bugün

bahane bulma yetisini geliştirir.
"şu şarkıyı dinliyordum da aklıma geldin" tarzı girişler yapma konusunda uzman olursunuz.
Cogu zaman sonuc yoktur. evli degilseniz, sizi baglayan bir durum yoksa cikin sokaga kafaniza gore takilin. sozlukten, face den bilmem nerden bir cacik olmaz.
sonucu yoktur. Olsada hayırlı olmaz. Olsa bile aktarılamaz.
(bkz: felsefe)
genellikle karşı cinsle gerçekleştirilen aktivite. bir kızla mesajlaşırsınız ve genelde kız sizden hoşlanmıyorsa erken saatlerde ben biraz uyuycam gibi mesajlar atarak sizin cevap atmamanızı sağlar ve doğal olarak hangi konuyu açsamda ordan muhabbet etsek, ne desemde bana cevap atsa konuşmayı ilerletsem gibi düşünceleriniz askıya alınır ve diğer bir kıza mesaj atılmak suretiyle o kızın mesajı hafızada boşa yer kaplamaması için silinir.
anlam veremediğim eylem. soluksuz mesajlaşan çiftler var. ulan tamam 1-2 saat uzun uzun mesajlaşırsın, elzem bir konu üzerine ya da sıradan bir flört başlangıcı dolayısı ile. lakin günlerce, aylarca hatta senelerce sürekli mesajlaşabilen insanlar var yahu.

3 senedir ilişkisi olan bir arkadaşım var, kız 7/24 mesaj yazıyor. samimiyetten sordum, sen hep aynı kişiyle mi mesajlaşıyorsun diye. evet dedi. la olum ne konuşuyonuz? ben eminim o mesajların %60-70i "hmm. efet. hiç. peki. ok." kıvamındadır.
karşı cinsse sevgili olursunuz belli bir süre sonra. kaçarı yoktur.
onu daha iyi tanımaya yardımcı olur ve gittikçe arada bir şeyler yaşanmaya başlar.
insanı boğan eylem.

ya arkadaş aç konuş, muhabbet et, sorununu çöz.
neden saatlerce mesaj manyağı oluyorsunuz.

en güzel örnek;

- akşama pilav yapıcam gel skpk.
+ tamam 8 gibi orada olurum hayatım. (mesajla değil arayıp söylüyorum)

bak bitti gitti. lan sevgilin madem o kadar konuşmak istiyorsun ara. hem sesini de duyarsın bak ne güzel.

yaptım ergenlik zamanında. yapmadım değil ama ufak bi kelimeden dolayı yanlış anlaşılır saatlerce karın ağrısı çekersiniz. yapmayın.
sırf sonu merak edildiğinden devam edilen mesajlaşmaktır.

şimdilik birbirimizi siktiredebildik, du bakalım devamı ne olacak.