bugün

kadın aldatırsa ilişki bitmiştir. çünkü kadının aldatması duygusal boyutta olur. hayatlarına aldıkları erkeğe önem verirler. erkek aldatırsa ilişkinin devam etme olasılığı daha fazladır. çünkü erkekler sadece cinsel boyutta da aldatabilirler, ikinci kadın önem taşımaz, unutur giderler.
bir erkek tarafından aldatılmakla aynı olan durumdur.
--spoiler--
dört aydır uzak kaldığın sevdiceğinle bir yüzyıl süren hasret dönemi sonrası buluşursun. hemde ne buluşma, iki haftalık bir tatile çıkarsınız beraber.

hasret dönemi çok zor geçmiştir. kış zordur, fırtına demektir, soğuk demektir. ama sabrettin işte, sonunda yaz geldi ve sen tatilini dünyada bir arada olmaktan en fazla mutlu olduğun insanın yanında geçiriyorsun. sabah erken kalkıp çiçek toplamalar, ona kahvaltı hazırlamalar, deniz sefası, sahilde sonsuz yürüyüşler, gün batımını seyredişler, sevdiceğin sesinden dinlenilen şiirler, şarkılar, yer yüzünün en mutlu insanı sensin.

bu bir rüya değil. tamamiyle gerçek. sevdiğin - ay ışığı - şarap triosunu tıpkı hayyamdan öğrendiğin gibi... mutluluktan sarhoş oluyorsun. sevdiğin kadın da en az senin kadar mutlu. yani mutlu olması gerekir. ama gözlerinde bir hüzün var sanki ama değil senin için fesat, o da çok mutlu baksana nasılda gözlerinin içine bakıyor. peki neden titriyor gözleri neden doldu? ve müthiş final. sevdiğin birden ağlamaya başlar gecenin ortasında.

bir kadın ağladığında taş olsan ne fark eder. dayanamazsın. için burkulur. ve neden ağladığını sorarsın ona. ben çok kötü biriyim der. ben bu kadar güzel şeyleri hak etmiyorum der. sevdiğim, saçmalama her şey bizim için keyfini çıkarsana?

anlatır... başka birini anlatır... sizin tuttuğunuz elin, siz onu delice özlerken, bir başkasının elini nasıl tuttuğunu... anlatır... siz onu bi an görmek için bütün ömrünüzü feda edebileceğiniz günlerde kendini nasıl kaybettiğini...

daha fazla dayanamayarak yanınızdan kalkar ve uzaklaşır. artık sadece şarap ay ışığı ve sen kalmışsındır. öfke, nefret, üzüntü, isyan gibi birbiriley çelişik ve birbiriyle ilişkili pek çok duygu savaşı başlar içinde. neye uğradığını şaşırırsın. ne kadar zaman orada kala kaldığının farkında değilsin ama odana dön artık. belki tüm bu olanlar bi şakadan ibarettir?

odana geldiğinde, orayı odanız yapan kişinin eşyalarını toplayıp gitmiş olduğunu fark edersin. küçük bir kağıt parçasından bir not iliştirilmiştir en sevdiğin kitabın altına. üzgünüm...
--spoiler--
kadınlar aynı kalpte iki kisiyi barındırabilirler. Hayatlarında olan erkegi sever, ama eksiklerini bir baska erkekle tamamlamayı secebilirler. Yada ayrılamadıkları için yapabilirler.

Erkeklerden daha hassas olduklarından ötürü, buna daha megillilerdir. Fakat Erkegin aldatmasi, bu sekilde olmaz(istisnalar olabilir). Erkek görür, beğenir ve arzular. Duygu kısmı azdır. Birde erkek sonuçta. Hani "elini yıkar ve geçer" diye abes ama doğru bir laf vardır. Kadın için ise bu durum çok farklıdır. O yüzden kadın toplum baskısı altında ezilip gidebilir.

Kısacası aldatmanın her türlüsü kötüdür. Ama bizim toplumsal baskı(sadece kadınlar konusunda devreye giren namus kavramı) ve ön yargılarımız neticesinde; kadın tarafından aldatılmak daha kötüdür. Kabul etsekte, etmesekte.
özgüvenin yerle bir olmasıyla sonuçlanır.
subjektif bakış açısına göre 2 tür aldatan kadın vardır bunlardan birincisi normal, sağlıklı ebeveynler tarafından yetişririlmiş(aile baskısı mahalle baskısı vs. görmemiş), eğitimini tamamlamış, iş hayatında kendine düzenli bir yer edinmiş, belli bir karaktere sahip kadının aldatması!
bu tip bir kadın tarafından aldatılan erkek suçu tamamen kendinde aramalıdır gözle görülür derecede eşine karşı ilgisizdir veya sevgisi bitmiştir.
ikincisi ise en tehlikeli kadın aldatması anormal davranışlara sahip kadın türü kendini evlenene kadar belli etmez hastalık sinyalini verse bile alttan alınacak seviyededir, üst seviye kişilik bozukluklarından en az biri major olmak üzere 2 tanesine sahip, sağlıksız ebeveynler tarafından yetiştirilmiş inanılmaz seviyede aile baskısı görmüş ve görülen baskı sayesinde belli bir karaktere sahip olamadan henüz oluşmaya başlamış karakteride uçup gitmiştir!
bu tip bir kadınla ilişki yaşayan erkek boynuzları ilişki başlarken taksın evlendikten sonra parlatır, çünkü evlenene kadar ne mal olduğunu belli etmeyecektir etse bile erkeğin tecrübesi yok ise anlamayacaktır, neden niye aldattı gibi sorular anlamsız kalacaktır(bulunmaz hint kumaşı ol! yine aldatır).
bu ikinci aldatma olayındada sorun bir bakıma yine erkektedir çünkü sağlıksız bir kadını kendine sevgili veya hayat arkadaşı olarak seçmiştir.
erkeğin ağzına sıçmaktır afedersin, ama erkek psikopatsa o kadını vurur. neyse ki ben öyle değilmişim. test ettim onayladım.
Gözümle şahit olduğum teranedir. Fazla üstünde durmaya gerek yok eve girersin ve bir bakarsın ki evde başka bir erkek , hop lan noluyo derken, er kişiye kızamazsın , adamın ne suçu vardır. Tam hiddetleniceksindir , sonra bir an lan bırak şu kevaşe için birşey yapılmaz bile koy götüne gitsin dersin. Tribe girmeye gerek yok şükret ki , evli değilsindir, eğlenilir hayata devam edilir.
bir erkek tarafından aldatılmakla aynı olan durum değildir.zira erkeklerin ne kadar miğdesiz, sikinin doğrultusunda hareket eden varlıklar olduğu aşikardır.kadınlara ayrı gözle bakılır.çoğunun tek çıkarı sevgidir, ilgidir.aldatırsa hemcinsine zarar verir.*
anam anam diyim ben sana... erkeğe çok pis koyan durumdur.sevmiyorsa bile egosu eksilere düşer duyduğu ya da gördüğü an, özgüveni yerlerde dolanır.hele de seviyorsa kadını, yıkılır ki ne yıkılır..eyvah eyvah.
oldukça doğal bir durumdur.bu düşünceyi sürekli düşünüp aldatılıp aldatılmadığını sorgulayıp hatun kişisinden kurnaz sorular ile laf almaya çalışıp beceriksizleşip onun gözünden düşmek anormal bir durumdur.normal olan her insan aldatılabilir.şayet ki zaten karşısına başka bir insan çıkıp ondan hoşlanıp onunla beraber olmak istiyorsa sevgili gitsin olsun,benden vazgeçtikten sonra isterse gitsin camerun milli takımıyla olsun.
olayı yaşayan için tam anlamıyla sikik bir durumdur. artık tüm kadınlar onun için güvenilmez yaratıklar olarak kalacaktır ve hayatı boyunca o aldatılmanın acısını başkalarından çıkaracaktır. istisnalar vardır illaki.
güzel kadın terkeder, çirkin kadın aldatır...

sadakat koşullara bağlı bir değişkendir.

not: gerizekalı çok olduğundan notlayayım; buradaki güzel-çirkin tanımlaması alternatifi olan, seçici olma şansı bulmuş kadınla seçici olamayacak, kapıyı çekip gidemeyecek kadın anlamındadır... köylülük, eğitimsizlik, vicdan - ahlak yoksunluğu gibi (ve daha bir çok) faktöre işaret eder.
zordur. haketmemiştir buna yananlar genelde. ki insan hak ettiğini değil hak etmediğini yaşar zaten, özgüvenin sikilir, hayatın sikilir, hayallerin sikilir, güvenin, duyguların, geleceğin sikilir. yine de kiyamazsin ya ona, ağır sözler söyleyemezsin, allahından bul derken bile 2 kere düşünürsün, çünkü hep caninin yanmasindan korkan sen oldun, üzerine titredin, yıllarını verdin, onu mutlu edebilmek için elinden gelen herşeyi sen yaptın, ve aldatıldın...

dokunur lan, kanına dokunur, ağırına gider, o istemiyo diye eline almadığın alkole sarılmak istersin, nafile...

sen her sabah onunla uyanırken, rüyalarında onu görürken, o senin yerine başkasının yanında uyanır.

midene kramplar girer, giriyoda, aldatılmak zormuş be sözlük, oturur o öküz göğsüne kalkmaz bir daha, yutkunamazsin, gülemezsin hiç bir şeye. son kez yüzünü görmek istersin, bir yanın nefret eder ama bir yanın da dayanamaz...

haketmedim, hiç bir şeyi haketmedim, çok seversen kaybedersin bunu öğrendim.

erkekler ağlamaz diyenin de belasını sikeyim. ben ağlarım.
Dibine kadar acısını çektim, aldatıldım, ağladım hayat bir süre hiç gitmedi.

Sonra mı?

Bir daha hiç aşık olmadım.
Kadın yada erkek farketmez . Aldatılmak insanı buhrana sürükler. Adam gibi başka birini seviyorum bitsin de bitir. Neden ikisini de elde ediyim gibi bir aç gözlülük var insanlarda ?
Erkek değilse sorun olmaz.
dünyanın en güzel kadınına sahip olup aldatılmaktansa, dünyanın en çirkin kadınıyla bir omur geçirmeye raziyim.
sırf bu durumla karşılaşmamak için,
tüketici hukukundan kaynaklanan hakkımla; ilişkinin başlangıcından itibaren en geç 14. gün içinde cayma hakkımı kullanıp hanımları terketmişimdir.
bundan sonra hiçbir kadına güvenmemekle devam edecek durum.
okulda bi kadın arkadaş vardı. çok güzel çok hoş bi kadındı ama bi türlü tanışma fırsatı bulamamıştım.
bi gün birkaç arkadaşımın ona yakın olduğunu öğrendim ve yakalarına yapıştım. bizimkiler kızla fena bi şekilde tartışıp küsmüşler, bu yüzden kızın tüm kirli çamaşırları döküldü ortaya.
vay efendim önüne gelenle sevgili mi olmamış, aynı anda çıktığı 3 kişiyi aynı masaya oturtup çay mı içmemiş, vs.
benim tepkim farklı geldi biraz bizim arkadaşlara:
'beni tanıştırın benle de çıksın beni de aldatsın!'
kalıplara ne kadar bağlı olduğumuzu bir kere daha anımsatan durum. yok efendim erkek aldatırsa sadece seks içinmiş unuturmuş, kadın aldatırsa duygusalmış bitirirmiş. yahu insan olarak bir elimizdeki ile yetinmeyi ya da karşımızda ki insana dürüst olmayı öğrenemedik. işte tüm bunların sebebi hep seks. ne derler? Türkiye cinselliğin Afrika'sıdır.