bugün

o kişiye borç para vermektir. yerimde duramıyorum anasını sikeyim. benim beynime bu fikri sokan görkem yavşağının da kaynatasına atlayayım!

Abuzer abi'ye ( adı cidden abuzer ) 220$ borç verdim.
Mehmet'e 20 dolar tl vereceği için o günün kuru ile, 32 lira borç vermiştim.
Karşı hanın çaycısı deniz abi'ye de tam 200 lira borç verdim.

Kayın biraderine atladığım, cebimdeki paraya garezin mi vardı ya? sadece abuzer abi 200 lirasını verdi paranın. onunda tam 148 lira borcu var.

Geçtiğimiz çarşamba gününden beri sinirlerim hopluyor, söz verdi bir de adamlar. Cuma öğleden sonra verecekti hepsi. Yemişim parasını da, keriz miyim lan ben durduk yere sikileyim. o paraya koyun keserdim ben ya!
kesinlikle borç vermek değildir.
hangi partiye oy verdiğini bilmektir.
yatağa girmektir. tık yoksa hemen uzaklaşın.
ya cebine para koyacan ya da yetki verecen.
laf yarışına girip bilgisini ölçmektir.
mutluluğunu paylaşmak. kıskanıp çomak sokarlar genelde hemen.
aynı evde kalmaktır.
onunla beraber tatile gitmektir.
kendinize dair küçük bir sır vermelisiniz. o sır dönüp dolaşıp size geliyorsa sihtir edin o kişiyi. gelmiyorsa bağrınıza basın.
alış-veriş yapmaktır.
kavga etmektir.
aynı kaptan yemek yemektir.
onunla birlikte yaşamaktır tabi ki.
Davranışlarını gözlemektir. Ayrıca paraya çok önem veriyorsa ve yeni taşıştığınız dönemlerde yok burası kazıktır, yok bu şöyledir, şu şunu yapmış etmiştir gibisinden sürekli olumsuz cümleler kuruyorsa, yakınmaktan başka bir işe yaramıyor demektir. (bkz: gördüm böylesini bastım tekmeyi)
birlikte bir yemek yedikten sonra hesap ödeme sırasındaki dvranışlarını gözlemlemektir. bu devirde parasını arkadaşıyla paylaşan kişi, her şeyini paylaşır. inanın buna.
http://www.uludagsozluk.com/k/bir-şey-yapmalı/
aynı evde kalınmasıdır.
onu iyice bir korkutmaktır. o korku anında tüm kişilik su yüzüne çıkar.
bir insanı tanımanın en iyi yolu aranızda para ile ilgili bir durumun geçmesidir.
borç gibi değil, mesela yıllarca yiyip içtiğiniz üniversite arkadaşınız, aynı odayı paylaştığınız kişi, okul döneminde durumu olmadığında ondan paranızı esirgemezsiniz, destek çıkarsınız. aklınızdan kullanılmak asla geçmez.
sonra yıllar geçer, işlere girilir, ama siz hala ondan daha iyi durumdasınızdır maddi olarak. bu yüzden arkadaşınız hala sizden bekler. garibinize gider, anlam veremezsiniz. sonradan anlarsınız aslında yıllardır kullanılmışsınızdır.
koyar adama fena koyar.
para hesabı yapıcan.akla kara belli oluyo o zaman.
insanlarla zaman geçirerek tanıyabilirsiniz, ne kadar çok zaman geçirirseniz o kadar iyi tanırsınız. bir insanı tanımaya çalışmak için çeşitli yollar denemek samimiyetten uzak söylemlerdir.
tüylerinin çıkış yönüne doğru değil de ters yönden sıvazlamak. o zaman çıkar bir insanın mayası.*
kesinlikle beraber çalışmaktır. abuk sumuk davranıyorsa herhangi bir yerde hesaptan kaçıyorsa kendi çıkarı için sizi yok sayıyorsa bencilse sallayın gitsin ibneyi. *
iyi bir mevkiye getirmektir.
aynı evde kalmak, mümkün değilse tatile çıkmaktır, yani anlayacağınız mesafeyi mümkün mertebe kapamaktır.
birlikte uzun yola cikmak derler buyukler.
güncel Önemli Başlıklar