1. 1.
    Kırmızı oda 13. Bölümde geçen ve duyduğum andan itibaren beni çok etkileyen o cümle.
    Yaptığı işten, hayatına giren adamlara kadar bir kızın hayatını babası çizer.

Edit: Hayatınızda tanıdığınız (şanslıysanız tanıdığınız) ilk erkek babanızken, gördüğünüz ilk ilişki modeli anne ve babanızken kaderinize etki etmediğini söylemek ne kadar sağlıklıdır? 0-1 yaş arası anne profili kişiliğinizi çizer. (Sonradan değiştirilebilse de çizer) sonrasında baba profili ise hayatınızın en önemli noktalarını belirler. Maalesef gerçek.
    11 -9 ... saturnden gelen kadin
  2. 2.
    biz erkekler piçiz çünkü.
    amcığız.

bizim kaderimizi anamız babamız yazmıyor, evet.

bir de zaten erkeklerle babaları çok iyi anlaşırlar genelde koyun koyuna sarılır uyurlar.
    9 -14 ... mavi gozlu kizlari severim
  3. 3.
    insan kaderini kendisi belirler. harika babalara ya da bok gibi babalara sahip olabilirsiniz ama belli bir yaşa geldikten sonra kimse sizin hayatınızı iyileştiremez/kötüleştiremez. bu baba-kız drama edebiyatından gına geldi artık.
    12 -6 ... hep ve daima
  4. 4.
    Hayır. Ali yazar. Veli bozar.
    Kesin bilgidir.
    ... creme de la creme
  5. 5.
    Ömrüm boyunca duyduğum en saçma önermelerden biriydi.
    7 -5 ... insan olmaya ceyrek kala
  6. 6.
    Kardeşim boş yapma lütfen diye cevap vermek istediğim cümle. Babası kaderini falan yazmaz, cahilse kaderini bozar, kötüyse hayatını diker, bilinçliyse yol gösterir, ilgisizse o kızın kader kısmeti hiç olmamış demektir. Her kız kendi kaderini yazar, çizer, oynar. Romantik laflarla süslemeyiniz.
    2 -2 ... mulan
  7. 7.
    sayın ve değerli feministler lütfen başlığa geliniz.

o bölümü gördüm , ama bir tık abartmışlar , şimdiki dönemde öyle babalar yok mu ?

evet var ama , şimdili babaları ikna etmekte kolay , yada bu şekilde sonları hazırlayanlar tv programları sayesinde azaldı.
    ... nextlevel
  8. 8.
    ataerkil bir toplumda kesinlikle dogru olan sey. aksini soyleyen dalyaraktir. babasi orospu olur diye liseyi universiteyi okutmayan cok baba var.
    2 -1 ... zapatista
  9. 9.
    yazarların zerrece anlamadıkları önerme. cahil pezevenkler, kadın onu mu diyor? bir kadının iş seçiminden eş seçimine, olmak istediği ve olduğu kişi arasındaki farka kadar babası çok önemli bir rol modeldir. karşı cinse duyduğu güven/güvensizlik dahi babasının ona ve annesine davranışıyla şekillenir. bunlar bilinçli olarak gerçekleşmez, tamamen bilinçaltıyla ilgili bir olaydır. bunun erkeklerde karşılığı anneleriyle olan ilişkileridir. insanlar eş seçimlerinde ya ebeveyni gibi ya da onun tam tersi tipleri seçmeye meyillidir. babasından güvensizlik görmüş kadın erkeklerde de "piç erkek" tabir edilen tiplere yönelir bilinçsizce, çünkü terk edilme ve güvensizlik duygusu sevilme ve kabul görme hissinden daha tanıdık ve baş edilebilirdir.

gece gece laf anlatmak zorunda kaldım allah belanızı versin.
    7 -2 ... monalisanin ifadesiz yuzu
  10. 10.
    Çok eskiden geçerli olduğunu düşünüyorum.
    ... champliver