya yöneltir. ' ulan benim bu karı acaba o lavuğa sakso çekmiş midir, acaba ters ilişkiye girmiş midir' falan diye iğrenç düşüncelere yöneltir.

aşk çaya batırılmış büskivüt gibidir, çok fazla sulandırırsan elinden kopup gider. ağzın öyle sik gibi açıkta kalır işte.

tuhaftır aşk.