bugün

o kadın sizi terkettiğinde soyunuzun tükeneceğine delalettir.
aradığını bulan erkeğin yapması gereken şeydir.ne aradığını bilmeyen erkeklerin ise asla yapamayacağı, başaramayacağı eylemdir.
kanuni ve hürrem buna örnektir.
aşık olmayı gerektirir.

(bkz: yaparım bilirsin)

bir bluevelve başlığına ciddi entry girilebileceğini de gördüm ya gözlerim yaşardı. trollüğe evrilmeden önce açmış herhalde.
Eski bir sevdadan kurtulmuşum. Artık bütün kadınlar güzel
orhan veli
artık iş göremez olmus, değneği eğrilmiş, yaşlanmış kişin ''yeter artık bir kadını anca idare edebiliyorum'' demesi halinde bunu davranışa dönüştürmesidir.
evlenmeye karar veren şerefli erkeklerin yaptığı bir şeydir genellikle... ama aldatma olmadığı sürece.
aşık bir erkeğin yapacağı harekettir. ha terkedilince sap gibi ortada kalır o ayrı mesele.*
aşk'tır aşk...
aslında olması gerekendir.
(bkz: tek eşlilik)
hayatını bir kadına adamaktır, işten çıkıp eve koşa koşa gitmektir, çocuğunun anasıdır...
bekarlığa veda partisi ve evlilikle sonuçlanır.
bir kadının bütün kadınların yaptıklarını yapabileceğine inanmak... böyle bir şeydi işte.
bunu hak edecek kadın bulunduğu takdirde pişmanlık duyulmayacak hareket.
"sanki bütün kadınlar sıraya girmiş seni bekliyordu." diye tepki verilecek saçma önerme.
Bunun yüceltilmesini anlamıyorum. Aşk dediğin bir algı yanılması. Kara sevda dediğin ise bildiğin obsesif bir durum.

Dağları Delen Ferhat teknik olarak akıl hastasıdır.
Lagaluga yapma lan kapmışsın birisini yetin işte.
bir erkek için bütün erkeklerden vazgeçen kadınlar ?
siyah beyaz için bütün renklerden vazgeçen beşiktaşlılar ?
cevap verin ulan cevap verin !
Erkeği içiin, bütün erkeklerden vazgeçen kadınla evlensin diye temenni edilen kişidir.

Geri kalan tayfa evlenmesin hatta çok rica ederim üremesinler.
Süper olay.
Yalan büyük olunca, sevgiliniz daha kolay inanır. " Aşkım senin için vazgeçtim. " Tabiki de yalan arkadaşlar. inanmayın böyle şeylere.
zaten o bir kadını gerçekten doyasıya sevdiğiniz zaman, o bir kadın için bütün kadınlardan vazgeçtiğinizin hissiyatı umurunuzda olmaz bile. o bir kadının ifadesi sizin için büyüktür çünkü. enginlere sığmaz taşarsınız. tabii her zaman için buna değer kadını bulabilmek kolay mı hiç kolay değil tabii. hani buldum desen bile o sevmeyi aynı heyecanla devam ettirmek gerekiyor. galüba sanursam. swh.
hep böyle düşünür erkekler. günü geldiğinde bir kadın için bütün kadınlardan vazgeçebilecek miyim, vazgeçemeyecek miyim?

oysa ki, öyle bir gün geliyor, öyle biri çıkıyor ki karşına, diğer bütün kadınlar aklına bile gelmiyor.
Bir kadın için tüm kadınlardan vazgeçen erkeğin durumu bana göre bir erkek için bütün erkeklerden vazgeçen kadının durumundan farklı.

indirgemeci olarak bu vazgeçiş sürecine aşık olmak dersek,

Erkekler libido ile aşık oluyorken kadınların daha mantıklı aşık olması bu farkı ortaya çıkarıyor.
hangi bir kadın? uğruna bütün kadınlardan vazgeçiren o kadın mı yoksa o kadından vazgeçiren başka bir kadın mı?
Sevip sevildikten sonra hazır ve nazırım.