1. 1.
    - ailesinden bir erkeğe bağımlı olması.

- teşhircilik. Kadınlığını ön plana çıkararak bunu koz olarak kullanmak.

- makyaj konusunda muktezayı hâle mutabık hareket edememek ve yoğun makyaj kullanımı.

- suretiyle fazlaca meşgul olması. Tamam bütün erkekler olarak hepimizde cemalperestlik var ama yapaylığı kaliteli erkek benimsemez.

- vücudunun herhangi bir bölgesi ile takıntısı olması.

- kilo almak veya vermek veya bu noktada
    yapılan/yapılacak faaliyetlerin her durumda ve ortamda dile getirmeye çalışması. 3-4 ayda bir süt tatlısı yemeye gideceğiz nefis çekti, hemen başlar kahramanımız kalori hesabına.

- herhangi bir konuşma veya diyalogta eşinin/sevdiğinin sözlerini mutlak surette kendi kafasında muhakeme ederek çıkarımlar yapıp neticeye varması. Kadınların en büyük bugı budur bence. “Ben senin söylediklerinden şu durumu anlıyorum, bunu mu kast ettin?” diye sorulabilir mesela. iletişim kurmaktan çekinmeyin.

- sevdiğine/eşine düşüncelerini, hislerini, olumsuz veya olumlu fikrini aktaramaması. insanlar hatalar yapabilir, hazzetmediğiniz davranışlar sergileyebilir bunu hasır altı yapıp biriktireceğinize kesinlikle en doğrusu sıcağı sıcağına konuşmak bu durumu. Belirtmek ne hissettiğini.

- herhangi bir aktivite için fikri sorulduğunda fark etmez benim için demek. Bu erkekler için de yazılabilir esasında. Ama bence kadını direkt fikirsiz, iradesiz, çabuk manipüle edilebilir ve hımbıl kategorisine sokuyor. Mesela; sinemaya gidilecek hangi filme gidelim? “Fark etmez.”, bu gece yemeği dışarıda yiyelim, nereye gidelim?”, “Benim için fark etmez.” Sorgusuz sualsiz soğuma sebebi. O bölgede hiçbir mekân bilmeyebilirsin. Ama ne bileyim insanın damak tadı denen bir skalası vardır. “Ben bu çevreyi pek bilmiyorum ama balık restoranını tercih ederim.” diyebilirsin. Vizyondaki hiçbir filmden haberdar olmayabilirsin. Ama “Ben şu şu aktörün/aktristin oynadığı filmi tercih edebilirim, polisiye/dram/komedi vs. temalı bir filme gidebilirim.” Diyebilirsin.

- erkek arkadaşı olması. bir kadının iş arkadaşlığı olur, okul arkadaşlığı olur. Erkek arkadaşı olamaz kardeşim, kimse meriçlik yapmaya kalkmasın şimdi. Aynısı erkek için de geçerli, bir erkeğin kız arkadaşı olamaz.

- seyahat kültürü ve merak dürtüsünün olmaması, kitap okumaması ve hiçbir kitabın ilgisini çekmemesi.

- konuşma yetisinin kullanımında ölçüsüz olması.

- yemek yapmamaktan haz etmemesi, yemek yapmayı bilmemesi ve bununla adeta iftihar etmesi.

- maddiyat beklentisi ve salt mantık çerçevesinde ilerlemesi. Duygusuz olması. Kadının duygusuz olması illet bir durumdur. Yemin ediyorum terminatör, hiç farkı yok.

- eşine/sevdiğine karşı her durumda dominant ve otoriter olması. Kadının kadınlığından alıp götüren ve onu erkekleştiren bir meziyet bu. Dominant olan ve otoriter olan erkektir; akıllı kadın ise ikna ederek erkeği yönlendirebilendir. Dikkat edin, artniyetli olarak amiyane tabirle sağmayı kast etmiyorum.

- magazinsel şezlong kültürü, cafe/bar/kulüp kültürü olması. Bu tiplerin ekserisi ya koca parası ya da baba parası yer, istisnasız. Yine çoğunluğu da maalesef tek geceliktir.

Edit; sistem evveliyatı s.kici arkadaşımıza söyleyelim: meziyet arapça bir kelime olup, salt özellik olarak da kullanılabilir. bu özellik insanı kalitesiz de yapabilir.
    4 -11 ... lightsaber
  2. 2.
    http://m.uludagsozluk.com/e/40075994/

Size türkçe öğretemeyen sistemin evveliyatını sikeyim.
    ... cartoon pierre
  3. 3.
    risale-i nur okuması.
    2 ... kafam bir milyon
  4. 4.
    bir çoğuna katılıp bir çoğuna katılmadığım meziyetlerdir. bir kadının erkek arkadaşı olabilir aynı şekilde bir erkeğinde kadın arkadaşı olabilir. birbirlerini tanıdıkları sürece bir problem yaratacağını düşünmüyorum.

kilo alması vermesi olayını hiç anlamadım bile. tabii ki her insan yediğine içtiğine dikkat edebilir, isterse.
    5 ... vallabilmiyorum
  5. 5.
    ayakkabı numarası büyük koca araması.

https://video.uludagsozluk.com/v/ayakların-palete-benziyor-diyen-sevgili-27136/

&list=RD0Mspq6WVCnA
    ... ne olursun guzelim sevsem seni