bugün

görsel
(bkz: seks)
Bence tarif edilemez bir şey. Belki bir çekim gücü ve neyin çektiğini bilememe duygusunun verdiği haz.
Hayatın ta kendisi. Bi bakış, bi gülüş, bi dokunuş bile yakınlaştırmak için yeterli.
Uzun saç, saçı uzun olsun kâfidir gerisi teferruat.

Uzun saçlı çirkin kadın yoktur.
Aslında her şey yakınlaştırır ama en çok yakınlık kurduran şey ise barda biranı içerken, sen kahkaha bile atsan, o senin içindeki buhranı hisseder ve tedavi etmeye çalışır, işte o ruhsal temastır.
Karantina değildir.
Düşünce yapısı, karşılıklı saygı ve sevgi ek olarak karşılıklı anlayış.
yasaklar ve günahlar...
Zıtlık;
Evrendeki her şeyi anlamlandıran şeydir zira.
Birbirinin zıttı olan iki varlığın duygusal olarak birbirine ihtiyaç duyması,
Tıpkı gecenin ardından gündüze, karanlığın ardından aydınlığa duyulan ihtiyaç gibi;
Kadın ve erkek Hiçbir şey yapmadan dahi birbirini tamamlayan ve bir aradayken anlamlanan iki varlıktır aslında.

Benzerlik;
Geçmişte benzer sorunlardan muzdarip olmak ki aynı acıları yaşayan insanlar birbirini daha iyi anlayabilir,
Veya Gelecek için benzer umutlara, benzer hedeflere sahip olmak gibi.

Ortak noktalar;
Aynı şeyleri sevmek,
Aynı şeylerden nefret etmek gibi.
(bkz: Metrobüs)
para ve anlında saf enayi yazması. bu ikisinden biri yoksa işin zor. şimdi ne alakası var herşey paramı diyen olur. wc bile 2 tl. ünlü şarkıcı hüseyin kağıt ında dediği gibi zehir bile parayla mutluluk bedava olur mu hiç.
şaraptır. alkol alındıktan sonra iki ayrı cinsin birbirine yakınlaşması kolaylaşır.
Feromon.
(bkz: alkol)
ben "ufak bi jack içiyorum şimdi sen ne yapıyosun" dediğimde sen "bende de yarım şişe chivas var geliyim birlikte içelim" dedin ya orada bi yakınlaştık seninle.
Zevkler.

Beğeniler.

Aynı duygu ve düşünceler.

Ortak Anlar.
Çoğu zaman bir arada tutmaya yetmez.
erkekleri bilmiyorum ama kadınlar kendilerine olan ilgiyi ve özeni fark ettiklerinde etkileniyorlar bence.

çoğu kadın farkında olmasa da sevilmeyi seviyor.

kötü erkek çekiciliği bana pek inandırıcı gelmiyor.

bir de güldürüyorsa cilası.
(img:#2028011)
Kemer.
Tesadüfi olan aynı zevk ve görüşlerdir ama yine de fazla güvenmemek lazım. Bazen her şey tek bir söz ile tam tersine dönüyor. Bir bakmışsın yanında kimse kalmamış.
Arzular dolayısıyla ten uyumu fakat nadir kişiler için daha ruhani şeyler sayılabilir gerçek dostluk ve genelde platonik olan karşılıklısı yaşamadığım aşktan bahsediyorum.
Hayata bakış açısı ve Sevme anlayışı. Benzer Ruhlar ve kişiliklerdir.
Bence Karakter, Tarz olarak klasiklik olarak Birbirinin muadili iki insan yanyanayken konuşmadan ya da ara sıra birkaç kelime kurarak da anlaşabilir. Mesela etrafın sakin olduğu insanların olmadığı gökyüzünün de kapalı olduğu bir vakitte, caddede o kişiyle yan yana yürümek, bankta yanyana oturmak beraber bir şeyler yapmak bile birbirini sahici ve derinden sevmenin ispatıdır. aslında ikinizin de beraber vakit geçirme tarzı bu tür şeylerden hoşlanma sebebi her şeyinizle birbirinize ait olduğunuzu gösteren andır, aynı sevme anlayışına aynı hayat tarzına sahip olmanızdır. Bankta yanyana birbirinizin sıcaklığını hissedecek kadar yakınken, bir de hafiften yağmur çiseliyorsa sizden daha mutlusu olamaz, o andan daha değerli daha büyülü bir an da olamaz. ikiniz de kalabalık olmayan yerleri, sakinliği, gizemli, doğal, sıra dışı şeyleri seviyorsunuz demektir. Bu dünyanın en güzel şeylerinden biri olacaktır sizin adınıza. kendiniz gibi birinin varlığını, sıcaklığını, kokusunu ve bunun gibi şeyleri hissedebilmek. kelimelerle anlatılamayacak türden şeyler işte...

Ben kafamdaki bu uzun betimlemeyi yaşamadım hiç ama anlatmak istedim.
(bkz: ten uyumu) iki insanın arasında olunca farklı çekim oluşturuyor. Tabi en önemlisi birbirini anlayabilmek. Yani aynı dili konuşabilmek çok önemli.
Bide ben küçük detaylara çok takılıyorum ve bence bunların da etkisi var mesela telefonu tutuşu, elini tutuşu, mimikleri, olaylara tepkisi, bakışı, gülüşü, hitap şekli...
benzer hayaller
benzer acılar
benzer zevkler.