1. 15.
  insanın kaderini ailesi çizer o cümlenin doğrusudur bence çünkü çocukken tanıdığımız ilk insanlar ailemiz olduğundan onlar tarafından bilinçaltımıza sirayet eden travmalar yetişkinliğimizde yakamıza yapışır.
  ... venuszirvede
 2. 14.
  maalesef bu bazı yerel toplumlarda öyle.

  baba baskısı sebebiyle bir çok genç kız veya oğlanın hayatı yok olmaktadır.

  baskı yüzünden her anlamda kısıtlanan (eğitim, iş, sosyal hayat, insan ilişkileri, evlilik vb.) gençler maalesef başkalarının onlara dikte ettiği hayatı yaşamak zorunda kalıyorlar.

  bazıları buna karşı koyabilirken, bazıları maalesef o kafes içinde yaşamlarını sürdürüyorlar.
  1 ... tubifex
 3. 14.
  Yeter artık. Babaları rahat bırakın. Bu kadar yük fazla.

  Eşeğe baba oluyorsun demişler “bakın bakalım sırtımdaki yük mü azaldı” demiş.
  -1 ... judas
 4. 13.
  Bu, çok doğru; Babası godoşsa kızı rahibe olamaz tabii...
  ... vaftiyizci yahya
 5. 12.
  insanlar bu konuyu her ne kadar kendi hayatlarindan pay biçerek yorumlasa da biraz geniş açıdan bakılırsa aslında gayet ortada olan cümle. Yıl 2020 olsa da hala mal gibi satılan kız çocukları var. Satan, kız olduğu için fazlalık gören, okutmayan, hapseden babalar var. Ya daha bı kaç yıl önce diri diri erkekle konuştu diye bir kızı gömdüler. Bizden uzak şükür ama Var bunlar.

  Dizideki derinden etkileyen cümle.
  3 -1 ... manik minyon
 6. 11.
  Bir aforizma ya da bilimsel açıklaması olan bir söz. Her ne ise gerçek hayattaki karşılığı tam olarak öyle olmuyor. Babamın hataları bütün hayatımı berbat etmiş olabilir, bu doğru ama abimin hayatına bakıyorum o daha beter. Beni onun kadar yoramadı. Bi güler yüz görememesine rağmen Hâlâ babamın iyi olması için uğraşır durur hatta. Yine de beğenilmez, yaranamaz. Maddi olarak gayet güçlü, herkesin takdir ettiği biri oldu ama hep bi yanı eksik kaldı, mutlu olamadı. Abim onun gibi olmaktan korktu hep ama zamanla nefret de etse babamın karakterine bürünmeye başladı üstelik. Kızı erkeği yok bunun, ailesi insanın ya şansı ya da şanssızlığıdır ama hayat kaderimizde olanları yaşamaktan ibaret değildir.

  insanın azmi, gücü ve başarısı kaderin üstündedir.
  14 -2 ... ruzan
 7. 10.
  Çok eskiden geçerli olduğunu düşünüyorum.
  ... champliver
 8. 9.
  yazarların zerrece anlamadıkları önerme. cahil pezevenkler, kadın onu mu diyor? bir kadının iş seçiminden eş seçimine, olmak istediği ve olduğu kişi arasındaki farka kadar babası çok önemli bir rol modeldir. karşı cinse duyduğu güven/güvensizlik dahi babasının ona ve annesine davranışıyla şekillenir. bunlar bilinçli olarak gerçekleşmez, tamamen bilinçaltıyla ilgili bir olaydır. bunun erkeklerde karşılığı anneleriyle olan ilişkileridir. insanlar eş seçimlerinde ya ebeveyni gibi ya da onun tam tersi tipleri seçmeye meyillidir. babasından güvensizlik görmüş kadın erkeklerde de "piç erkek" tabir edilen tiplere yönelir bilinçsizce, çünkü terk edilme ve güvensizlik duygusu sevilme ve kabul görme hissinden daha tanıdık ve baş edilebilirdir.

  gece gece laf anlatmak zorunda kaldım allah belanızı versin.
  7 -2 ... monalisanin ifadesiz yuzu
 9. 8.
  ataerkil bir toplumda kesinlikle dogru olan sey. aksini soyleyen dalyaraktir. babasi orospu olur diye liseyi universiteyi okutmayan cok baba var.
  2 -1 ... zapatista
 10. 7.
  sayın ve değerli feministler lütfen başlığa geliniz.

  o bölümü gördüm , ama bir tık abartmışlar , şimdiki dönemde öyle babalar yok mu ?

  evet var ama , şimdili babaları ikna etmekte kolay , yada bu şekilde sonları hazırlayanlar tv programları sayesinde azaldı.
  ... nextlevel