1. ?.
  "atatürk kemalist miydi" sorularını akla getiren söylem. cevap veriyorum: hayır.

  adamın haberi yoktu kemalizmden. kemalizmi çok sonra uydurdular. atanın izini karalamak için, yok etmek için aldılar atanın düşüncelerini, evirdiler, evirdiler, sonra da birer birer çürüttüler uydurmalarını.

  atatürk "ne mutlu türküm diyene" dedi. sonra da bir başbakan çıktı, "sen ne mutlu türk'üm dersen öteki çıkar ne mutlu kürt'üm der" dedi. hala da başbakan. atatürk ne dedi? kemalizmi yaratanlar nasıl anlattı. olay bundan ibarettir.

  bok atacak başka birini bulun.
  -2 ... fidelcastro
 2. ?.
  devrimciliği, halkçılığı, laikliği, devletçiliği savunan bir fikire gerici demek için osmanlı aşkıyla yanıp tutuşuyor olmak gerek. mustafa kemal'in ilkeleri ve devrimlerini esas alan yola kemalizm, bu yolu benimseyen insana kemalist denir. şaşırtıcı birşey söylemedim ama bunun idraki konusunda sıkıntı çekenlerin olması dahi ilginç.
  en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır diyen, binlerce kitabı beynine nakşedip onlarca yıl sonrasının fotoğrafını 80 90 yıl öncesinden çeken bir insan, aklınız alıyor mu, gerici olsun?

  geldik sonrasına.
  mustafa kemal vefat etti. natocular, islamcı görünümlü amerikancılar kapladı yurdun dört bir yanını.
  ve kemalizm yerine atatürkçülüğü benimsettiler çoğunuza. kendi atatürklerini.
  devrim yapmamış olan, inkılap yapmış olan atatürk.
  devletçilik mi, halkçılık mı? bırak bunları.
  haa milliyetçilik mi? kendinden olmayanı öldürmek serbest.
  laiklik dinsizlik zaten.
  cumhuriyetçilik ise 5 yılda bir koyunların çobanlarını seçmesi bu dayatmaya göre.

  bu noktada asıl yargılanması gereken bu dayatmanın kökeni olan kenan evren ve sonrakiler mi yoksa kemalizm mi? bu soruyu yarın düşün genco. şimdi uyu.
  3 -1 ... hyperion
 3. 0.
  kemalizmi iyi, ilerici, esnek, demokrat, bilimsel, geçerli, sahici, insan merkezli bir 'şey' sananların tahammül edemediği hakikat.
  2 -6 ... squadron
 4. 1.
  ben demokrat değilim demiş bir aydınımız.
  Atatürk'ün ülkeye kazandırdığı demokrasiyi bu ülkeye getirdiği demokrasiyi Cumhuriyetin temellerini yıkmak yani

  1 ve önceliklisi Milli devlet Milliyetçilik buna bağlı olarak olmazsa olmaz Laiklik
  bununla yeniden ilişkili olarak cumhuriyet, Milliyetçiliğin siyasi kanadı Halkçılık bunun destekleyicisi devletçilik ve diğerleri. Sen şimdi bütün bunları yıkmaya çalışacaksın iyi ya da kötü Kemalizmi yani atatürk'ü temsil edenler sana dur dediğinde Kemalizm irticai ideoloji oldu diyeceksin.

  Vay anam vay, Biz bu ülkeyi Türk gibi yani Türkçe yaşayabilmek için kurduk Tarikatların cemaatlerin elinde ABD, AB uşağı olsun diye değil. Biz Kıbrıs'ı yeniden Rum'a satmak için tekrar feth etmedik. Biz kamu teşebbüslerini halk için kurduk ve iyisi kötüsüyle halk için işlettik.

  Kemalizme irticai ideoloji diyenler Satılan fabrikalara ne olduğunun farkında mı?
  Onların işçilerinin neler çektiğinin farkında mı?

  tanım ülkeyi satanların Türk'ün olmasından rahatsız olanların iddiası.

  Kemalizmin savunduklarından değil uygulayanlarından rahatsız oluyorsan eğer sen o değerlere sahip çıkacaksın!

  Ama rahatsızlığınız Milli Cumhuriyetten Türk'ün cumhuriyetinde.

  (bkz: Türkiye türklerindir)
  1 -2 ... selim pusat
 5. 2.
  irtica kelime anlamı olarak gericiliktir, biz kemalizmin gereklerinden bile gerideyken, kemalizme irticai demek, olsa olsa cahilliktir. kemalizmin gerici olması için yegane unsur, kemalizmden daha ileri gitmektir ki, şimdilik ilerici konumdaki kemalizme mecburuz.
  -1 ... bilent
 6. 3.
  1400 yıl öncesinde kalmış "iyi, ilerici, esnek, demokrat, bilimsel, geçerli, sahici, insan merkezli" olduğu sanılan düşünce ve yaşam biçimini insanlara dayatmaya çalışanlarca irtica olarak belirtilen ideoloji. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
  -1 ... tralliani