bugün

burnu kaf dağı misali havada olanlar
sürekli ciddi olup iğneleyici imalarda bulunanlar
narsist olanlar
karşıdakinin açığını bulmaya çalışanlar
hafif bir dil sürçmesini alaya alanlar

not:hepsinin köküne kibrit suyu...
kale yazmasaydın aynılarını yazıcaktım neyse.

dağları ben yarattım diye kibirle dolaşan güruh senin ben amk.
Genel olarak insanlardan hoşlanmıyorum bu aralar. Çok pozitif olanlar hariç.
boş konuşması, bunaltması.
Samimiyetsiz olması.
Ellerini yıkamaması.
ağız şapırdatması ve öğrenmeye kapalı olması gibi durumlardır. Bunlardan aşırı derecede nefret ederim.
Sürekli yaptığı işleri her detayına kadar anlatması ve sürekli kendisini övmesi. ( bir dolma yapmış mesela 10 dakika onu anlatıyor, güzel de yapamıyor ama ona göre müthiş) ( kalktım yerleri süpürdüm,yerleri sildim, mutfak dolaplarını sildim, çekmecelerin iclerini boşalttım , battaniyeyi makineye attım, ütü yaptım...)

Böyle saatlerce kafa ütülerler. Sanki biz bu saydıklarını yapmıyoruz her gün ve her gün. Böyle muhabbetlere dayanamıyorum.
Tam olarak anlatıcam şimdi üşenmeyip.

ne yazık ki özellikle hemcinslerimde fazlasıyla gördüğüm durumlardır. bir kişiyi görürler, kim olduğu önemli değil yoldan geçen önemsiz biri olsa da başlarlar konuşmaya "yok bunu nasıl böyle giymiş zevksiz vs." Diye. nefes alamıyorum o an, dünyanın en aptal insanıyla berabermişim gibi hissediyorum kendimi. Sonra gittiğimiz yerlerde hemen garsona artistlenmeler falan, gidip şikayet ederim diye söylenmeler..
Sevgilisi olmadığı zamanlar "sevgilim yoook sevgili istiyorum" diye durmadan söylenip, hiçbir kriter olmadan önlerine gelen her erkekle ( genellikle bu tipler mide bulandırıcı oluyor) konuşmak.

Evet arkadaşlar yurtta kalıyorum ve bu aralar bu hareketleri o kadar Baydı ki beni en son birinin kafasını ucurucam.
Bak yine hatırlayıp sinir oldum.
yalaka ve işgüzar olması.
insanların kendilerini sevmesi güzel şey ama bu narsistliğe kayınca insan çekilmez oluyor.

sözlükte de var bu tipler varsa yoksa hep onlar. hep onlar haklı.
Yılışık hareketler.

Daldan dala atlaması.
Nankör olmaları.
Ağız şapırdatmasına dayanamıyorum. 35li 40lı yaşlarına kadar nasıl bir insan bunu hala bir alışkanlık olarak tutabilir?
Kendini övmeye başladımı yırmıh atasım geliyor.
Benim ona değer verdiğimi bildiği halde saçma sapan tavırlarda bulunması. Bu duruma bir kere katlanırım, ikinci sefer olabilir derim,Üçüncü seferde son şans derim.
Daha fazla yapmakta ısrar ederse arayıp sormam.
kadir kıymet bilmemesi.
Şu insanlardan şiddetle sakınınız.
1-Çok dedikoducu ve gıybet edenler,
2-Herkesi hor ve hakir görenler,
3-Gammaz (laf getirip götüren) olanlar,
4-Kibir sahipleri,
5-Tembel olanlar,
6-Tecessüs (herkesin ayıbını araştırmak) edenler,
7-islam düşmanları,
8-Sizi haram ve günah işlemeye zorlayanlar,
9-Her türlü terörü destekleyenler,
10-Aşırı cimri olanlar,
11-Devamlı yalan söyleyenlerdir.
Evet, bunlardan şiddetle sakının.Bunların kimseye bir faydası olmayacağını da bilin!.
Bilgiyi reddetmesi.
Yezid olması.
Yüzüne gülüp arkadan konuşan tipler kıskançlık özentilik.
Birinin mutsuzluğu ile Mutlu olan tipler iğrençsiniz lan üç günlük dünyada değmez hesap günü var!!
Kafa sikmesi.
sözünde durmaması.
hayır yani sözü de veren aynı insan.
amının olmaması.
çıkarcı, yalancı, namuslu ayağına yatan, gösteriş hava atma, dayı dayı ya da salak salak konuşma, insanları maddi durum düşünce yapısına göre hakir görme, yüze gülüp arkadan iş çevirmesi, hijyene önem vermemesi, sesli sakız ciğneme ...