bugün

işi gücü kılıçtaroğlu'ysa; yolla, köprüyle övünüyorsa, iktidar eleştirisini vatan hainliği olarak görüyorsa ve iyi olan her şeyi erdoğan'a bağlayıp tüm olumsuzlukları dış güçlere ve chp zihniyetine yıkıyorsa kesin akplidir.
kendisini ana muhalefet partisi lideri olarak tanıtıp 11 seçim kaybetmesi.
17 bin liralık işe ödenen milyonları eleştiremeyip kıvırmak.
"eskiden yağ almak için kuyruklar vardı, ekmeği karne ile alıyorduk" cümlesini sık sık vurguluyorsa, yani "bugünkü halinize şükredin" alt mesajı veriyorsa büyük ihtimalle akp'lidir.
sırıtır zaten tipi.
20 milyon sığınmacının ülkeye çökmesine olsun onlarda insan demeleri , kriz çok büyük insanlar geçinemiyor intihar ediyor dersin kriz dünyada var derler. millete şükredin diyenler saraylarda yaşıyor dersin kim yönetecek başka adam mi var ülkede derler asgarî ücret 5 lira ev kiraları 8 lira olmuş dersin git başka iş yap o zaman derler.

bunları diyenler laftan halden anlamaz direkt skeceksin .
normal meselelerden konuşurken geçim sıkıntısından, hayat şartlarından, fakirlikten dolayı ağlayıp sızlıyor ama iş siyasete gelince her şeyin ne kadar mükemmel olduğundan bahsediyorsa akp lidir.

bir de ağızları çok bozuk. sorsan biz muhaliflere ağzı bozuk derler ama 3 dakikalık kelime hazneleri bitince hemen küfür kıyamet kusmaya başlıyorlar.
gördüğü yerde cehapelilere saplıyorsa
akp’li olabilir. sadece bi ihtimal.
cebinden telefonunu cikart goster, hemen belli eder kendini.
Türk polisine hewallerle beraber saldırmayıp, molotof felan da fırlatmıyorsa en azından cehapeli olmadığını anlarız. yani yok akp’li mi değil mi, sorup öğrenebiliriz yine de.
g.t yangını var gibi sürekli "cehape cehape" diye dolaşıyorsa, mensubu olduğu akp dinini eleştiren herkese "cehapelisin sen" diyorsa kesin akp lidir. 21 senedir ülkeyi cehape yönetiyor ya anasını satayım. badem bıyıklı birisi gelip pandik atsa "cehopeeeeeeğğğğğğğğ lanet ossun sanaağğğğ" diye feryat eder.
Hdp teröristtir.
Hdp’ye terörist değil diyen de teröristtir.
ben tipinden hemen anlayabiliyorum. biraz doğulu bir tipi varsa ya da takım elbise giymişse de daha geleneksel tarzda giyinmişse anlayabiliyorsunuz. insanın tarzından belli oluyor genel olarak. ancak ben modern tarzda giyinip geleneksel tarzda giyinmemek istediğimden belki de anlaşılmıyordu ancak artık daha modern giyiniyorum sanırım. ama zaten partisizdim, şimdi chp'ye verebilirim.
Avrupa ve ABD'de ekonomi çok bozuk diye anlatıyorsa.
anlamak için konuşmaları gerekmiyor fiziksel olarak çok büyük benzerlikleri var. 100 mt. uzaktan bile anlamamak mümkün değil. sanki üstlerine yapışmış "akp"li etiketi var.
Başını bağlama şekli.
Ah bardi derler genelde.
bir akp'linin insan olduğunu anlama yolları daha zor bir konu...
baş örtülü ancak yoğun makyajlı ve lüx segment büyük suv kullanan bir karısı varsa net akp lidir.
Kime oy vereceğiz partimi var.
Bugün bir ağabey "yine bunlar düzeltir, başkası değil" dile konuştu. Hangi partili olduğunu çözemedim. Yardım edecek biri yoktu, ne yapayım?
Yağmurda sizinle beraber ıslanıyorsa dermişim.
AKP'li değilim ama diye cümleye başlıyorsa..
Milli günlerde başka işleri olur ya da hasta olurlar.
ağızından allah kitap peygamber düşmeyip sonra böyle ortamlarda yaptıkları zinalardan övüne övüne bahsediyorsa, hırlı ve hırsızları övüp onlara türlü türlü sıfatlar veriyorsa, sürekli insanlara iftira atıp iftira olduğu anlaşılınca sessizliğe bürünüyor ve konuyu değiştiriyorsa, yanlışa yanlış diyemiyorsa malum kesimdendir.