1. 1.
    "boynuna değen saçlarına elimi sürecek olsam, bu kadar güzel olmazdı."

sen aslında benim sevgilim olmalıymışsın bundan birkaç aşk önce. bazı şarkıları dinlemeden önce görmeliymişim seni. mısraları fişlemeden önce, bazı sabahlara düşman olmadan önce rastlamalıymışım sana. hepsi nafile... tüm dillerde içimdekileri anlatacak kadar kelime yok. bu dilleri kuranların suçu. bizim değil aslında...

uzaktan izledikçe şiirler peydah oluyor zihnimin kapalı odalarında. her hücremde şiirden dağlar oluşuyor ve başka şehirlere ait şarkılar çalınıyor kulağıma.

"başkasının olmasan da dokunamazdım zaten sana."

birkaç bir şey daha var. söylemek fikri bile ürkütüyor beni. bakışların ciddi ciddi korkutuyor beni. sanki aniden kazara da olsa değse bana öleceğim gibi. sigaramın dumanını gözlerime kadar çekiyorum. bakmamam lazım sana... canımın yakıyor bu. ruhumu örseliyor, kalbime dokunuyor. zayıflatıyor beni. yemeden, sevmelerden kesiliyorum.

saçlarının arasında yasak renkler var sonra. beni her an terk edip gidecekmişsin gibi geliyor o yüzden. yüzünde daha önce hiç hissetmediğim ve nesli tükenmiş bir mevsimin rüzgarı. cemal süreya'ya kızıyorum bazı mısraları seni görmeden önce yazdığı için.

muhtemelen bunu hiçbir zaman bilmeyeceksin. her sabah çalıştığım mağazanın önünden felaketim geçiyor. asıl acı olan... o rüzgarın taciz ettiği saçların canımı nasıl yaktığını bilmemesi. en zor razı olma durumu bu...
    7 -1 ... marcus tullius
  2. 2.
    https://youtu.be/HhG_RbColXI

- Uzaktan uzağa bir gülsen yeter.
    1 ... kurena
  3. 3.
    bir kadını uzaktan sevmek
    3 -1 ... mel mel bakan gibson
  4. 4.
    Yakından sevdiğin biri olmayınca nafile girişilen hissiyattır. Faydasız bir saplantı timsali acı vermekten başka olayı yoktur.
    ... sanki yarin dunden daha eski