1. 34.
  Konu hakkında ihtilaf(lar) bulunmasına rağmen kesin yargıda bulunan başlıktır.
  1 ... erkehan
 2. 33.
  sunni ve şiaların kabul ettiği durumdur. hadis var çünkü ve sahih hadis diyorlar.

  c. Hz. Aişe anlatıyor: “Ben altı -bir rivayette yedi- yaşında iken, Hz. Peygamber (a.s.m) benimle evlendi, dokuz yaşında da benimle birlikte oldu” Hadisi, Buharî, Müslim, Ahmed b. Hanbel rivayet etmiştir.(bk. Neylu’l-Evtar, 6/120).

  https://sorularlaislamiye...kac-yasinda-evlenmistir-0
  1 ... crux ansata
 3. 30.
  (bkz: pedofili)
  (bkz: çocuk tacizi)

  Sünnet uygulaması kabul edilen ve inananlarına “siz de kız çocuklarıyla cinsel ilişki kurabilirsiniz” şeklinde tavsiyede bulunan peygamberdir.
  1 ... mitolojide kokorec tanrisi
 4. 29.
  Taslamanistler gelmiş yine, ulan bir kerede samimi olun da göte göt diyin ama yok illa kıvıracakasınız aisenin muhammetile 9 yasindayken evlendigi sahih hadislerde yaziyor, bakın sahih hadis diyorum. linkte hocalarınız da var onlarıda dinleyin bakalım onlar ne diyor.

  https://video.uludagsozluk.com/v/muhammed-aişe-yle-evlenmektense-evlat-alamaz-mıydı-126473/

  2 -1 ... geralt of trinidad and tobago
 5. 28.
  Kaynak: yazar arkadaşın g.tü.
  2 -1 ... alp er tunga
 6. 26.
  'Resulullah’la (asm) nişanlanmadan önce Cübeyr ile nişanlanmış olduğunu biliyoruz. Demek ki daha o zaman evlenme çağına gelmişti. Öte yandan Hz. Aişe validemizin ablası Esma, hicretin 73. Yılında 100 yaşındayken vefat ettiğine göre, hicret esnasında 27 yaşındaydı. Hz. Aişe ondan 10 yaş küçüktü. Şu halde Hz. Aişe, evlendiği zaman en azından 17 yaşında bulunuyordu.'
  ... masters of thrones
 7. 25.
  durduk yerde bu başlığı uplayıp milleti provoke eden ibne evladının şu hayattaki en kıymetlisini buradan saygıyla anıyorum. derin saygıyla, dibine kadar. anladın sen onu.
  7 -2 ... kedilerinbabasi
 8. 24.
  Yedi ya da dokuz yaşında bir kız çocuğunun evlenmesine izin vermek ne bir Arap geleneğidir ne de Peygamber bu yaşlardaki Ayşe ile evlenmiştir. Arabistan halkı böyle bir evliliğe karşı çıkmadı çünkü bu evlilik asla anlatılagelen şekliyle olmadı.

  Açıkça görülüyor ki Hisham ibn Urwah’ın dokuz yaşındaki Ayşe’nin evlenmesiyle ilgili hikâyesinin, bu konuyla ilgili başka bir çok hikaye ile çeliştiğinden, doğru olması mümkün değildir. Dahası, Malik ibn Anas dahil diğer alimler Hisam ibn Urwah’ın Irak’tayken anlattıklarını güvenilmez bulduğundan, onun bu hikayesi doğru kabul edilemez. Buhari, Teberi ve Müslim’den alıntılar Ayşe’nin yaşı konusunda birbiriyle çeliştiklerini göstermektedir. Bu âlimlerin çoğu kendi kayıtlarında bile kendi kendilerini yalanlamaktadırlar. Bu yüzden, Klasik islam Dönemi âlimlerinin eserlerinde çok açık çelişkiler göründüğünden evlilik anında Ayşe’nin yaşıyla ilgili anlatılanlara güvenmek mümkün değildir.

  O halde, Ayşe’nin yaşıyla ilgili bilginin söylenceden ibaret olduğuna dair yeteri kadar kanıt varken bu bilginin doğru olduğuna inanmamız için hiçbir sebep yoktur. Buna ilave olarak Kuran, olgunlaşmamış kızların ve erkek çocuklarının sorumlu tutulmasının yanında evlenmelerini de reddetmektedir.

  http://19.org/tr/ayse/
  4 -2 ... lunarliftoff
 9. 23.
  binlerce kez cevaplandığı halde hala kur'an dışı uydurma kaynaklarla islam dinine saldırmaya çalışan çaresiz ateistlerin iftirası...

  http://19.org/tr/ayse/
  4 -3 ... lunarliftoff
 10. 22.
  diyanet demis "kiz 9 erkek 11 yasinda evlenebilir, islama uygundur" diye; gercek islam bu degilci cikiyor hala gercek islam bu degil diyor. trajikomik kahkaha mi atarsin yarina mi birakirsin.
  4 -4 ... syme